Ми недооцінюємо їх кількість: Топ-5 законів дурних людей

Ми недооцінюємо їх кількість: Топ-5 законів дурних людей
Ще в 1976 році професор економічної історії Каліфорнійського університету в Берклі Карло Манліо Чіполла опублікував есе, в якому описав базові закони сили, що сприймаються ним як найбільша екзистенціальна загроза для людської цивілізації — йдеться про дурниці
Дурні, на думку Чіполла, володіють цілою низкою відмінних рис: їх багато, вони ірраціональні, своїми вчинками вони ускладнюють життя іншим людям, не отримуючи від цього ніякої користі для себе, що тільки сприяє збільшенню ентропії в суспільстві, інформує Ukr.Media.
Від дурниці захиститися неможливо. Тому, щоб компенсувати шкоду, заподіяну їх недалекими побратимами по суспільству, розумним людям доводиться працювати ще старанніше. Загалом-то, нічого не змінилося...
Познайоммось з п'ятьма головними законами людської дурості, які були виведені Чіполлою:
Закон №1
Ми завжди недооцінюємо кількість дурних людей, які нас оточують. Не має значення, скільки ідіотів ви помічаєте навколо — їх реальне число все одно буде вище. Ця проблема посилюється тим, що ви помилково нагороджуєте інтелектом деяких персонажів, відштовхуючись від таких поверхневих факторів, як їх кар'єрні досягнення, освіта або інші характеристики, які, по ідеї, повинні їх виключити з категорії дурнів. Насправді, це зовсім не так. Що приводить нас до закону номер два.
Закон №2
Те, що людина дурна чи не дурна, не залежить від його інших характеристик. Чіполла вважає, що дурість — це та величина, яка залишається постійною в усіх спільнотах. Кожна спільнота, яка характеризується певним расовим складом, статевою належністю, рівнем освіти, рівнем доходу, володіє фіксованим відсотком дурних людей.
Недалекі люди є серед вчених, серед учасників Всесвітнього економічного форуму в Давосі і серед представників Генеральної Асамблеї ООН. Дурні люди є в кожній нації на Землі. Так яке ж число дурнів живе серед нас? Це невідомо. І в будь-якому випадку, будь-яке наше припущення майже напевно порушило б перший закон.
Закон №3
Дурною можна назвати людину, що заподіює шкоду іншим людям або окремій людині, тоді як вона ніякої користі від своїх дій не отримує і навіть, можливо, сама від неї страждає. Чіполла дав назву цьому закону «Золотий закон дурниці». На його думку, дурною є людина, що створює складності іншим без будь-якої очевидної користі для себе.
Ваш знайомий не в змозі припинити публікувати фейкові новини на своїй сторінці в соцмережі? Дурень. Представник служби підтримки клієнтів, який спілкується з вами телефоном вже протягом години, двічі вішає трубку і якимось чином примудряється зіпсувати ваш обліковий запис? Дурень.
Цей закон, крім того, описує три людські фенотипи, існуючі разом з дурними людьми. Перший — це розумна людина, яка своїми діями приносить користь як самому собі, так і оточуючим. Другий — злочинець, який одержує вигоду шляхом інших. Третій — простак, який збагачує оточуючих за свій рахунок.
Розумні являють собою досить непослідовну групу людей. Деколи ми діємо дуже розумно, часом ми граємо роль егоїстичних злочинців, а деколи ми опиняємося простаками, збагачуючи своїми діями інших людей. А деколи ми з'єднуємо в собі всі ці фенотипом.
Дурні ж люди є зразком послідовності, діючи завжди з непохитним ідіотизмом.
Послідовна дурість — це єдина постійна якість недалекої людини. Ось чому дурні люди такі небезпечні. Що з цього приводу думає сам Чіполла:
«Дурні люди небезпечні і шкідливі, тому що розумним представникам людської спільноти важко зрозуміти їх поведінку. Логіка вчинків злочинців абсолютно зрозуміла людині розумній. Злочинець діє безчесно, але цілком раціонально. Наприклад, він просто бажає збільшити свій фінансовий стан. Злочинець не володіє достатнім інтелектом, аби стати володарем якої-небудь речі, зробивши при цьому щось корисне для суспільства, він просто, силою або хитрістю, привласнює цю річ собі. Це дуже погано, але логічно. І якщо ви є людиною розумною, ви зможете передбачити його дії, його підлі задуми і махінації, і навіть нерідко уберегтися від них.
Як говорить третій закон, проти дурної людини все це не діє. Вона буде завдавати вам шкоди без будь-якої причини, без користі для себе, без усякого плану, в найбільш неочікуваний час в найбільш непередбачених місцях. Неможливо раціонально передбачити, в який момент і яким чином вам завдасть удару дурна людина. Стикаючись з дурнями, ви опиняєтеся цілком у їхній владі».
Все це приводить нас до закону номер чотири.
Закон №4
Недурні люди нездатні сповна оцінити всю міць руйнівної сили, якою володіють дурні.
Приміром, вони весь час забувають про те, що у всі часи, в будь-якому місці і за будь-яких обставин будь-який контакт з дурними людьми призводить до наслідків, про які доводиться сильно шкодувати. На свій страх і ризик ми постійно недооцінюємо дурних людей. І це приводить нас до п'ятого і останнього закону.
Закон №5
Немає нікого більш дурного за людину І як наслідок: дурна людина небезпечніше злочинця.
Ми не в силах перемогти дурнів. Різниця між суспільствами, які руйнуються і які, навпаки, процвітають, полягає у величині відсотка недурних людей, які є їх членами. Прогресуючі спільноти, попри певне число перебуваючих у них дурнів, які мають так само і значною часткою розумних особистостей, тих, хто своїми діями компенсує весь збиток, який наноситься дурними людьми.
Товариства, які перебувають у занепаді, володіють тим же відсотком дурних людей, що і прогресивні співтовариства. Але відсоток простаків і злочинців, схильних робити дурні вчинки, у них набагато вище.
Чіполла підбиває підсумок: «Такі зміни у складі недурного населення неминуче призводять до збільшення руйнівної сили фракції дурнів, що робить вчинки членів суспільства все менш і менш логічними. І тоді країна починає котитися до біса».

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-04
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Виды солнечных электростанций и их отличия
Установка солнечной электростанции у себя дома или на предприятии позволяет не только экономить на счетах за электричество, но и зарабатывать на продаже излишков выработанной энергии.
Вчера, 17:20111
Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23327
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44239
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21363
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20409
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54448

События

Итальянская мафия захотела нажиться на коронавирусе
Итальянская мафия захотела нажиться на проблемах страны в связи с пандемией коронавируса и присвоить часть выплат из масштабного фонда спасения европейской экономики, пишет Bloomberg.
Вчера, 22:4877
Найдены новые блокирующие коронавирус препараты
Ученые Боннского университета в Германии нашли два семейства активных веществ, которые могут блокировать размножение коронавируса SARS-CoV-2. =
Вчера, 22:4682
Создание конгресса местных властей утвердил Зеленский
Президент Украины Владимир Зеленский подписал указ о создании конгресса местных и региональных властей.
Вчера, 22:3579
Строительство газопровода "Северный поток-2" в водах Дании может затянуться до осени
Ранее сообщалось о других сроках - до конца апреля.
Вчера, 21:4587
В силу вступил закон о сроках ликвидации налоговой милиции
В четверг, 4 марта, закон о сроках ликвидации налоговой милиции вступил в силу.
Вчера, 18:52113
В ближайший час Киев накроет сильный ветер
В четверг, 4 марта, в Киеве объявили штормовое предупреждение.
Вчера, 18:51112