Розслідування The New York Times дійшло до шокуючих фактів про діяльність компанії Facebook

Розслідування The New York Times дійшло до шокуючих фактів про діяльність компанії Facebook
Газета The New York Times провела розслідування, згідно з яким Facebook передає доступ до даних користувачів і не повідомляє їм про це. Згідно з внутрішніми документами соцмережі, які потрапили в розпорядження The New York Times, Facebook надавала доступ до даних користувачів більш ніж 150 компаніям

Ви є продуктом – це угода, яку багато компаній Кремнієвої долини (регіон в штаті Каліфорнія, входить у міську агломерацію) пропонують споживачам. Користувачі отримують безкоштовні пошукові системи, облікові записи в соціальних мережах і програми для смартфонів, а компанії використовують зібрані особисті дані – ваші пошуки, "лайки", номери телефонів і друзів для націлювання і продажу реклами.

Але розслідування, проведене виданням The New York Times, засноване на сотнях сторінок внутрішніх документів компанії Facebook і інтерв'ю приблизно з 50 колишніми співробітниками і партнерами компанії, показує, що ринок цих даних ще більший, ніж підозрювали багато споживачів. І центральним гравцем тут є Facebook, яка збирає більше інформації про більшу кількість людей, ніж практично будь-яка інша приватна корпорація за всю історію. На основі нашого дослідження було зроблено п'ять наступних висновків.
Facebook укладає угоди про доступ до даних
"Дані ми нікому не продаємо", – заявив засновник компанії  Facebook Марк Цукерберг, виступаючи на слуханнях у Конгресі в квітні. Його обіцянка про те, що потік даних, які Facebook збирає зі своїх 2,2 мільярда користувачів, завжди буде надійно зберігатися в компанії, стала в цьому році наріжним каменем оборонної стратегії компанії, коли законодавці, регулятори і активісти обрушилися на соціальну мережу з різкою критикою через серію порушень конфіденційності і серйозні прорахунки у питаннях зв'язку з громадськістю.
Хоча Facebook, дійсно, не продавала дані користувачів, компанія протягом багатьох років укладала з десятками компаній Кремнієвої долини угоди про надання доступу до інформації. Ці партнери отримували більш інтрузивний доступ до користувальницьких даних, ніж компанія Facebook надавала раніше. У свою чергу, угоди допомагали  Facebook залучати нових користувачів, спонукати їх частіше користуватися соціальною мережею і збільшувати дохід від реклами.
Найбільші партнери Facebook отримували набагато більш широкий доступ до даних, ніж компанія Cambridge Analytica
Повідомлення про те, що пов'язана з президентом Трампом консалтингова фірма, яка брала участь в політичних кампаніях, незаконно отримала дані про 87 мільйонів користувачів соціальної мережі, викликали серйозну кризу в історії Facebook. Акції компанії впали, оскільки регулятори по всьому світу зажадали відповіді, а користувачі турбувалися, що Facebook не забезпечує захист даних. У відповідь Facebook вказала на зміни, внесені в її політику конфіденційності у 2014 році, заявивши, що компанії-розробники більше не мають такого доступу, яким користувалася компанія Cambridge Analytica.
У результаті проведеного The New York Times розслідування з'ясувалося, що Facebook продовжувала надавати великим технологічним компаніям, включаючи Microsoft і Amazon, доступ до набагато більшої кількості інформації – до даних сотень мільйонів людей місяць, в тому числі до адрес електронної пошти і номерів телефонів без відома або згоди користувачів.
Facebook ніколи безпосередньо не повідомляла користувачам, що надає доступ до цих даних іншим компаніям
Згідно з внутрішніми документами компанії, що потрапили в розпорядження The New York Times, Facebook надавала доступ до даних користувачів більш ніж 150 компаніям. Більшість з них – технологічні компанії, але серед них є і автомобілебудівні, а також ЗМІ (в тому числі The New York Times) і інші.
Хоча користувачі Facebook можуть самі вирішувати, які дані вказувати в більшості з тисяч додатків на платформі Facebook, деякі компанії мали доступ до даних користувачів, навіть якщо ті відключили функцію спільного використання інформації. Багато додатків партнерів навіть не з'являлися в налаштуваннях користувальницьких додатків Facebook. За даними Facebook, кожна з сторонніх компаній виступала в якості розширення соціальної мережі. У компанії стверджують, що будь-яка інформація, яку користувач повідомив друзям на Facebook, може бути надана цим компаніям-партнерам без додаткової згоди.
Facebook діяла недбало
Укладання партнерських угод почалося в 2010 році – початок періоду стрімкого зростання і розширення компанії Facebook. За кілька років соціальна мережа уклала таку кількість подібних угод, що співробітники  створили інструмент для відстеження різних видів доступу, які були у партнерів.
Незважаючи на це соціальна мережа, судячи з усього, точно не відстежувала, яким чином дані її користувачів надходили до іншим особам. Російський оператор соціальних мереж компанія Yandex, яку звинувачують у надмірно тісні зв'язки з Кремлем, як і раніше, мала доступ до унікальним ідентифікаторів користувачів Facebook протягом багатьох років після того, як мережа, посилаючись на проблеми безпеки, закрила дані для інших додатків. Крім того, Facebook надала компанії Yahoo можливість відображати на головній сторінці пошукової компанії стрічку новин (у тому числі повідомлення друзів) користувачів Facebook. Yahoo позбулася цієї функції в 2012 року. Але станом на минулий рік, вона як і раніше мала доступ до даними майже 100 тисяч людей у місяць.
Регулятори цьому не перешкоджали
Згідно з умовами Договору про злагоду, підписаного в 2011 році з Федеральною торговою комісією (ФТК), компанія Facebook була зобов'язана підвищити гарантії конфіденційності та посилити порядок розкриття персональних даних. Компанія найняла незалежну фірму PricewaterhouseCoopers, щоб та в офіційному порядку оцінила чинний порядок захисту даних і кожні два роки направляла звіт.
Четверо колишніх посадових осіб і співробітників ФТК, проінформованих про висновки, зроблених The New York Times за результатами розслідування, заявили, що операції з надання доступу до даних, ймовірно, порушували положення договору про злагоду. Справа в тому, що у користувачів не було можливості дізнатися, яким компаніям Facebook надає доступ до їх даних, і вони не мали чітко позначених можливостей давати дозвіл на надання доступу до їх даних або відмовляти у такому дозволі. Принаймні один раз при проведенні оцінки в 2013 році компанія PricewaterhouseCoopers виявила, що Facebook не робила практично ніяких заходів для забезпечення належного захисту даних, до яких було надано доступ.
В компанії Facebook стверджують, що партнерські угоди про надання доступу до даних відносяться до виключення, передбаченого договором про злагоду. Чи згодна з цим комісія, офіційний представник ФТК, яка минулої весни почала нове розслідування щодо Facebook, сказати відмовився.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-04-04
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

