Науковці назвали вегетаріанство згубним для людства

Науковці назвали вегетаріанство згубним для людства
Френк М. Мітлонер (Frank M. Mitloehner) з Каліфорнійського університету в Дейвісі (США) вважає, що повсюдна відмова від м'яса не зменшить вплив на навколишнє середовище, а, навпаки, посилить його. Колонку вченого опублікувало видання Science Alert
Багато активістів і захисники навколишнього середовища закликають громадськість їсти менше м'яса і навіть обкласти тваринні продукти податком, щоб скоротити їх споживання. На їхню думку, це поліпшить стан навколишнього середовища та зменшить навантаження на природні екосистеми. Відповідно до одного з аргументів, домашню худобу генерує більше парникових газів, ніж транспортний сектор. Однак Мітлонер вважає це твердження помилковим.
Вчений наводить дані Агентства з охорони навколишнього середовища США, згідно з якими на сільське господарство припадає лише дев'ять відсотків всіх антропогенних викидів парникових газів. Лідерами є виробництво електроенергії (28 відсотків), транспорт (28 відсотків) і важка промисловість (22 відсотки). На тваринництво припадає 3,9 відсотка.
Помилка, що виробництво м'яса перевищує за викидами транспорт, виникло через неправильну оцінку впливу домашньої худоби на клімат, яка була зроблена Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН в 2006 році. Тоді експерти враховували всі фактори, пов'язані з виробництвом м'яса, включаючи виробництво добрив і перетворення диких екосистем в пасовища. Однак при цьому вони ігнорували виробництво матеріалів та деталей для автомобілів і утримання доріг, враховуючи тільки вихлопні гази. Це спотворило результати дослідження.
Мітлонер також вказує, що, навіть якщо всі американці відмовляться від тваринних продуктів, вони скоротять викиди парникових газів лише на 2,6 відсотка. У той же час впровадження нових технологій зменшило загальний вплив на навколишнє середовище з боку м'ясної індустрії на 11,3 відсотка, починаючи з 1961 року, а виробництво м'яса з тих пір збільшилася в два рази. Глобальний відмова від м'яса стане ударом для продовольчої безпеки. Рослинна їжа гірше задовольняє потребу людини в калоріях, оскільки організм людей не здатний засвоювати клітковину на відміну від рослиноїдних тварин. Крім того, тваринництво забезпечує засобами для існування близько одного мільярда людей.
Повсюдний перехід на вегетаріанство зажадає нових сільськогосподарських угідь, проте тільки 30 відсотків всіх наявних земель можуть бути використані для вирощування культурних рослин. Оскільки до 2050 року чисельність населення складе 9,8 мільярда чоловік, то вживання м'яса в цьому випадку буде менш шкідливим для навколишнього середовища, ніж розширення площ для культивації рослин.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-09-29
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Apple iPhone – как всегда, на вершине!
Почему Apple iPhone был и остается самым популярным брендом среди смартфонов? Неизменное качество, собственные передовые разработки и новейшие технологии – вот то, что обеспечивает успех Apple.
Сегодня, 10:3856
Планируете офисный переезд? Следуйте этим рекомендациям
Если у вас – владельца бизнеса – возникла необходимость переезда со старого офиса в новый, организация данного мероприятие – это ответственная работа, которая должна быть продумана до мельчайших деталей.
Вчера, 20:38155
Какую воду лучше всего пить для здоровья?
Какую воду лучше всего пить для здоровья? Очевидно, что питьевая вода необходима для вашего общего здоровья и благополучия. Мы все слышали о минимум 8 стаканах в день, верно? Согласны ли вы с этим или нет, вы, вероятно, не услышите, чтобы кто-то спорил о том, что питьевая вода и
Вчера, 16:24168
Комфорт и безопасность в дороге – главные критерии при выборе маршрутки
Комфорт и безопасность в дороге – главные критерии при выборе маршрутки - Перевозчик Bus-Express.
Вчера, 16:22120
Как выбрать подарок женщине
В этой статье рассказывается об основных предпочтениях женщин в подарках. Если необходимо сделать незабываемый, милых и приятный подарок, то данная статья - хорошая рекомендация.
Вчера, 12:50121
Ночнушки из шелка в комплектах и без
Скажи мне, в чем ты спишь, и я скажу кто ты, так можно перефразировать известную фразу. На самом деле, одежду для сна каждый выбирает по своему характеру.  
Вчера, 12:30118

События

Условие переговоров с Азербайджаном назвала Армения
Армения заявила о готовности к мирному урегулированию карабахского конфликта.
Сегодня, 10:1179
Штормовое предупреждение объявили в Украине
В Украине 30 сентября, 1 и 2 октября ожидается ухудшение погодных условий.
Сегодня, 10:1055
Признать независимость Нагорного Карабаха может Армения
Армения рассматривает возможность признания независимости Нагорного Карабаха.
Сегодня, 10:0866
О тысячных потерях Армении в ходе ночных боев заявил Азербайджан
Бои в ночь с 29 на 30 сентября между Арменией и Азербайджаном из-за Нагорного Карабаха были значительно расширены.
Сегодня, 10:0797
В ОП заявили, что уже дана надлежащая оценка по заявлению Фокина
В Офисе украинского президента неприятно поражены личными оценками и комментариями, которые дал первый заместитель главы украинской делегации в Трехсторонней контактной группе Витольд Фокин относительно ситуации на Донбассе.
Сегодня, 10:0563
Фокин: я не видел подтверждения войны между Россией и Украиной
Первый замглавы украинской делегации в Трехсторонней контактной группе (ТКГ) по урегулированию на Донбассе Витольд Фокин пока не видел подтверждения войны между Россией и Украиной.
Сегодня, 10:0359