Вчені виявили, що фізично сильніші чоловіки більш схильні до сексу без зобов'язань

Вчені виявили, що фізично сильніші чоловіки більш схильні до сексу без зобов'язань
Ми впевнені, що наш багатий внутрішній світ ніяк не залежить від зовнішності. Однак фізичні риси, як-от зріст чи привабливість, сильно впливають на нашу особистість, поведінку та навіть політичні переконання
Пригадую свою школу в 1990-тих роках, ідеальне місце для дослідника, який візьметься вивчати "виживання найбільш пристосованих серед людських особин".
У пансіоні, де мешкало понад 50 хуліганів, треба було розробити неабияку стратегію, щоби уникнути ізоляції та цькування.
Хтось формував коаліції, хтось всіма способами завойовував популярність, продаючи, наприклад, дешеві батарейки. Мій власний підхід ґрунтувався на створенні репутації просунутого каратиста.
Втім, була невелика групка хлопців, яким не доводилося перейматися проблемою авторитету.
Вони мали одну важливу перевагу - високий зріст. Здається, лише ця фізична риса надавала їм впевненість у собі, що межувала з нахабством, та здатність домінувати.
А втім, чи був цей зв'язок між зовнішністю і характером випадковим збігом чи ці риси особистості розвилися в них саме внаслідок їхніх фізичних даних?
Згідно з однією теорією, вірне останнє. Концепція, що має назву "факультативне калібрування особистості", стверджує, що риси нашого характеру формуються під впливом розміру нашого тіла, фізичної сили і привабливості. Іншими словами, тієї генетичної карти, яку нам пощастило витягти.
Ця теорія отримує останнім часом дедалі більше доказів. При чому наш зовнішній вигляд впливає не лише на нашу особистість, але й на наші політичні погляди і те, як ми обираємо романтичних партнерів.
Візьмемо, приміром, екстравертів. Цьому складу особистості притаманна не лише комунікабельність, але й авантюрність та схильність до ризику.

