Токсичні стосунки: чому іноді розлучення кращий варіант, ніж шлюб?!

Токсичні стосунки: чому іноді розлучення кращий варіант, ніж шлюб?!
Постійно сваритеся зі своїм партнером? Відчуваєте себе надломленими через його постійні зради? Втомилися від грубого і зневажливого поводження? Думаєте про розлучення?
Всі стосунки різні, як і проблеми, що виникають у них. Тому тільки ви можете знати, чи є розлучення єдино можливим виходом чи ні, інформує Ukr.Media.
Як би ви відповіли, якби вас запитали прямо: «Розлучення — це погано чи добре?» Це дійсно цікаве питання, і люди часто відповідають на нього по-різному. Якщо ваше виховання відбувалося у досить релігійному середовищі, ви, швидше за все, вважаєте, що розлучення — це неправильно. Ви так само будете ставитися до розлучення негативно, якщо вам в дитинстві довелося пережити розлучення батьків, а вам дуже хотілося, щоб вони залишилися разом.
А от якщо ви виросли в сім'ї, в якій розлучення стало рятівним виходом з атмосфери жорстокості та насильства, тоді ви, навпаки, відповісте позитивно.
Що показує статистика розлучень? Попри те, що деяким людям розлучення йде на користь, все ж більшість відчувають себе більш нещасними після розставання.
Дослідження показали, що люди, які постійно страждали в шлюбі через різні стресові ситуації, після розставання відчували себе щасливішими. Але ось ті, які не опускали руки та намагалися впоратися з проблемами до останнього, навпаки, після розлучення відчували себе набагато гірше, ніж коли вони у шлюбі намагалися вирішити труднощі.
Дослідження, проведене компанією CompleteCase, показало, що понад 90% пар, які в якийсь період замислювалися про розлучення, але уникли його, були справді раді тому, що у них вийшло залишитися разом і все залагодити.
Життя не ділиться тільки на чорне і біле. Всі стосунки унікальні. І часто розлучення може стати тим самим невдалим вибором, про який ми потім шкодуємо. Для деяких розлучення стає сходинкою до чогось нового і позитивного, а для інших — кроком у прірву. Тому розлучення — це далеко не панацея від тих проблем, які мучать вас і вашого партнера. А якщо в сім'ї є маленькі діти, то розірвання шлюбу може і зовсім посилити конфлікт між колишнім подружжям. Тата й мами, незважаючи ні на що, повинні залишатися у контакті зі своїми дітьми.
Звичайно, бувають обставини, коли розлучення стає неминучим рішенням. Мова йде про стосунки, повних фізичного та психологічного насильства. Розірвання такого шлюбу стає кращим рішенням і для вас, і для дітей.
Ваш чоловік проявляє щодо вас насильство — вербальне, емоційне, фізичне або сексуальне? Ваш чоловік вам зраджує? Він відмовляється піклуватися фінансово і не дозволяє вам працювати самій? У таких випадках розлучення стає гарною ідеєю. Можливо навіть, необхідною. Ви ні в якому разі не повинні наражати на небезпеку своє життя або життя своїх дітей.
Як зробити правильний вибір? Подумайте про те, що означатиме для вас розлучення. Подумайте про реалії життя після. Чи зможете ви забезпечувати себе фінансово? Чи зможете ви впоратися зі своїм емоційним станом? Було б непогано записати на папері всі «мінуси» і «плюси», які принесе вам розірвання шлюбу. Не забувайте, що деякі сімейні проблеми можуть бути вирішені за допомогою психологічного консультування.
Якщо ви відчуваєте себе нещасною в шлюбі через те, що ви й ваш чоловік змінилися, або тому, що ваші відносини з ним переросли у перманентний конфлікт, спробуйте звернутися до психолога. Крім того, подумайте, — чи залишилися у вас ще почуття до партнера? Спробуйте уявити, як він будує своє подальше життя з іншою людиною, і проаналізуйте свої почуття з цього приводу.
Хороше розлучення може бути кращим поганого шлюбу, але якщо, все ж, є якась надія на те, що ви й ваш чоловік зможете загладити провину один перед одним, то, як показує практика, варто спробувати врятувати стосунки.
Що вам варто зробити, якщо ви нещасливі в шлюбі? Ви можете зробити кілька речей. По-перше, вирішіть, чи дійсно ваш шлюб підійшов до свого фіналу, і чи дійсно це так погано. Якщо ви відчуваєте, що не маєте сил врятувати його, тоді прийшов час подумати про розлучення. Але не поспішайте з цим рішенням. Це дуже важливий крок у вашому житті.
Якщо вам здається, що все-таки є деяка надія, тоді спробуйте наступні речі:
Спробуйте пригадати, за що ви полюбили свого чоловіка? Можливо, вас привабила його доброта? Або його жага до пригод? Або його почуття гумору? Згадайте і постарайтеся зосередити на них свою увагу.
Так само ви можете разом «повернутися» в часи вашого цукерко-букетного періоду. Призначайте побачення, даруйте подарунки, пізнавайте один одного з нової сторони.
Якщо між вами виникла спірна ситуація, то замість того, щоб кричати та бити кулаком по столу, спробуйте все ж поговорити один з одним. Постарайтеся розповісти чоловікові про те, що ви відчуваєте, без скандалів і образ.
Якщо однією з головних проблем є фінансове питання, подивіться, де ви можете почати трохи економити, і які речі зможуть принести вам додатковий дохід. Також буде корисним зайнятися спільним плануванням бюджету.
Якщо нічого не допомагає, спробуйте сходити на консультацію до фахівця з сімейних стосунків.
Вдалий шлюб здатний зробити вас неймовірно щасливою людиною, тоді як невдалий може просто зруйнувати життя. Рішення про розлучення завжди є дуже особистим, як і рішення зберегти невдалий шлюб. І тільки ви можете знати, яке з цих рішень буде правильним. Головне переконайтеся, що ваше рішення ґрунтується не тільки на емоціях.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-04-10
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Какой компьютер выбрать школьнику
В современном мире люди уже не мыслят себя без компьютера. Его используют во всех сферах жизни. Ну и понятное дело, что на сегодняшний день практически во всех учебных учреждениях процесс обучения также проходит с участием ПК. Какой же выбрать для школьника?
9-апр-2021, 11:46186
Какая секция больше всего подойдет для гиперактивного малыша?
Занятия плаванием в бассейне. Секция тенниса: большого и настольного. Тренировки по спортивным танцам и легкой атлетике. Восточные единоборства и разные виды борьбы. Игра в шахматы. Секция по футболу.
9-апр-2021, 00:01227
Модные тренды 2021: детские сарафаны
Ищете платье для девочки, которое не только оправдает ваши ожидания, но и порадует ребенка? В таком случае обязательно обратите внимание на несколько вопросов. Тогда вы обязательно сделаете ставку на правильную модель.
7-апр-2021, 16:52296
Кровельные элементы безопасности: снегозадержатели
В зимнее время на крышах многих домов залегает толстый слой снега. Когда он начинает опускаться, он становится опасным. Чаще всего это происходит в период оттепелей.
7-апр-2021, 13:45245
Гидропилинг: встречаем весну с новым аппаратом
Долгожданная весна всегда вызывает светлые эмоции обновления и ожидания чуда. Особенно после этой зимы, щедро побаловавшей украинцев снегом и холодом.
7-апр-2021, 11:20278
Выбор и покупка тормозных дисков для автомобиля
Покупка любой запчасти для автомобиля – дело ответственное и серьезное, не терпящее халатного и легкомысленного подхода. Особенно это касается выбора тормозных дисков – важнейшей детали, от которой зависит эксплуатационные свойства транспортного средства.
6-апр-2021, 18:40310

