Вчені вияснили, що систематичне вживання грибів може запобігти проблемам із пам'яттю

Вчені вияснили, що систематичне вживання грибів може запобігти проблемам із пам'яттю
 

 

Вживання грибів частіше ніж двічі на тиждень може запобігти виникненню проблем з пам'яттю і мовлення у людей за 60, кажуть сингапурські дослідники
Дослідження показало, що унікальний антиоксидант, який є у грибах, може захистити мозок від багатьох проблем.
Результати дослідження, проведеного Національним університетом Сингапура, базуються на даних про 663 китайських людей віком за 60 років, чию дієту і спосіб життя вчені відстежували впродовж кількох років - з 2011 по 2017.
Вони дійшли висновку, що споживання більше ніж двох порцій грибів на тиждень знижує шанси виникнення когнітивних проблем на 50%.
Легкі когнітивні порушення можуть призвести до виникнення незначних проблем з пам'яттю, мовленням і увагою. Ці проблеми вважаються не настільки серйозними, аби підпасти під визначення деменції.
Учасників дослідження запитували, як часто вони споживають різні види грибів, і виявилося, що в різноманітних тестах на мислення кращі результати показували ті, хто стверджував, що щотижня з'їдає понад 300 грамів грибів.
"Ця кореляція неочікувана, але обнайдійлива" - каже Лей Фенг, один з авторів дослідження.
"Схоже, що всього один загальнодоступний інгредієнт може чинити величезний вплив на когнітивні функції людини", - додає він.
"Втім, варто розуміти, що мова йде про комбінацію багатьох факторів: чай, горіхи, риба - все це також дуже корисно".
Дослідники звертають увагу на той факт, що саме гриби є одним з найбагатших дієтичних продуктів за кількістю ерготионеїну - антиоксиданта і протизапального засобу.
Гриби також містять і інші важливі поживні речовини і мінерали - вітамін D, селен і спермидін, який захищає нейрони від ушкоджень.
Втім, кажуть автори дослідження, говорити про прямий взаємозв'язок між вживанням грибів і їх впливом на когнітивні функції ще зарано: у них дійсно є докази, але говорити про беззаперечне доведення цього факту поки не можна.
Вчені визнають, що це дослідження базувалося на свідченнях самих людей про те, скільки грибів вони вживають, а ці дані можуть бути й не надто точними.
Доктор Джеймс Пікетт, керівник організації, що займається дослідженнями хвороби Альцгеймера, каже: "Існує величезна кількість факторів, які сприяють розвитку деменції, і, за оцінками, третині випадків можна запобігти, якщо змінити спосіб життя і дотримуватися правильної дієти".
"Деменція - одна з 10 основних причин смерті, але люди можуть вжити заходів, які знизять ризик захворювання. Важливо, щоб ми давали рекомендації, ґрунтуючись на доказах, що зібрані в рамках багатьох досліджень, а не захоплювалися результатами якогось одного".
"Дієта, багата фруктами, овочами і грибами - це чудово, але моя головна порада - скоротити споживання цукру і солі, бути фізично активним, намагатися менше пити і не курити", - вважає пан Пікетт.

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Человек, который устраивал поджоги, и готовил взрывы в родном городе - есть моральный урод ! Прислушиваться к его словам такое же уродство !...
Sergey (2019-12-06 13:34:05)
Почему СМИ и Журналисты и некоторые политики своими фейками дезинформацией и брехней в прямом смысле слова так травят партию Слуги Народа. Ведь партия Слуги Народа все правильно делает во благ Украины ......
Артур (2019-12-05 12:08:39)
I think that is absolutely crazy for Selensky to mention Crimea does he want to loose the whole country the USA will not go to World War III for Crimea orUkraine!!!!!...
Herman (2019-12-03 02:22:48)
Володин ,ты хотябы иногда с мозгами дружи.Мания империи - это шизефрония.Лечись....
СБУ (2019-12-02 16:03:35)
«Доклад Мюллера» (видеоверсия): http://poiskpravdy.com/doklad-myullera-videoversiya/...
Muller (2019-12-02 14:03:54)