І отже, з точки зору еволюції, цілком логічно, що екстравертами можуть бути фізично сильніші і витриваліші люди.
Саме це підтверджують і дослідження.
Одне з них показало, що серед понад 200 чоловіків, які мали зовнішність "мачо" - високий зріст, широкі плечі і біцепси - переважна більшість демонструвала риси екстраверсії, насамперед наполегливість і фізичну активність.
Цікаво, що в жінок зв'язок між фізичною силою і екстраверсією дослідники не виявили.
Інші дослідження показали, що чоловіки з видатними фізичними даними більш агресивні, а також менш невротичні, тобто не схильні до страху і тривожності.
Знову ж таки, це має сенс, якщо розглядати риси особистості як адаптивну стратегію. Фізично слабша особина, щоби вижити, повинна бути обережною та обачною.
Тоді як сильніший може дозволити собі ризикувати.
Цікаві паралелі з цими висновками виявили вчені, які вивчають поведінку тварин. Вони помітили, як "особистість" тварини (сміливість чи боязкість) варіюється в залежності від будови тіла.
Дослідники, приміром, помітили, що павуки-стрибуни більшого розміру поводилися зухваліше перед потенційним хижаком, ніж їхні більш мініатюрні побратими.
Звичайно, такі риси, як фізична сила і войовничість, еволюційно пов'язані з виживанням саме чоловіків. Але дослідники з Каліфорнійського університету виявили схожу закономірність й у жінок, хоча вона була виражена помітно менше.
Науковці також спробували встановити зв'язок між особистістю та іншим фізичним параметром - привабливістю.
Результати показали, що привабливіші представники обох статей були більшими екстравертами.
Таким чином, взаємозв'язок між фізичними даними і характером людини існує як у чоловіків, так і жінок.
"Результати спостережень свідчать, що розбіжності в рівні екстраверсії між різними людьми напрочуд великою мірою визначаються розбіжностями в їхній фізичній силі і привабливості", - підсумовують дослідники.
Ба більше, цю залежність не можливо пояснити виключно генетикою. А це означає, що зміни в фізичних даних в однієї людини можуть відбиватися на особистісних рисах.
Утім, із зовнішністю пов'язані на лише екстраверсія та нейротизм. Інші дослідження показали, що статура і риси обличчя людини також впливають на її стратегію у виборі сексуального партнера.
Так, приміром, одне дослідження, в якому взяли участь кілька сотень студентів, показало, що фізично сильніші і привабливіші чоловіки (але не жінки) частіше обирають секс без кохання.
Вони зазначали, що це - цілком нормально і що вони отримують задоволення від сексу, не відчуваючи емоційної близькості до партнерки.
Це цілком узгоджується з теорією еволюції про те, що самці у кращій фізичній формі мають кращий репродуктивний успіх. Іншими словами, вони вступають у більше число випадкових статевих контактів, передаючи, таким чином, свої гени більшої кількості нащадків.
"Результати дослідження підтверджують гіпотезу про те, що сильніші і привабливіші чоловіки мають більше сексуальних партнерів, тому що в них природою закладене прагнення до сексуальних стосунків без зобов'язань", - зазначили науковці.
У чоловіків зовнішність може навіть впливати на їхні політичні погляди.
Автори дослідження, опублікованого цього року, яке проводилося в 12 країнах, зокрема США, Данії та Венесуелі, з'ясували, що сильніші і більш м'язисті чоловіки частіше виступають проти політичної рівності.
Пояснити це можна тим, що в стародавні часи саме в суспільстві, побудованому на силі, а не на рівних правах, такі чоловіки мали більше шансів на процвітання.
Висновки щодо жінок в цьому дослідженні були неоднозначними.
Ми впевнені, що наша особистість і наші переконання відбивають те, ким ми насправді є - сором'язливі або розкуті, легковажні або віддані у стосунках, ліберали чи консерватори.
Ми переконані, що ці риси походять від наших інтелектуальних, моральних чи духовних властивостей.
Однак, як свідчать дані досліджень, принаймні частково вони є результатом природного пристосування до нашого фізичного розміру і зовнішності.
І хоча ця теорія залишається поки доволі суперечливою, вона красномовно нагадує нам про наше тваринне походження.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-05-29
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Ежедневные прокладки: польза или вред?
Абсолютным must-have для современных девушек и женщин стали ежедневные прокладки. Специальные изделия прочно вошли в нашу жизнь и стали практически незаменимыми. Зачем они нужны и какие бывают, что нужно знать о пользе и вреде ежедневок?
Сегодня, 09:2315
Рыбацкое кресло Norfin Lincoln NF — комфорт по приемлемой цене который нельзя недооценить!
Сегодня специализированные рыбацкие кресла от латвийского бренда Norfin Lincoln NF стали обычным делом для рыболовов. Уникальные модели подходят для большинства рыбацких дисциплин.
Сегодня, 00:2170
Чем авторские букеты отличаются от обычных?
Авторские букеты – композиции, составленные по индивидуальной схеме. Как правило, флористом с именем и персональным брендом. Авторские букеты можно назвать продуманными до мелочей – в них нет изъянов. Ведь обратить внимание на нетривиальную эстетику и роскошь дизайна можно только в том
28-мая-2020, 22:5095
Самые популярные автомобили Lexus в Украине
Автомобили марки Lexus получили широкое распространение на территории Украины. С каждым годом они становятся все более востребованными и получают достойное развитие.
28-мая-2020, 21:04118
Какой метод наращивания волос самый безопасный
Наращивание волос – инновационная технология, позволяющая кардинально преобразиться. Из многочисленных услуг индустрии красоты данная процедура является относительно безопасной, но учитывая разность методик, перед тем, как выбрать окончательно какую-то из них, стоит разобраться в нюансах
28-мая-2020, 20:57137
Полочные стеллажи для складов и их влияние на эффективность развития бизнеса
Основное назначение любого вида складского помещения — хранение и бесперебойное снабжение заказами своих клиентов. Чтобы повысить эффективность и производительность логистической системы, применяются полочные стеллажи
28-мая-2020, 18:0588

События

Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 30.05 (состоянием на 09:00)
По данным Центра общественного здоровья, по состоянию на 09:00 30 мая в Украине 23 204 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19
Сегодня, 09:2610
Проверку мостов начал "Укравтодор"
Только 36% украинских мостов соответствуют современным стандартам, и только 2% в исправном состоянии
Сегодня, 03:0054
Причину перестрелки в Броварах назвала полиция
Перестрелка произошла из-за распределения пассажиропотока
Вчера, 22:4973
В ближайшее время откроют пункты пропуска на границе с Венгрией
Украина сейчас ожидает ответа от соседних стран
Вчера, 20:4795
Протесты в Нью-Йорке завершились массовыми арестами
Известно о задержании не менее 70 демонстрантов
Вчера, 20:3071
Расследовать  как покушение на убийство будут перестрелку в Броварах
Перестрелка получила более тяжелую квалификацию
Вчера, 17:5272