СРСР-івські звички в їжі, які живуть у нас дотепер

СРСР-івські звички в їжі, які живуть у нас дотепер
У радянські часи не було такого різноманіття доступних продуктів, яке ми маємо зараз. Часи дефіциту а відповідно і звички, котрі виробилися в той час, живуть в українцях і дотепер. 
Це стосується усіх пострадянських держав: люди були змушені готувати некорисні страви і, подекуди, такі тенденції залишаються і зараз. Розповімо вам про основні з них.
Готувати дивні салати
У супермаркетах можна купити продукти зі всього світу, але ми все одно чомусь продовжуємо споруджувати майонезні монстри із солоних огірків, ковбаси і сухариків. Новорічний радянський салат Олів'є не має нічого спільного з його французьким тезком, в який входила чорна ікра, каперси і варені раки. Оселедець під шубою – це творіння дефіциту, а не кулінарне мистецтво, як вважали у СРСР.
Їсти все з хлібом
У "совку" був культ хліба. Образи нив увійшли в візуальну пропаганду, як образ миру і достатку, всюди в їдальнях висіли плакати на кшталт "Хліб – усьому голова". Людей, які пережили голод і війну, можна зрозуміти, але, що з нами не так? Чому на викинуту картоплину ми дивимося спокійно, а шматок хліба на підлозі сприймаємо як богохульство і кидаємося за ним, просимо вибачення і цілуємо? "Викидати хліб не можна" – сидить у кожному українці, але чому? Цього ніхто не може пояснити.
Їсти вареники, макарони, супи, бульйони і навіть каші... Все потрібно їсти з хлібом! Але хліб – це швидкі вуглеводи, які є шкідливими для організму і швидко перетворюються у жирові відкладення. Тому запитайте себе, чи справді вам смачно їсти все з хлібом? Чи можливо, це звичка, яку передали вам ваші батьки?
Харчування за розкладом, швидко і мовчки
Триразове харчування подавалося радянськими дієтологами, як вершина прогресу – мовляв, хто їсть три рази в день, той буде бадьорий, веселий і щасливий. Але це не так! Сучасні дослідження показують, що потрібно їсти п'ять разів в день, але меншими порціями. Також не має необхідності харчування за графіком. Це було створено лише для більшого контролю за працівниками.
Їсти багато консервів
Полиці радянських магазинів схожі на пункти роздачі пайків для постраждалих від стихійного лиха. Зовсім не було свіжих фруктів, м'яса і риби. Лише консерви і ковбаси. Нині консерви вважають шкідливою їжею, яку варто їсти тільки в екстремальних умовах, якщо немає іншого виходу. Всі консерви проходять високу термічну обробку і в них майже не залишається корисних речовин, водночас багато канцерогенів.


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
Теги: їжа, СРСР  

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-04-06
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Преимущества использования жалюзи в интерьере
Обзор преимуществ использования жалюзи в интерьере.
Сегодня, 17:4754
Виды орбитреков и правила их выбора
Орбитрек – один из самых популярных тренажеров для домашних тренировок, который способен полностью заменить и велотренажер, и степпер, и даже беговую дорожку. Он также будет полезен и любителям спортивной ходьбы.
Сегодня, 17:4356
Виды римских штор и их особенности
Если Вы ищете шторы, которые бы отличались в первую очередь простотой, лаконичностью и функциональностью, римские шторы, несомненно, - идеальный вариант.
Вчера, 20:26116
Применение домашних цветов в интерьере
Все мы - родом из природы, нас все равно тянет прикоснуться к живому-зеленому
Вчера, 17:41145
7 способов защитить себя от коронавируса и предотвратить его распространение
Новое заболевание, под названием китайский коронавирус, начался в конце 2019 года. За неполные 3 месяца успели заразиться около 90 тысяч человек во многих странах мира.
Вчера, 17:35171
"Мать и дитя" — сеть клиник репродуктивного здоровья
Не всем дано счастье быть родителями. Иногда супружеские пары живут годами в надежде родить ребенка, обследуются, лечатся от бесплодия и ничего не получается.
4-апр-2020, 13:35185

События

Смертность от COVID-19 резко выросла в Британии
За сутки в Британии умерли еще 854 человека
Сегодня, 18:2946
Говорить о завершении карантина сейчас рано - Минздрав
Об этом заявил глава Минздрава Максим Степанов в своем видеообращении
Сегодня, 18:2569
Украина находится на пороге пика коронавирусной болезни, - Минздрав
В активных фазах пандемии количество пациентов резко возростает 
Сегодня, 18:2377
ПЦР-тесты на коронавирус разрешили делать частным клиникам
Клиники и лаборатории получили возможность делать ПЦР-тесты
Сегодня, 16:1555
Новый случай выздоровления от коронавируса зафиксировали в Украине
Эта женщина первая, которая заразилась коронавирусом в Сумах
Сегодня, 14:07174
Больной COVID-19 умер в Александровской больнице Киева
По словам Ляшко, данный случай еще не вошел в официальную статистику
Сегодня, 11:40137