"Мать и дитя" — сеть клиник репродуктивного здоровья
Не всем дано счастье быть родителями. Иногда супружеские пары живут годами в надежде родить ребенка, обследуются, лечатся от бесплодия и ничего не получается.
Вчера, 13:35132
Доставка товаров из Польши
Все больше людей отдают предпочтение покупкам через интернет. Это очень удобно и выгодно. Чтобы найти необходимый товар, не нужно бегать по магазинам и ездить по городу, тратя время на дорогу
3-апр-2020, 12:06139
Установка ГБО на «Хонду»
Все автолюбители, в том числе владельцы «Хонды», знают, что значительную часть расходов по обслуживанию транспортных средств составляют затраты на заправку
2-апр-2020, 19:53121
Ручки для межкомнатных дверей: виды и особенности
Чтобы выбрать оптимальный вариант ручек для дверей, особенно межкомнатных, нужно сперва хорошенько ориентироваться в их разновидностях и особенностях.
2-апр-2020, 19:45130
Какой уход за волосами выбрать
Волосы — это украшение человека. Для прекрасной половины человечества они являются самым дорогим аксессуаром. По внешнему виду волос можно судить о здоровье их обладателя.
2-апр-2020, 10:05119
С чего начать проектирование частного дома?
Советы о том, с чего начать проектирование частного дома.
31-мар-2020, 18:45311

События

В Украине за сутки выявили почти 130 случаев коронавируса
Общее количество случаев превысило 1200
Вчера, 22:07436
Минздрав дал инструкцию по правильному ношению маски
Маску нужно менять каждые четыре часа и нельзя использовать повторно
Вчера, 20:33135
В Чернобыльской зоне горит лес
Площадь лесного пожара составляет 20 гектаров
Вчера, 18:54123
Находиться на улице без маски разрешил Кабмин
Ношение маски не обязательно, поскольку улица не является "общественным местом"
Вчера, 16:48233
Коронавирус в Ухане нашли у 15% кошек
В ходе исследования ученые посетили приюты для животных, находящиеся в разных частях города.
Вчера, 11:44194