Експерт пояснив, чому в складні моменти життя нам так хочеться солодощів

Експерт пояснив, чому в складні моменти життя нам так хочеться солодощів
 

 

Хоча вага головного мозку становить всього 2% від ваги всього тіла людини, саме на мозок припадає половина добового споживання вуглеводів, і глюкоза є для нього найбільш важливим паливом. Коли ми перебуваємо в стані гострого стресу, нашому мозку потрібно приблизно на 12% більше енергії
Спеціаліст пояснює, чому в складні моменти життя нам так хочеться шоколаду та інших вуглеводів.

Вуглеводи – це найшвидше джерело енергії для нашого тіла. Під час тестів на визначення когнітивних здібностей ті, хто переживали певний стрес, демонстрували не дуже хороші результати, якщо виконували тест, перед тим не поївши. Між тим після вживання їжі їхні показники поверталися до норми.
Коли ми відчуваємо голод, у нас активізується одразу декілька відділів мозку. У центрі опиняються вентромедіальний і латеральний гіпоталамуси. Ці два відділи в проміжному мозку беруть участь у регуляції метаболізму, харчової поведінки і функцій травлення.
Проте в гіпоталамусі є так зване дугоподібне ядро. Якщо воно помічає, що мозку бракує глюкози, воно блокує надходження інформації від решти тіла. Саме тому ми звертаємося до вуглеводів, тільки-но наш мозок сигналізує про нестачу енергії (навіть якщо нашому тілу всього вистачає).
Щоб краще зрозуміти відносини між мозком і вуглеводами, ми провели експеримент, який складався з двох частин і в якому взяло участь 40 осіб. У першій частині ми попросили учасників виступити з 10-хвилинною промовою перед незнайомими людьми. У другій частині їм не треба було виступати з промовою.
Наприкінці кожної частини ми вимірювали концентрацію гормонів стресу (кортизолу й адреналіну) в крові учасників. Ми також надали учасникам можливість користуватися буфетом протягом години.
Якщо учасники виступали з промовою, перед тим не поївши, їхній рівень стресу був вище, і в середньому вони використали на 34 г вуглеводів більше порівняно із ситуацією, коли їм не треба було виголошувати промову.
То як щодо шоколаду? Якщо вдень вам хочеться шоколаду, я раджу його їсти, щоб залишатися здоровим і бадьорим. Так відбувається, тому що на роботі люди часто відчувають стрес, і мозок має підвищену потребу в енергії.
Якщо у цей момент людина нічого не їсть, найімовірніше, мозок забиратиме глюкозу в тіла – глюкозу, яка потрібна для живлення м'язових клітин, що своєю чергою провокуватие вироблення гормонів стресу. В інших випадках мозок може почати економити енергію, але тоді зменшується концентрація і знижується результативність.
Щоб задовольнити зрослі потреби мозку, можна їсти більше продуктів, як це робили учасники нашого експерименту, або полегшити нашому організму завдання і просто наїстися солодкого. Навіть немовлята віддають перевагу солодкому.
Оскільки їхній мозок є дуже великим порівняно з їхнім маленьким тілом, немовлята потребують чимало енергії. Вони отримують цю енергію з грудного молока, в якому міститься багато цукру. З часом наша тяга до солодкого зменшується, але ніколи не зникає повністю – навіть коли ми дорослішаємо.
Наскільки сильною є ця тяга до солодкого, залежить від конкретної людини і багато в чому пояснюється умовами життя. Як показують дослідження, люди, які в дитинстві постійно відчували стрес, у дорослому житті мають більш виражену тягу до солодкого.
У деяких випадках мозок не може отримати енергію з власних запасів тіла, навіть якщо жирових відкладень достатньо. Головна причина – хронічний стрес. Тому для того, щоб мозок цих людей отримував достатню кількість енергії, вони повинні завжди багато їсти.
Часом єдиний спосіб позбутися цієї харчової звички – покинути середовище, що викликає хронічний стрес.
Тому (хоча багато хто часто лає себе за вживання занадто великої кількості солодкого та інших вуглеводів) причина такої тяги далеко не завжди пояснюється відсутністю самоконтролю, і для її з'ясування може знадобитися більш глибокий аналіз способу життя і характеру стресу – в минулому і сьогоденні.
Тільки-но причину стресу усунено, харчова поведінка може нормалізуватися.
Ачім Пітерс

 

Джерело
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2022-01-23
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Цены на косметологические кушетки
Выбирая косметологическую кушетку, важно продумать все основные нюансы и особенности приобретения. Все виды современных косметологических кушеток отличаются не только своим функционалом, дизайном, но и ценой. Как показывает практика, стоимость важна для каждого покупателя, так как порой, именно она
21-янв-2022, 20:46176
Как выбрать мужские сумки
Мужская сумка - это аксессуар, который используется мужчинами каждый день. Мужские сумки изготавливают из различных материалов – текстиля, натуральной, искусственной кожи и другие, среди широкого многообразия непременно можно подобрать подходящий вариант.
21-янв-2022, 17:14195
Какие есть известные биржи криптовалют в Украине
Специализированные биржи криптовалют в Украине – удобный и простой способ купить биткоин или другие цифровые активы. Сегодня существует большой выбор площадок, но не все они подходят для украинцев.
21-янв-2022, 16:42201
Хочу на фитнес: три лучших направления для девушек и женщин
В условиях современности, когда большинство людей, как правило, ведет малоактивный образ жизни, очень важно своевременно обратить внимание на эту проблему, понимать важность данного вопроса и приложить все усилия, дабы уберечь себя и свое здоровье от всех возможных негативных последствий.
20-янв-2022, 15:05246
Спальный мешок: обязательный элемент похода
Спальные мешки на протяжении многих лет являются незаменимыми элементами экипировки каждого туриста, проживающего в палатке, укрытии или под открытым небом.
19-янв-2022, 20:34261
Несколько причин купить подержанный телевизор
Любая подержанная техника - это продукт вторичного рынка, который ранее работал на протяжении определённого периода и к моменту продажи не утратил свои технические и качественные свойства.
19-янв-2022, 16:57245

События

Бывшего бойца UFC и Bellator зарезали в Бразилии
Бразильский боец смешанного стиля (MMA) Майкел Фалкан, который известен по выступлениям в Соединенных Штатах, был убит в Бразилии. 
Вчера, 23:0191
Карнавал в Рио-де-Жанейро перенесли из-за распространения "Омикрона"
Карнавал самбы в бразильском городе Рио-де-Жанейро, который должен был состояться в последние выходные февраля, перенесли на конец апреля из-за распространения в стране штамма коронавируса "Омикрон".
Вчера, 22:5988
Модный дом Louis Vuitton выставил на продажу винтажный футбольный мяч стоимостью более ста тысяч гривен
Французский модный дом Louis Vuitton представил покупателям оригинальный футбольный мяч стоимостью около 120 тысяч гривен.
Вчера, 22:02122
Что происходит с полицейским бунтом в Украине после обещания повышения зарплат
В конце января украинским полицейским повысят зарплату на 10% – об этом заявил глава НПУ Игорь Клименко на своей странице в Facebook.
Вчера, 19:11454
В Днепре нашли кошку в переноске, а потом и тело хозяйки, которая несла её в клинику
В Днепре на одной из улиц обнаружили труп женщины с разбитой головой. По предварительным сведениям, несчастную жестоко убили.
Вчера, 19:07137
Принимать беженцев из Украины после вторжения России готовятся в Румынии
В случае открытого вторжения России в Украину в Румынию могут прибыть беженцы, поэтому местные власти готовятся предоставить им гуманитарную помощь.
Вчера, 19:06132