События

Китайская вакцина Coronavac прибыла в Украину
В субботу, 10 апреля, в Украину прибыли 200 тысяч флаконов китайской вакцины от коронавируса Coronavac, производства компании Sinovac Biotech.
Вчера, 21:4379
Во Франции весенние морозы практически уничтожили новое вино 2021 года
Во Франции морозы нанесли значительный ущерб фермерам, в особенности виноградарям. Власти обещают им материальную помощь, после того как значительное похолодание пришло в 10 из 13 регионов страны.
Вчера, 21:4260
Как обострение на Донбасе и угроза войны бьют по экономике и что будет с курсом
Обострение на Донбассе и раскачка темы войны становятся новым риском для ослабленной эпидемией и кризисом украинской экономики.
Вчера, 20:0994
В музеях Турции аудиогиды на украинском языке запустила Елена Зеленская
Во время визита президента Украины Владимира Зеленского в Турцию, его супруга Елена запустила два новых аудиогида на украинском языке - в Галатской башне Стамбула и в Музее анатолийских цивилизаций в Анкаре.
Вчера, 20:0574
Сообщение с Закарпатской областью возобновляет "Укрзализныця"
Начиная с воскресенья, 11 апреля, "Укрзализныця" возобновит полноценное курсирование поездов дальнего следования в Закарпатской области.
Вчера, 20:02103
Контактировать с США по вопросам Украины на уровне министров Россия не собирается
Россия не контактировала и не планирует контакты с США по Украине на уровне глав МИД и Минобороны. 
Вчера, 17:2086