Психолог розповіла 6 секретів, як зробити це літо незабутнім

Психолог розповіла 6 секретів, як зробити це літо незабутнім
Маленькі зміни можуть стати початком великих або, щонайменше, наповнити силами і вірою в себе
Літо — дивовижний час. Усе довкола квітне, росте і плодоносить. Світловий день тривалий, температура комфортна. Можна легко просинатися на світанку і лягати із заходом сонця. І ми всі отримуємо достатню кількість сонячного світла, що власне вже підвищує тонус і настрій. 
Влітку також здебільшого сповільнюються робочі процеси. До того ж у нас з дитинства передбачений досвід літніх канікул, відпочинку, вільного життя. І тому літо — це можливість більше дослухатися до своїх «хочу» і трохи відсунути постійні «треба».
Чому звичне — ворог задоволення
Часто-густо люди звикли діяти за заведеною схемою. Відпочивати — в звичних місцях, зустрічатися з давніми друзями в знайомому улюбленому кафе, ходити на прогулянку по давно прокладеному маршруту. І в такій звичній й улюбленої рутині нерідко може виникнути якесь невдоволення. Ніби як і відпочили, а задоволення особливого не отримали. Рішення — в новому досвіді.
Якщо розкласти задоволення на фізіологічні складові, на сцену виходять так звані «гормони щастя»: дофамін, серотонін і ендорфіни. Не вдаючись в подробиці складних мозкових процесів утворення нових нейронних зв’язків, можна сказати, що ці гормони виділяються в організмі тоді, коли ми пробуємо щось нове, насамперед відчуваємо незвідані відчуття.
Поїхати додому новим маршрутом або відвідати нову країну — це процеси, різні за зусиллям і ресурсами для нас, але однакові за ефектом для нашої мозкової діяльності.
Тому, щоб збагатити вашу внутрішню скарбничку задоволень і зробити багатшим свій світ, спробуйте додати в своє життя щось нове. З однієї або декількох сфер:
1. Зовнішній вигляд. Жінки знають і часто залюбки користуються цим способом. Недарма кажуть, що для жінки нове життя починається із зачіски. Але навіть тут ми часто прямуємо знайомими маршрутами: робимо одні і ті ж стрижки, фарбуємося в один і той же колір, купуємо схожий за стилістикою і кольоровою гамою одяг. Спробуйте щось нове, незвичне, особливо те, що давно хотіли спробувати, але не наважувалися.
2. Оселя. Тільки ледачий, мабуть, не писав про те, як корисно викидати непотріб і невикористовувані речі з дому. Прибирання — корисна річ, але спробуйте також додати незвичайні для вас речі в інтер'єр. Це може бути нова полиця, картина, квітка, для більш сміливих — новий колір стін, предмет меблів або штори. Недарма літо — період ремонтів.
3. Дозвілля. Подорожі, навіть на невеличкі відстані, допомагають переключитися з повсякденних турбот. Особливо тоді, коли це відвідини нової країни, пізнання її культури, мови, кухні тощо. Та навіть коли відпустка влітку вам не світить — влаштуйте собі вечірнє дозвілля або у вихідні, як-от похід на нову виставку або виставу, перегляньте новий фільм або знайдіть нове захоплення. Навіть прогулянка новим маршрутом викликатиме безліч позитивних емоцій.
4. Оточення. Багато успішних людей висловлюються, що «ви — це ваше оточення», і що старшими ми стаємо, то складніше пускаємо до себе нових людей і важче йдемо на контакт. Бо новий друг — це нові інтереси, нові принципи, інше життя, не схоже на ваше, з яким буває дуже корисно мати справу.
5. Стосунки. Якщо ви вільні, літо — дуже вдалий час для нових романів. Цьому чимало сприяють деякі моменти — і час відпусток, і погода, і стиль одягу, і багато іншого. Якщо ви вже в стосунках — додайте в них нотку новизни. Вимкніть в один з вечорів звичний телевізор і поспілкуйтеся про свої переживання і почуття, а також поцікавтеся у партнера — чим він живе, чого хоче, що приносить йому радість, а що засмучує. Експериментуйте і в сексуальному житті. Подумайте, що саме ви можете додати у відносини, щоб зміцнити вашу пару. Найчастіше це не потребує особливих ресурсів, а лише бажання і зусилля.
6. Захоплення. Нерідко влітку зі спадом робочої активності ми починаємо замислюватися й аналізувати своє життя. А чи тією справою я переймаюся? А чи реалізовую я свої таланти? А може, десь у мене десь відкладена і нереалізована творча мрія? Не обов’язково полишати нудну посаду і долучатися до вільних художників — навіть найменший крок в напрямку мрії може надати безліч задоволень. Завжди мріяли танцювати? Може, настав час записатися в танцювальний клас? Згадайте героя Річарда Гіра у фільмі Потанцюємо? — іноді наше приховане бажання новизни може підштовхувати на помилкові кроки. Водночас нове захоплення здатне надати той необхідний заряд натхнення, який вплине і на інші сфери вашого життя. 
Маленькі зміни можуть стати початком великих кроків. Або, щонайменше, подарувати ресурс і віру в себе і партнера, прикрасити і значно урізноманітнити ваше життя. І нехай це літо заграє для вас новими яскравими барвами.

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-02-16
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Ткани для штор: правила выбора
В обустройстве уютного дома важное место занимают шторы
13-фев-2020, 19:27324
Прижимные грили
Среди множества специального профессионального оборудования для заведений, занимающихся общественным питанием, выделяются
13-фев-2020, 14:12327
Секрет старого часовщика – как победить время? (Сказка)
Сказка для взрослых и детей из цикла "Рождественские рассказы".
12-фев-2020, 11:392712
Красивые платья: для каких случаев они уместны?
Выбрать универсальное красивое платье — задача не из простых
31-янв-2020, 09:15656
Наушники FiiO. Испытательный срок
Относительно молодая китайская компания FiiO добиралась к производству высоклассных наушников
23-янв-2020, 19:281087
Виды контактных линз. Как выбрать
Для тех, кто решил применить контактную коррекцию зрения
23-янв-2020, 18:581409

События

По ситуации с коронавирусом в пятницу Рада заслушает Скалецкую
Гончарук также выступит перед нардепами 21 февраля
Сегодня, 13:1463
Пьяный полицейский в Киевской области сбил двух пешеходов, один помер
Виновник ДТП пытался скрыться с места происшествия, однако его движение заблокировали другие водители
Сегодня, 09:4693
При побеге от полиции водитель сбил трех пешеходов в Днепре
В результате инцидента один человек погиб, двое получили тяжелые травмы
Сегодня, 09:4392
Больных коронавирусом перевалило за 1700 в Китае
За последние сутки в Китае скончались 105 человек
Сегодня, 09:4078
Выходить из домов запретили в Китае
На улицах запрещено движение пешеходов и любого транспорта, кроме машин полиции и экстренных служб
Сегодня, 09:3495
На лайнере Diamond Princess у 44 граждан США обнаружили коронавирус
США начали эвакуацию своих граждан с лайнера
Сегодня, 09:3291