Ремонт у квартирі. Від яких матеріалів краще відмовитись, аби не нашкодити своєму здоров`ю

Ремонт у квартирі. Від яких матеріалів краще відмовитись, аби не нашкодити своєму здоров`ю
 

 

Ремонт в будинку робиться на десятиліття, тому при виборі оздоблювальних матеріалів потрібно враховувати їх безпеку
"Адже серед них є такі, які виділяють отруйні речовини і навіть через кілька років після ремонту можуть провокувати хвороби", - каже експерт з хімічної безпеки Всеукраїнської громадської екоорганізацій "Мама-86" Денис Павловський.
"Про зміст небезпечних речовин в матеріалах попереджає не кожен виробник, вважаючи за краще зовсім не писати, що входить до їх складу, - зазначає майстер оздоблювальних робіт Володимир Мацик. - Тому якщо не вказано склад, відмовтеся від покупки. Крім того, якщо інформація про виробника і адресу виробництва на упаковці і контретикетці не збігаються, ймовірно, перед вами підробка, яка може бути небезпечною". Разом з експертами ми розібралися, які небезпечні компоненти є матеріалах.
Вінілові натяжні стелі
Цей матеріал при нагріванні (від світильників і люстр) виділяє небезпечні речовини (фенол, хлор, фталати). Вони можуть викликати, особливо у алергіків, закладеність носа, першіння в горлі, перезбудження нервової системи (дратівливість і безсоння).
Клей для плитки з фенолом і толуолом
Ці речовини можуть привести до захворювань ендокринної та дихальної системи, запаморочення, головного болю, розвитку астми, алергії і інтоксикації. Шукайте, щоб їх не було в складі.
Клей для шпалер з метилбензолом і кселолом
Ці речовини прискорюють висихання клею (на 2-3 години проти звичайних 12-24 годин), але можуть провокувати дерматити, дратувати органи дихання. Цих речовин не повинно бути в складі.
ОСП з формальдегідо-вмісткими смолами
Не погоджуйтеся на дешеву альтернативу гіпсокартону - ОСП. Цей матеріал хоч і зроблений на основі натуральної деревини, але містить близько 12-14% фенол- і формальдегідосодержащіх смол. Небезпека формальдегіду полягає в порушенні роботи імунної та нервової системи.
Вінілові шпалери
Вони містять у складі полівінілхлорид, який при нагріванні стає джерелом фенолу, важких металів, формальдегіду, хлору і фталатів, і можуть провокувати запаморочення і головні болі, алергію і інтоксикацію. Тому не клейте їх в місцях потрапляння прямих сонячних променів і біля батарей.
Синтетичний ковролін з поліпропіленом
Через олефин або поліпропілен в складі при тривалому використанні (4-5 років) або при нагріванні (наприклад, якщо у вас система "тепла підлога") ковролін виділяє вуглеводні, перекисні сполуки і ацетальдегід. Вони викликають алергію і подразнення слизових оболонок і дихальних шляхів.
Релін
У гумовому лінолеумі містяться летючі шкідливі речовини, що призводять до алергії і захворювань дихальної системи. Для житлових приміщень він зовсім не підходить.
Ламінат без позначки "Е1"
Відсутність на упаковці ламінату цієї позначки означає, що концентрація формальдегіду в ньому може перевищувати допустимі норми, тобто не підходить для житлових приміщень. Формальдегід в високих дозах може порушувати роботу імунної системи, провокувати дратівливість і головні болі.
Лак для паркету з ксилолом і толуолом
Завдяки цим речовинам лак швидше сохне (на 2-3 години замість стандартних 24). Але потім, на протязі багатьох років, вони продовжують випаровуватися, що загрожує захворюваннями ендокринної та дихальної системи. Дивіться, щоб в складі їх не було.
Полістирольна грунтовка
Навіть після висихання і покриття фарбою або шпалерами з грунтового покриття продовжує виділятися стирол, який може викликати подразнення очей і слизових оболонок, головний біль і нудоту. Тому уважно вивчайте склад, щоб там не було полістиролу.
Фарба зі свинцем
Це бомба уповільненої дії - речовина накопичується в організмі, провокуючи захворювання дихальної, ендокринної та репродуктивної системи, особливо у дітей. Цей метал може входити до складу алкідних фарб (стійких до вологості і швидковисихаючих). На упаковці безпечної алкидной фарби стоїть позначка "Без свинцю" і повний склад продукту.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-07
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

В чем преимущества кроссовок Puma
Краткий обзор главных преимуществ и серии Legacy от бренда Puma.
6-июл-2020, 20:55106
Упрощенные закупки. Ответы на важные вопросы
Процедура упрощенных закупок как один из видов допорогов появилась вместе с новой редакцией Закона Украины «О публичных закупках» (далее по тексту — Закон) 19 апреля 2020 года. Отныне она обязательна для тендеров с бюджетом более 50 тысяч гривен и менее 200 тысяч гривен или суммы,
6-июл-2020, 20:53121
Медальон: особенности украшения и его выбора
Выбираем и правильно носим медальон: советы от ювелирного магазина
6-июл-2020, 20:4494
Как выбрать детскую обувь - производитель DDStep рекомендует
На что обращать внимание при выборе детской обуви? Как правильно определить размер обуви для ребенка? 8 основных моментов, которые обязательно необходимо проверить перед покупкой.
5-июл-2020, 10:24172
Оригинальные органайзеры на подарок
Корпоративный органайзер – отличный подарок сотрудникам компании и любым офисным работникам. Бизнес органайзеры помогают держать в порядке рабочий стол и хранить в одном месте канцелярские принадлежности.
3-июл-2020, 19:03181
Почему купить бумажные кухонные полотенца хотят все?
Полотенца из бумаги для кухни – это относительно новое бытовое изобретение применяется практически повсюду, причем одной кухней дело не ограничивается. Особенно зарекомендовали себя данные полотенца в кухонных зонах ресторанов, столовых и остальных заведений общепита. Представьте сами:
2-июл-2020, 18:15155

События

Число жертв вследствие масштабных лесных пожаров в Луганской области возросло
Под Северодонецком местных жителей эвакуировали, на место едет глава ГСЧС
Вчера, 21:2367
Опубликована ориентировка и фото нападавших на авто "Укрпочты"
Полиция просит очевидцев сообщать полезную информацию о событии
Вчера, 19:2792
Непогода с грозами и сильным ветром идет в Украину
В отдельных районах Украины ожидается град
Вчера, 16:46156
Появились детали подрыва автомобиля "Укрпочты"
В Полтавской области введен план перехват
Вчера, 15:30114
Из-за утечки газа в жилом доме произошел пожар в Киеве
Владелец квартиры получил незначительные ожоги
Вчера, 15:2570
В Крыму ФСБ задержало татар и обвиняют их в терроризме
Правоохранители открыли дело из-за массовых задержаний ФСБ
Вчера, 14:0983