Вчені вияснили, що систематичне вживання грибів може запобігти проблемам із пам'яттю

Вчені вияснили, що систематичне вживання грибів може запобігти проблемам із пам'яттю
 

 

Вживання грибів частіше ніж двічі на тиждень може запобігти виникненню проблем з пам'яттю і мовлення у людей за 60, кажуть сингапурські дослідники
Дослідження показало, що унікальний антиоксидант, який є у грибах, може захистити мозок від багатьох проблем.
Результати дослідження, проведеного Національним університетом Сингапура, базуються на даних про 663 китайських людей віком за 60 років, чию дієту і спосіб життя вчені відстежували впродовж кількох років - з 2011 по 2017.
Вони дійшли висновку, що споживання більше ніж двох порцій грибів на тиждень знижує шанси виникнення когнітивних проблем на 50%.
Легкі когнітивні порушення можуть призвести до виникнення незначних проблем з пам'яттю, мовленням і увагою. Ці проблеми вважаються не настільки серйозними, аби підпасти під визначення деменції.
Учасників дослідження запитували, як часто вони споживають різні види грибів, і виявилося, що в різноманітних тестах на мислення кращі результати показували ті, хто стверджував, що щотижня з'їдає понад 300 грамів грибів.
"Ця кореляція неочікувана, але обнайдійлива" - каже Лей Фенг, один з авторів дослідження.
"Схоже, що всього один загальнодоступний інгредієнт може чинити величезний вплив на когнітивні функції людини", - додає він.
"Втім, варто розуміти, що мова йде про комбінацію багатьох факторів: чай, горіхи, риба - все це також дуже корисно".
Дослідники звертають увагу на той факт, що саме гриби є одним з найбагатших дієтичних продуктів за кількістю ерготионеїну - антиоксиданта і протизапального засобу.
Гриби також містять і інші важливі поживні речовини і мінерали - вітамін D, селен і спермидін, який захищає нейрони від ушкоджень.
Втім, кажуть автори дослідження, говорити про прямий взаємозв'язок між вживанням грибів і їх впливом на когнітивні функції ще зарано: у них дійсно є докази, але говорити про беззаперечне доведення цього факту поки не можна.
Вчені визнають, що це дослідження базувалося на свідченнях самих людей про те, скільки грибів вони вживають, а ці дані можуть бути й не надто точними.
Доктор Джеймс Пікетт, керівник організації, що займається дослідженнями хвороби Альцгеймера, каже: "Існує величезна кількість факторів, які сприяють розвитку деменції, і, за оцінками, третині випадків можна запобігти, якщо змінити спосіб життя і дотримуватися правильної дієти".
"Деменція - одна з 10 основних причин смерті, але люди можуть вжити заходів, які знизять ризик захворювання. Важливо, щоб ми давали рекомендації, ґрунтуючись на доказах, що зібрані в рамках багатьох досліджень, а не захоплювалися результатами якогось одного".
"Дієта, багата фруктами, овочами і грибами - це чудово, але моя головна порада - скоротити споживання цукру і солі, бути фізично активним, намагатися менше пити і не курити", - вважає пан Пікетт.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-03
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Оригинальные органайзеры на подарок
Корпоративный органайзер – отличный подарок сотрудникам компании и любым офисным работникам. Бизнес органайзеры помогают держать в порядке рабочий стол и хранить в одном месте канцелярские принадлежности.
Вчера, 19:03117
Почему купить бумажные кухонные полотенца хотят все?
Полотенца из бумаги для кухни – это относительно новое бытовое изобретение применяется практически повсюду, причем одной кухней дело не ограничивается. Особенно зарекомендовали себя данные полотенца в кухонных зонах ресторанов, столовых и остальных заведений общепита. Представьте сами:
2-июл-2020, 18:15106
Межкомнатные двери в скандинавском стиле
Советы по выбору межкомнатных дверей в скандинавском стиле.
2-июл-2020, 18:1380
Как правильно ухаживать за водой в бассейне
Советы о том, как правильно ухаживать за водой в бассейне.
2-июл-2020, 18:12125
Как выбрать набор смесителей Hansgrohe
Наверняка каждый хочет, чтобы его ванная была оборудована комфортной и долговечной сантехникой. Однако немаловажным фактором выбора зачастую бывает эстетичная сторона. Наборы смесителей Hansgrohe — идеальный вариант, который соответствует всем трем критериям.
2-июл-2020, 17:16107
В кризис онлайн кредит на карту укрепил позиции на рынке Украины
В Украине из-за карантинных ограничений большинство людей осталось без работы и сбережений. Ужесточение требований, уменьшение сумм и повышение процентной ставки привели к снижению популярности банков. МФО, напротив, начали предлагать взять онлайн кредит на карту под небольшой процент, укрепляя
2-июл-2020, 13:15128

События

Обновленная Конституция России вступила в силу
Конституция позволяет Путину баллотироваться на выборах 2024 года и оставаться у власти до 2036 года
Сегодня, 10:3759
Условие для проведения саммита "нормандской четверки" назвала Россия
Россия требует чтобы Украина выполнила договоренности нормандского саммита в Париже
Сегодня, 10:3066
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 04.07 (состоянием на 09:00)
По данным Центра общественного здоровья, по состоянию на 09:00 4 июля в Украине 47677 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19
Сегодня, 09:34495
Турция готова выдавать украинцам краткосрочные разрешения на проживание
Также украинцам, проходящим лечение в Турции, могут упростить выдачу виз
Вчера, 22:49122
Иран согласился выплатить компенсации семьям погибших в катастрофе МАУ
Сроки и сумма компенсаций пока не сообщается
Вчера, 21:49110
Меры по пересечению границы иностранцами ужесточает Словения
Украинцы могут въезжать на территорию Словении, но должны пройти обязательный двухнедельный карантин
Вчера, 20:4888