Лікар дала відповідь, як часто можна вживати знеболювальні препарати

Лікар дала відповідь, як часто можна вживати знеболювальні препарати
Знеболювальні препарати є досить вживаними у повсякденному житті. Як часто їх можна пити і до чого може призвести надмірне вживання? 
Прості знеболювальні, що складаються з однієї діючої речовини (парацетамол, нурофен, аспірин, найз), не можна пити частіше 15 днів на місяць (приблизно 3 дні на тиждень). Комбіновані анальгетики, що складаються з декількох діючих речовин (цитрамон, ібуклін, солпадеїн, пенталгін), а також тріптани (суматриптан, Елетриптан) не можна пити частіше 10 днів в місяць (приблизно 2 дні в тиждень). Про це  розповіла лікар-невролог Олена Гайворонська.
Що буде, якщо використовувати знеболювальні частіше?
В такому випадку існує високий ризик розвитку особливо ​​неприємного головного болю – абузусного, коли саме знеболювальне провокує головний біль. Виходить замкнуте коло: біль – знеболювальне – біль. Лікувати абузусний головний біль дуже важко. 
Якщо ви не пам'ятаєте, як часто використовуєте знеболювальне – відзначайте в календарі дні прийому таблеток протягом місяця. Понад 10-15 днів – необхідно звернутися до лікаря, який має досвід роботи з абузусним головним болем.
Тривалий (місяці, роки) і частий прийом знеболювальних може негативно впливати на різні органи, викликаючи порушення роботи печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту (аж до смертельних кровотеч).
Що робити, якщо голова болить протягом декількох місяців або років?
По-перше, можна полегшити стан без ліків (достатній сон, відпочинок, фізична активність, сприятливий емоційний стан). По-друге, існують спеціальні препарати, які застосовуються при хронічному болі, наприклад, при хронічній мігрені використовують бета-блокатори, антидепресанти, протисудомні. Таблетки підбирає лікар, самолікування неприпустиме!

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)
Интересно, чем закончилось? Молодец пацан....
Константин (2019-11-10 15:27:34)
Ця новина була опублікована 6 років тому, але про неї забули...
Хантер (2019-11-09 18:47:55)
Да уж совсем не ждал... Какая неожиданность...
Олечка (2019-11-06 12:30:32)
А вот это очень хорошая новость...
Taras (2019-11-06 12:28:05)