Токсичні стосунки: чому іноді розлучення кращий варіант, ніж шлюб?!

Токсичні стосунки: чому іноді розлучення кращий варіант, ніж шлюб?!
Постійно сваритеся зі своїм партнером? Відчуваєте себе надломленими через його постійні зради? Втомилися від грубого і зневажливого поводження? Думаєте про розлучення?
Всі стосунки різні, як і проблеми, що виникають у них. Тому тільки ви можете знати, чи є розлучення єдино можливим виходом чи ні, інформує Ukr.Media.
Як би ви відповіли, якби вас запитали прямо: «Розлучення — це погано чи добре?» Це дійсно цікаве питання, і люди часто відповідають на нього по-різному. Якщо ваше виховання відбувалося у досить релігійному середовищі, ви, швидше за все, вважаєте, що розлучення — це неправильно. Ви так само будете ставитися до розлучення негативно, якщо вам в дитинстві довелося пережити розлучення батьків, а вам дуже хотілося, щоб вони залишилися разом.
А от якщо ви виросли в сім'ї, в якій розлучення стало рятівним виходом з атмосфери жорстокості та насильства, тоді ви, навпаки, відповісте позитивно.
Що показує статистика розлучень? Попри те, що деяким людям розлучення йде на користь, все ж більшість відчувають себе більш нещасними після розставання.
Дослідження показали, що люди, які постійно страждали в шлюбі через різні стресові ситуації, після розставання відчували себе щасливішими. Але ось ті, які не опускали руки та намагалися впоратися з проблемами до останнього, навпаки, після розлучення відчували себе набагато гірше, ніж коли вони у шлюбі намагалися вирішити труднощі.
Дослідження, проведене компанією CompleteCase, показало, що понад 90% пар, які в якийсь період замислювалися про розлучення, але уникли його, були справді раді тому, що у них вийшло залишитися разом і все залагодити.
Життя не ділиться тільки на чорне і біле. Всі стосунки унікальні. І часто розлучення може стати тим самим невдалим вибором, про який ми потім шкодуємо. Для деяких розлучення стає сходинкою до чогось нового і позитивного, а для інших — кроком у прірву. Тому розлучення — це далеко не панацея від тих проблем, які мучать вас і вашого партнера. А якщо в сім'ї є маленькі діти, то розірвання шлюбу може і зовсім посилити конфлікт між колишнім подружжям. Тата й мами, незважаючи ні на що, повинні залишатися у контакті зі своїми дітьми.
Звичайно, бувають обставини, коли розлучення стає неминучим рішенням. Мова йде про стосунки, повних фізичного та психологічного насильства. Розірвання такого шлюбу стає кращим рішенням і для вас, і для дітей.
Ваш чоловік проявляє щодо вас насильство — вербальне, емоційне, фізичне або сексуальне? Ваш чоловік вам зраджує? Він відмовляється піклуватися фінансово і не дозволяє вам працювати самій? У таких випадках розлучення стає гарною ідеєю. Можливо навіть, необхідною. Ви ні в якому разі не повинні наражати на небезпеку своє життя або життя своїх дітей.
Як зробити правильний вибір? Подумайте про те, що означатиме для вас розлучення. Подумайте про реалії життя після. Чи зможете ви забезпечувати себе фінансово? Чи зможете ви впоратися зі своїм емоційним станом? Було б непогано записати на папері всі «мінуси» і «плюси», які принесе вам розірвання шлюбу. Не забувайте, що деякі сімейні проблеми можуть бути вирішені за допомогою психологічного консультування.
Якщо ви відчуваєте себе нещасною в шлюбі через те, що ви й ваш чоловік змінилися, або тому, що ваші відносини з ним переросли у перманентний конфлікт, спробуйте звернутися до психолога. Крім того, подумайте, — чи залишилися у вас ще почуття до партнера? Спробуйте уявити, як він будує своє подальше життя з іншою людиною, і проаналізуйте свої почуття з цього приводу.
Хороше розлучення може бути кращим поганого шлюбу, але якщо, все ж, є якась надія на те, що ви й ваш чоловік зможете загладити провину один перед одним, то, як показує практика, варто спробувати врятувати стосунки.
Що вам варто зробити, якщо ви нещасливі в шлюбі? Ви можете зробити кілька речей. По-перше, вирішіть, чи дійсно ваш шлюб підійшов до свого фіналу, і чи дійсно це так погано. Якщо ви відчуваєте, що не маєте сил врятувати його, тоді прийшов час подумати про розлучення. Але не поспішайте з цим рішенням. Це дуже важливий крок у вашому житті.
Якщо вам здається, що все-таки є деяка надія, тоді спробуйте наступні речі:
Спробуйте пригадати, за що ви полюбили свого чоловіка? Можливо, вас привабила його доброта? Або його жага до пригод? Або його почуття гумору? Згадайте і постарайтеся зосередити на них свою увагу.
Так само ви можете разом «повернутися» в часи вашого цукерко-букетного періоду. Призначайте побачення, даруйте подарунки, пізнавайте один одного з нової сторони.
Якщо між вами виникла спірна ситуація, то замість того, щоб кричати та бити кулаком по столу, спробуйте все ж поговорити один з одним. Постарайтеся розповісти чоловікові про те, що ви відчуваєте, без скандалів і образ.
Якщо однією з головних проблем є фінансове питання, подивіться, де ви можете почати трохи економити, і які речі зможуть принести вам додатковий дохід. Також буде корисним зайнятися спільним плануванням бюджету.
Якщо нічого не допомагає, спробуйте сходити на консультацію до фахівця з сімейних стосунків.
Вдалий шлюб здатний зробити вас неймовірно щасливою людиною, тоді як невдалий може просто зруйнувати життя. Рішення про розлучення завжди є дуже особистим, як і рішення зберегти невдалий шлюб. І тільки ви можете знати, яке з цих рішень буде правильним. Головне переконайтеся, що ваше рішення ґрунтується не тільки на емоціях.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-10-19
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Основные принцыпы правильного питания
В 21 веке здоровье все выше поднимается в рейтинге приоритетов. Поэтому все большее количество людей переходят на здоровый образ жизни - умеренный спорт, правильное питание и разумный тайм-менеджмент.
Вчера, 18:59137
Как выбрать хороший интернет-магазин: покупка техники без рисков
Количество интернет-магазинов растет не по дням, а по часам. Новые виртуальные торговые точки открываются регулярно. Покупатели узнают о них из рекламы в социальных сетях или на популярных новостных сайтах.
18-окт-2021, 14:49174
Как сэкономить на продуктах без ущерба для здоровья
Среднестатистический украинец тратит на покупку продуктов не менее половины, а в некоторых случаях 2/3 семейного бюджета. С учетом того, что цены растут как на дрожжах, доля таких расходов стремительно увеличивается.
18-окт-2021, 14:41176
Не только в Америке: как работает сервис поздравлений от украинских знаменитостей
В 2017 году в США создали сервис Cameo, где предложили пользователям заказывать видеоролики от звезд. В заявке необходимо описать адресата и указать текст обращения. Стоимость стартует от $25.
18-окт-2021, 14:39152
Как получить «чистый» звук от проигрывателя винила?
Не случайно, новое поколение ценителей музыки, которые росли в эру цифрового формата, проявляют неподдельный интерес к другим форматам из недалекого прошлого. Речь идет о виниле
18-окт-2021, 14:27152
Горящие путевки осенью: топ-3 экзотических направления для выгодных каникул
Горящие путевки в теплые края — лучший способ сменить осеннюю дождливую прохладу на яркое солнце и лазурь морской глади.
16-окт-2021, 15:36248

