Вчені вияснили, що систематичне вживання грибів може запобігти проблемам із пам'яттю

Вчені вияснили, що систематичне вживання грибів може запобігти проблемам із пам'яттю
 

 

Вживання грибів частіше ніж двічі на тиждень може запобігти виникненню проблем з пам'яттю і мовлення у людей за 60, кажуть сингапурські дослідники
Дослідження показало, що унікальний антиоксидант, який є у грибах, може захистити мозок від багатьох проблем.
Результати дослідження, проведеного Національним університетом Сингапура, базуються на даних про 663 китайських людей віком за 60 років, чию дієту і спосіб життя вчені відстежували впродовж кількох років - з 2011 по 2017.
Вони дійшли висновку, що споживання більше ніж двох порцій грибів на тиждень знижує шанси виникнення когнітивних проблем на 50%.
Легкі когнітивні порушення можуть призвести до виникнення незначних проблем з пам'яттю, мовленням і увагою. Ці проблеми вважаються не настільки серйозними, аби підпасти під визначення деменції.
Учасників дослідження запитували, як часто вони споживають різні види грибів, і виявилося, що в різноманітних тестах на мислення кращі результати показували ті, хто стверджував, що щотижня з'їдає понад 300 грамів грибів.
"Ця кореляція неочікувана, але обнайдійлива" - каже Лей Фенг, один з авторів дослідження.
"Схоже, що всього один загальнодоступний інгредієнт може чинити величезний вплив на когнітивні функції людини", - додає він.
"Втім, варто розуміти, що мова йде про комбінацію багатьох факторів: чай, горіхи, риба - все це також дуже корисно".
Дослідники звертають увагу на той факт, що саме гриби є одним з найбагатших дієтичних продуктів за кількістю ерготионеїну - антиоксиданта і протизапального засобу.
Гриби також містять і інші важливі поживні речовини і мінерали - вітамін D, селен і спермидін, який захищає нейрони від ушкоджень.
Втім, кажуть автори дослідження, говорити про прямий взаємозв'язок між вживанням грибів і їх впливом на когнітивні функції ще зарано: у них дійсно є докази, але говорити про беззаперечне доведення цього факту поки не можна.
Вчені визнають, що це дослідження базувалося на свідченнях самих людей про те, скільки грибів вони вживають, а ці дані можуть бути й не надто точними.
Доктор Джеймс Пікетт, керівник організації, що займається дослідженнями хвороби Альцгеймера, каже: "Існує величезна кількість факторів, які сприяють розвитку деменції, і, за оцінками, третині випадків можна запобігти, якщо змінити спосіб життя і дотримуватися правильної дієти".
"Деменція - одна з 10 основних причин смерті, але люди можуть вжити заходів, які знизять ризик захворювання. Важливо, щоб ми давали рекомендації, ґрунтуючись на доказах, що зібрані в рамках багатьох досліджень, а не захоплювалися результатами якогось одного".
"Дієта, багата фруктами, овочами і грибами - це чудово, але моя головна порада - скоротити споживання цукру і солі, бути фізично активним, намагатися менше пити і не курити", - вважає пан Пікетт.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-12-02
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Печать картин на холсте
Однажды человек сидел в своей квартире и грустил. Медленным взором он оглядывал комнату и впадал в еще большую печаль. Он не знал, что печать картин на холсте, заказанная в арт галерее, кардинально изменит его жизнь.
Вчера, 20:54139
Преимущества доставки суши
Сервис доставки еды на дом или в офис стал очень популярным и востребованным в современное время. Существует огромное разнообразие блюд, которые возможно заказать в любое место и даже зачастую круглосуточно. Будь то европейская кухня или восточная – заказать стало возможно абсолютно всё.
Вчера, 18:34138
Программа BAS Бухгалтерия для бизнеса: преимущества
Чем привлекательна программа BAS для бизнеса.
Вчера, 15:38114
Как выбрать металлическое покрытие для кровли?
Многие материалы из металла подходят для использования на кровле. Однако некоторые металлы довольно чувствительны к окислению и коррозии.
Вчера, 11:00122
Аккумулятор для смартфона: как правильно выбрать
Смартфоны стали неотъемлемой частью нашей жизни. Эти устройства являются многофункциональными: с их помощью можно не только совершать звонки, но и выходить в Интернет, слушать музыку.
Вчера, 10:58123
Как выбрать чехол для Airpods
В последнее время беспроводные виды наушников являются самыми популярными. Один из востребованных брендов – AirPods. Это устройство зарекомендовало себя как одно из самых надежных и качественных.
Вчера, 10:27121

События

Директор Дома ученых, в котором прошла "туса" блогеров в день Голодомора внезапно умер в мэрии Львова
В пятницу, 3 декабря, во Львове умер директор Дома ученых Роман Славитич, где в субботу прошла скандальная "Голодная туса" блогеров в день Голодомора.
Сегодня, 13:1979
Мужчина в Николаеве написал на воротах полиции слово "псарня"
Житель Николаева написал на воротах Центрального районного отделения полиции слово "псарня", а в суде объяснил, что это были малярные работы.
Сегодня, 10:37110
Блогера Варламова от разъяренной толпы в трущобах столицы Либерии спасла полиция
Российский блогер Илья Варламов сообщил, что попал в полицейский участок в Либерии.
Сегодня, 10:19105
Военный самолет разбился у берегов Сальвадора
Погиб сын министра обороны страны.
Сегодня, 10:0992
Как покарали обвиняемых в убийстве Вороненкова и куда дели заказчиков
В четверг, 2 декабря, Шевченковский суд Киева вынес приговор двум фигурантам дела об убийстве Дениса Вороненкова.
Сегодня, 09:59109
В пятницу на западные области Украины обрушатся метели и гололедица
В пятницу, 3 декабря, в некоторых районах Ивано-Франковской, Закарпатской и Львовской области пройдут метели, также ожидается гололедица.
Сегодня, 09:4894