Експерт пояснив, чому в складні моменти життя нам так хочеться солодощів

Експерт пояснив, чому в складні моменти життя нам так хочеться солодощів
 

 

Хоча вага головного мозку становить всього 2% від ваги всього тіла людини, саме на мозок припадає половина добового споживання вуглеводів, і глюкоза є для нього найбільш важливим паливом. Коли ми перебуваємо в стані гострого стресу, нашому мозку потрібно приблизно на 12% більше енергії
Спеціаліст пояснює, чому в складні моменти життя нам так хочеться шоколаду та інших вуглеводів.

Вуглеводи – це найшвидше джерело енергії для нашого тіла. Під час тестів на визначення когнітивних здібностей ті, хто переживали певний стрес, демонстрували не дуже хороші результати, якщо виконували тест, перед тим не поївши. Між тим після вживання їжі їхні показники поверталися до норми.
Коли ми відчуваємо голод, у нас активізується одразу декілька відділів мозку. У центрі опиняються вентромедіальний і латеральний гіпоталамуси. Ці два відділи в проміжному мозку беруть участь у регуляції метаболізму, харчової поведінки і функцій травлення.
Проте в гіпоталамусі є так зване дугоподібне ядро. Якщо воно помічає, що мозку бракує глюкози, воно блокує надходження інформації від решти тіла. Саме тому ми звертаємося до вуглеводів, тільки-но наш мозок сигналізує про нестачу енергії (навіть якщо нашому тілу всього вистачає).
Щоб краще зрозуміти відносини між мозком і вуглеводами, ми провели експеримент, який складався з двох частин і в якому взяло участь 40 осіб. У першій частині ми попросили учасників виступити з 10-хвилинною промовою перед незнайомими людьми. У другій частині їм не треба було виступати з промовою.
Наприкінці кожної частини ми вимірювали концентрацію гормонів стресу (кортизолу й адреналіну) в крові учасників. Ми також надали учасникам можливість користуватися буфетом протягом години.
Якщо учасники виступали з промовою, перед тим не поївши, їхній рівень стресу був вище, і в середньому вони використали на 34 г вуглеводів більше порівняно із ситуацією, коли їм не треба було виголошувати промову.
То як щодо шоколаду? Якщо вдень вам хочеться шоколаду, я раджу його їсти, щоб залишатися здоровим і бадьорим. Так відбувається, тому що на роботі люди часто відчувають стрес, і мозок має підвищену потребу в енергії.
Якщо у цей момент людина нічого не їсть, найімовірніше, мозок забиратиме глюкозу в тіла – глюкозу, яка потрібна для живлення м'язових клітин, що своєю чергою провокуватие вироблення гормонів стресу. В інших випадках мозок може почати економити енергію, але тоді зменшується концентрація і знижується результативність.
Щоб задовольнити зрослі потреби мозку, можна їсти більше продуктів, як це робили учасники нашого експерименту, або полегшити нашому організму завдання і просто наїстися солодкого. Навіть немовлята віддають перевагу солодкому.
Оскільки їхній мозок є дуже великим порівняно з їхнім маленьким тілом, немовлята потребують чимало енергії. Вони отримують цю енергію з грудного молока, в якому міститься багато цукру. З часом наша тяга до солодкого зменшується, але ніколи не зникає повністю – навіть коли ми дорослішаємо.
Наскільки сильною є ця тяга до солодкого, залежить від конкретної людини і багато в чому пояснюється умовами життя. Як показують дослідження, люди, які в дитинстві постійно відчували стрес, у дорослому житті мають більш виражену тягу до солодкого.
У деяких випадках мозок не може отримати енергію з власних запасів тіла, навіть якщо жирових відкладень достатньо. Головна причина – хронічний стрес. Тому для того, щоб мозок цих людей отримував достатню кількість енергії, вони повинні завжди багато їсти.
Часом єдиний спосіб позбутися цієї харчової звички – покинути середовище, що викликає хронічний стрес.
Тому (хоча багато хто часто лає себе за вживання занадто великої кількості солодкого та інших вуглеводів) причина такої тяги далеко не завжди пояснюється відсутністю самоконтролю, і для її з'ясування може знадобитися більш глибокий аналіз способу життя і характеру стресу – в минулому і сьогоденні.
Тільки-но причину стресу усунено, харчова поведінка може нормалізуватися.
Ачім Пітерс

 

Джерело
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Грузовые перевозки по Киеву
Предложение многих транспортных компаний адресовано предприятиям и частным лицам, имеющим потребность в организации в сфере транспорта. Компания гарантирует комплексное обслуживание штучных, крупногабаритных и специальных грузов во внутренних и международных перевозках.
Сегодня, 18:0053
Де придбати оснащення для НУШ
Реформа системи освіти не обмежується зміною методик викладання. Концепція Нової української школи працює комплексно. Головна мета полягає в створенні комфортного простору для навчання і розвитку дітей.
Сегодня, 13:4864
Выбираем наушники AirPods для iPhone SE
Чтобы слушать музыку в хорошем качестве, к выбору аксессуаров стоит подойти серьёзно. Обратить внимание на их технические особенности, совместимость с моделью iPhone. Кого-то волнует цена, а кого-то внешний вид вкладышей.
Сегодня, 13:3275
Шуруповерт сетевой и аккумуляторный? Что лучше выбрать для дома
Для вкручивания, выкручивания шурупов, саморезов, гаек используется не только обычная отвертка, но и более современные виды инструментов – шуруповерты
Вчера, 17:32129
Внедорожник напрокат — удобно, выгодно, престижно
В компании NarsCars имеется широкий выбор внедорожников средней тоннажности. Все машины поддерживаются в исправном состоянии и проходят постоянную проверку, поэтому не подведут в любой ситуации.
2-июн-2020, 15:50140
Тенты для бассейнов: особенности выбора
Наличие бассейна на даче является прекрасной возможностью искупаться в жару, поиграть в водные игры с друзьями или просто отдохнуть. Такой отдых может сильно испортить только одно — регулярная очистка бассейна от мусора. В этом сможет помочь надежное покрытие для бассейна, которое защитит
2-июн-2020, 15:4794

События

На получении 100 тысяч долларов разоблачили прокурора
Задержан сотрудник одной из прокуратур Киева
Сегодня, 20:3536
Итоговую аттестацию выпускников Киев отменил незаконно
Киевские власти не могут отменить аттестацию выпускников 11 классов
Сегодня, 19:2760
Обыски в университете Шевченко проводит Полиция
Следственные действия проводятся в рамках расследования коррупции в университете
Сегодня, 16:3365
С сегодняшнего дня Австрия полностью снимает коронавирусный контроль и открывает границы
Австрия с четверга отменит все ограничения на границах, связанные с коронавирусом, включая карантин для соседних стран, кроме Италии.
Сегодня, 16:2882
До 15 лет тюрьмы в Украине грозит "Ворам в законе"
Нардепы поддержали закон Зеленского во втором повторном чтении
Сегодня, 14:4568
Полностью сократили штат полиции Кагарлыка
У Авакова заявляют, что сейчас на 10-15% меньше пыток, чем до реформы
Сегодня, 14:4263