Орбітальна станція виявила на Марсі пересохлі русла бурхливих річок

Орбітальна станція виявила на Марсі пересохлі русла бурхливих річок
 

 

Орбітальна станція "Марс-експрес" виявила докази того, що в минулому на Червоній планеті існувала розгалужена система бурхливих річок, пересохлі русла яких донині можна розгледіти в марсіанських долинах
На фотографіях, зроблених міжпланетної станцією Європейського космічного агентства, чітко видно глибокі зморшки на поверхні Марса, які свідчать про те, що ця планета не завжди виглядала як випалена сонцем кам'яниста пустеля.
Все більше дослідників доходять висновку, що в минулому марсіанська атмосфера була значно товщою і щільнішою. Це дозволяло планеті утримувати тепло сонячних променів і забезпечувало умови для підтримки на поверхні постійних потоків води.
У минулому році все той же "Марс-експрес" виявив на Червоній планеті озеро рідкої води. Воно близько 20 км в діаметрі, розташоване біля південного полюса і приховано під товстою крижаною шапкою.
"Марсіанська Брахмапутра"
Фотографії пересохлих річок були зроблені в високогірній південній частині Марса, на схід від величезного кратера Гюйгенс і на північ від рівнини Еллада.
Цей гірський масив, поцяткований кратерами, утворився 3,5-4 млрд років тому - і саме тут можна знайти численні свідоцтва колись бурхливої водної активності.
Європейське космічне агентство опублікувало топографічну карту цієї місцевості, що допомагає "побачити річки" - зрозуміти масштаб і напрямок водних потоків.

Топографічна карта Марса
Червоним кольором відмічені гірські райони, звідки стікала вода, вимиваючи долини (пофарбовані зеленим) шириною до двох кілометрів і глибиною близько 200 метрів. Їх чітко видно досі, незважаючи на значну ерозію, якої ця місцевість зазнала за мільйони і мільярди років.
На Землі таку мережу річок називають деревовидною через численні притоки, деякі з яких на шляху до долини розгалужуються, але потім знову зливаються разом.
Вчені відзначають схожість цієї ділянки марсіанського рельєфу з витоком Брахмапутри в Тибеті і припускають, що на форму долин вплинули не тільки потужні річкові потоки, а й періодичні рясні дощі.
Виток Брахмапутри
При цьому залишається відкритим питання, звідки вода взялася спочатку: це могли бути опади, підземні джерела або льодовикові шапки, що танули. У будь-якому випадку, це вказує на те, що в далекому минулому клімат на Марсі був куди більш теплим і вологим, ніж зараз.
Ще одне питання, яке тут же спадає на думку - чи була тоді планета придатною до життя?
Відповісти на нього допоможе місія "ЕкзоМарс" - спільний проект Роскосмосу і Європейського космічного агентства, який планують запустити вже в наступному році.
Апарат спробує знайти на Червоній планеті мікробні форми життя або сліди їх існування в минулому. Робот оснастять буром, що здатний отримувати зразки породи з глибини до двох метрів - на той випадок, якщо життя ховається там.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-06-22
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Барбершопы: история появления и преимущества
Сегодня в разговоре многих мужчин слышится такое непонятное для многих слово, как барбершоп. И это вполне естественно, так как это не просто парикмахерская или салон, где можно сделать стильную стрижку, а особое заведение для мужчин с определенной атмосферой и стилем.
Вчера, 13:28103
Возможные последствия геморроя
У каждого человека разного возраста мог быть дискомфорт или боль в заднем проходе во время испражнений. В запущенных случаях - кровь.
18-июн-2021, 17:29476
Стильные фотообои в современном интерьере квартир и домов
Покупка новой квартиры или дома – всегда радостное и долгожданное событие, за которым следует подбор стильных, современных и экологически чистых отделочных материалов.
17-июн-2021, 18:51406
К чему дарят белые розы
Белые розы, одни из популярнейших во всех уголках земного шара. Несмотря на то, что в последние годы в семействе королевы цветов появляется масса сортов самых неожиданных и замысловатых оттенков, и отвоёвывают свою долю рынка у любителей экзотики, белые розы стоят особняком, являясь всегда
17-июн-2021, 12:49444
Элитный салон красоты 365 STUDIO: стоит ли его посещать
Если вы находитесь в поисках мастеров, которые будут бережно ухаживать за вашим телом, обратите внимание на студию 365 STUDIO. Почему стоит обратиться именно сюда?
16-июн-2021, 21:46346
Международные перевозки из Китая и Турции
Статья о компании RDcargo, которая занимается международными перевозками и полным сопровождением транспортного средства из Турции и Китая в Украину.
16-июн-2021, 21:41390

События

Минздрав заявил что переболевшие COVID-19 должны пройти полный курс вакцинации
Переболевшим COVID-19 следует пройти полный курс вакцинации против коронавируса. 
Вчера, 22:4780
Пытавшийся убить экс-тещу киевский дантист оказался замешан в ряде преступлений
Правоохранители сообщили о подозрении в еще нескольких преступлениях киевскому стоматологу, который ранее был задержан по факту покушения на бывшую тещу.
Вчера, 22:4156
Действие просроченных карточек переселенцев до конца лета продлил Ощадбанк
Ощадбанк не будет блокировать карты внутренне перемещенных лиц, срок действия которых истекает во время карантина, который в Украине продлили до конца лета.
Вчера, 22:3553
В разведке Минобороны Украины не знают  где находится похищенный экс-судья Чаус
Адвокаты Николая Чауса продолжают расследовать, где может находиться похищенный весной в Молдове бывший судья.
Вчера, 21:4359
Пожар в доме под Киевом устроил моряк, который хотел скрыть жестокое убийство. Его жертву нашли изуродованной
Виновником взрыва и пожара в жилой пятиэтажке в Белогородке Киевской области оказался 43-летний мужчина, который пытался замаскировать совершенное им особо жестокое убийство.
Вчера, 18:36118
Глава громады в Тернопольской области сделал себе визитки из вяленого мяса
В Тернопольской области председатель Копыченцкой общины Богдан Келичавый изготовил оригинальные визитные карточки - они сделаны из вяленного мяса.
Вчера, 18:3381