Постійний біль у горлі може бути сигналом, що у вас рак

Постійний біль у горлі може бути сигналом, що у вас рак
Лікарі, чиї пацієнти скаржаться на тривалий біль у горлі у поєднанні з утруденим диханням, проблемами з ковтанням та болем у вухах, мають враховувати, що причиною таких симптомів може бути рак. Такого висновку дійшли у новому дослідженні
Наразі пацієнтам зі стійкою хрипотою або пухлинами шиї невстановленої етіології рекомендують перевірятися на рак горла або гортані.
Водночас Вейлін Ву з організації Cancer Research UK каже, що пацієнтам не варто передчасно хвилюватися.
"Прямого зв'язку між болем у горлі самим по собі і раком гортані немає", - каже він.
"Однак важливо те, що це дослідження підтверджує рекомендації щодо додаткових аналізів для людей похилого віку зі стійкою хрипотою", - додає дослідник.
Гортань - частина горла біля початку трахеї, яка допомагає нам дихати і говорити.
У Великій Британії щорічно реєструють близько 2 тис. нових випадків раку гортані.
У рамках дослідження, проведеного в Ексетерському університеті, вивчали записи пацієнтів більш ніж 600 лікарів та дослідили 806 пацієнтів з діагнозом рак гортані та 3559 пацієнтів з контрольної групи. Його опубліковали у British Journal of General Practice.
Керівник дослідження доктор Елізабет Шепард каже, що вони вперше ґрунтовно розглянули усі симптоми, які можуть сигналізувати про рак гортані.
"Головне значення дослідження полягає у тому, що ми виявили, що хрипота є важливим симптомом раку гортані, але ризик розвитку раку гортані значно збільшується, коли вона поєднується із постійним болем у горлі", - каже вона.
Рак гортані
- Частіше зустрічається у чоловіків
- Безпосередньо пов'язаний з палінням та алкоголем
- Рання діагностика покращує прогноз
- Основне лікування - радіотерапія, хірургічне втручання та хіміотерапія
- На пізніх стадіях пацієнту може знадобитися операція з видалення усієї гортані або її частини
- Такі пацієнти більше не зможуть говорити або дихати звичайним чином
- Вони будуть дихати через отвір у шиї (стому) і потребуватимуть додаткового лікування для відновлення голосу
- Їм може знадобитися імплантація горла або електронний прилад, який необхідно тримати біля горла для отримання звуку.

 

Один з авторів дослідження, професор Віллі Гамільтон, був серед укладачів чинних рекомендацій Національного інституту здоров'я та медичної допомоги (NICE).
За його словами, дослідження є важливим, оскільки "показало потенційну тяжкість деяких комбінацій симптомів, які раніше вважали не дуже ризикованими".
"Коли були опубліковані рекомендації NICE із дослідження раку, не було жодних доказів від практикуючих лікарів щодо цього - тож ми не могли давати лікарям такі рекомендації", - каже він.
Куріння підвищує ризик розвитку раку гортані
Профер Гамільтон вказує, що не йдеться про будь-який біль у горлі - "біль у горлі має бути достатньо сильним, щоб прийти до лікаря".
"Ми всі звикли до болю у горлі, - але той біль, про який кажуть лікарям, вже вартий уваги, адже виходить за межі норми для пацієнта".
І саме комбінація стійких симптомів - біль у горлі, захриплість, проблеми з диханням або ковтанням - може бути сигналом про небезпеку.
Доктор Шепард каже, що дані дослідження будуть враховані в оновлених рекомендаціях NICE.
"Дуже важливо, щоб направлення (на додаткові аналізи. - Ред.) отримували пацієнти, яким це необхідно. Якщо люди приходитимуть вчасно, ми зможемо діагностувати рак на більш ранній стадії, і вони матимуть доступ до правильного лікування".
Джерело
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-09-24
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Какие настольные игры сейчас популярны?
Настолки для компании – игры, которые помогут весело и со смыслом провести свой досуг с друзьями. Вместе с магазином Good Games разберем, какие настольные игры сейчас в рейтинге и чем они отличаются от настолок 2000-х.
Вчера, 22:2252
Мужская обувь — то, что определяет гардероб настоящего мужчины
Выбирая обувь для мужчин, нужно учитывать ряд важных факторов, чтобы не прогадать: качество, дизайн, практичность, материалы. Лайфхаки для выбора обуви — в этой статье.
Вчера, 16:2982
Особенности ремонта пневматической подвески на иномарке
Основные причины и признаки поломки пневматической подвески на иностранном автомобиле: этапы и особенности ремонта пневмоподвески.
Вчера, 16:2465
Машинная штукатурка: 5 ключевых преимуществ
Стремительный технический прогресс, разумеется, не обошел стороной и строительную отрасль. То есть та работа, которая когда-то делалась исключительно вручную, сейчас успешно выполняется механизированным методом, в частности, машинная штукатурка.
23-сен-2020, 20:40116
На что обратить внимание при покупке дивана
Если вы решили диван купить, не забывайте, что в ближайшие пару десятков лет будете использовать этот предмет интерьера каждый день. Поэтому подумайте о повседневном использовании перед покупкой. Рассмотрим, на что нужно обратить внимание
23-сен-2020, 20:19129
Полезные рекомендации по выбору елки для посадки на собственном участке
Елка – это обязательный элемент новогодних праздников. При наличии собственного участка, покупать искусственную ель или срубленное дерево не обязательно, так как можно посадить живую елку, которая будет радовать каждый год.
23-сен-2020, 17:4689

События

К ограничениям "красной зоны" готовятся Тернополь и Бережаны
В связи с внесением Тернополя и Бережан (Тернопольская область) в "красную зону" с 28 сентября там будут действовать соответствующие ограничения.
Вчера, 22:2148
В Украине резко уменьшилась "Красная зона"
Согласно новому карантинному зонированию, так называемая "красная зона" в Украине сократилась до двух городов.
Вчера, 20:5084
В "желтую зону" вернулся Киев
В Украине обновили карантинные зоны по эпидемической ситуации в регионах.
Вчера, 20:1664
Карантинные зоны обновили в Украине
Государственная и региональная комиссии по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций приняла решение относительно разделения Украины на новые зоны карантина.
Вчера, 20:0583
Формы и цвет бюллетеней на местные выборы утвердил ЦИК
Центральная избирательная комиссия (ЦИК) утвердила формы и цвет бюллетеней на местные выборы.
Вчера, 19:3161
НАБУ подало жалобу на прокурора по делу "Роттердам+"
Национальное антикоррупционное бюро Украины отреагировало на решение Высшего антикоррупционного суда по закрытию дела "Роттердам+".
Вчера, 17:5860