
При частому розладі сну нерідко проблему посилює зайве хвилювання з приводу того, що не вдасться вчасно заснути. Тому експерти радять не нервувати, перевертаючись з боку на бік, а дозволити собі не спати і зайнятися чимось приємним - наприклад, почитати книгу або погортати альбом з фотографіями
Про це кореспонденту ГолосUA повідомила лікар Вікторія Савицька.
Як відомо, страх безсоння страшніше за саму безсоння. Якщо не можете заснути - не змушуйте себе, радить експерт.
При цьому медик стверджує, що нерідко саме страх того, що ви не зможете заснути і заважає спати міцним здоровим сном.
«Рахувати до 100 - також погана порада, так ви тільки напряжете мозок і впадете в ще більший відчай, якщо спроба виявиться невдалою. Краще спробуйте викинути з голови всі проблеми минулого дня і припиніть будувати плани на завтра, розслабтеся і подумайте про щось приємне.
Перед сном обов'язково провітріть кімнату, - це здається дрібницею, але застояне повітря теж може стати причиною безсоння і навіть нічних кошмарів», - порадила лікар.
За словами експерта, злагоджений графік дня - головний немедикаментозний засіб боротьби з безсонням. Якщо дозволяє робота, привчіть себе вставати і лягати спати в один і той же час. Причому не варто забувати, що найкориснішим вважається сон в період з 23:00 до першої години ночі, тому постарайтеся заснути хоча б за півгодини до цього. Не факт, що це вдасться відразу, але вже через кілька днів після зміни режиму ви почнете відчувати легку сонливість при наближенні часу відходу до сну, а незабаром і зовсім почнете «виключаються» як тільки ляжете в ліжко.
При цьому якщо в перші дні ви будете не досипати, а підйом намітили, наприклад, на 7 ранку, не шкодуйте себе і не валяйтеся в ліжку довше. Інакше ввечері заснути знову буде складно, а графік так і не налагодиться.