События

Автобус с военными подорвали в центре Дамаска
Не менее 14 сирийских военнослужащих погибли в результате подрыва автобуса в центре Дамаска в среду, 20 октября.
Сегодня, 11:5938
Ведущая ток-шоу на "UA:Перший" обвинила Офис президента в давлении на редакцию
Офис президента Украины жестко контролирует присутствие тех или иных гостей в эфире телеканала "UA:Перший", а также выдвигает условия и ультиматумы редакции.
Сегодня, 11:5749
Facebook поменяет название и уйдет в Метавселенную
В виртуальном пространстве похоже назревают революционные перемены.
Сегодня, 11:5542
"Укрзализныця" объяснила, с какими справками и кого пустят в поезда с 21 октября
С четверга, 21 октября, в Украине вступают в силу новые карантинные ограничения, вызванные очередным всплеском коронавирусной инфекции. 
Сегодня, 11:5344
В Запорожье девочка 11 минут до приезда медиков реанимировала мать
В Запорожье стало плохо 35-летней женщине. В этот момент рядом находилась ее 12-летняя дочь.
Сегодня, 11:5153
Личные данные всех аргентинцев украл хакер и опубликовал в сети фото паспортов знаменитостей, включая Месси
В Аргентине хакер взломал Национальный реестр граждан, в который занесены личные данные всех жителей страны - более 45 миллионов человек.
Сегодня, 11:1569