Люди бояться близькості у стосунках? Причини слід шукати у підсвідомості

Люди бояться близькості у стосунках? Причини слід шукати у підсвідомості
Ми боїмося близькості у стосунках з різних причин. Наприклад, це може бути страх відкритися перед іншою людиною, а потім виявитися кинутим нею. І не має значення, що це за відносини — дружні чи романтичні
Страх зближення присутній в будь-яких з них, інформує Ukr.Media.
А ще — це одна з тих тем, яких люди при розмові намагаються уникати. Не дивно, адже це дуже особисте і зачіпає почуття. Тим не менше, якщо ми будемо вразливими і відкритими у своїх стосунках, то зможемо змінити своє життя.
В результаті ми не тільки будемо щасливішими, але і станемо ближчими з партнером, членами сім'ї, друзями і світом навколо нас.
Чому близькість так важлива
Коли ви знаходите правильного партнера (головна умова), близькість робить ваші стосунки тільки міцніше. Відкриваючись один одному, ви вбираєте любов. Саме так закладається фундамент спільного майбутнього. Будучи вразливими, ви дозволяєте своєму партнеру знаходити у вас нові сторони і вимірювання. Отже, він починає краще розуміти ваші рішення і зміни в настрої. Таким чином, ви уникаєте можливості появи непорозумінь.
Процес розкриття перед партнером нескінченний. Всередині вас існує безліч нових рівнів. Коли ви ділитеся з коханою людиною інформацією про себе, як ви ростете, то повільно пробиваєтеся крізь его, до самої душі.
Правда і любов — найкращий спосіб зцілення в цьому світі. Відмовившись від своїх масок, ви показуєте своє справжнє «я». Ви можете здивуватися, дізнавшись, як часто ми обманюємо самих себе і людей навколо про те, хто ми насправді. А в близьких стосунках це неприпустимо.
3 основні причини боязні зближення
Хоча причин можна навести безліч, в основі страху зближення лежать саме ці три. Всі вони беруть свій початок з людського его, наділяючи нас помилковим відчуттям безпеки.
Его любить все контролювати. А як ще можна заволодіти контролем, крім як створити ілюзію відстороненості між двома людьми?
Страх показати людям своє справжнє «я»
Ми постійно обманюємо самих себе. Більшість речей, в які ми віримо, не мають нічого спільного з правдою. І чим більш особистим стає питання, тим більше ілюзій ми створюємо.
Деякі люди здатні подивитися на себе неупередженим поглядом, інші ж вірять у видумані ними обличчя. З часом ви змушуєте себе повірити в те, що ви краще або гірше, ніж є насправді. Ви підсвідомо вбираєте в себе переконання членів вашої родини і друзів, формуючи «правильну особистість, наділену «правильними рисами. А під час знайомства з новою людиною, ви демонструєте їй свої найкращі якості, про наявність яких мрієте. Іншими словами, ви створюєте видимість ідеального партнера.
Але за мірою розвитку стосунків всі маски зникають, тому що партнер поступово перестає в них вірити. В цей самий момент ваше его починає панікувати. Все ваше життя воно створювало образ ідеальної особистості, а тепер інша людина перестає її визнавати. І тут багато стосунків розпадаються.
Ми боїмося близькості, тому що інші можуть побачити нас зі сторони, яка нам не подобається. Але розігрувати це шоу нескінченно довго не виходить. Страх близькості перемагає нас, тому що ми не хочемо розлучатися з масками і особистостями, показавши свою справжню сутність. У більшості випадків люди навіть не підозрюють, хто вони такі, а тому в близьких стосунках їх уявлення про себе починає зникати.
Важливо пам'ятати, що близькі стосунки — це прекрасний процес, що дозволяє вам і вашому партнерові побачити один одного справжніми. =
Ви відчуваєте себе негідними любові
Ще одна причина страху близькості — невпевненість людей у тому, що їх взагалі можна полюбити. Звідси страх, що оточуючі теж про це дізнаються.
Якщо вам здається, що ви не заслуговуєте любові, ви підсвідомо робите все, щоб відштовхнути людину від себе. Ви боїтеся зближення через власне переконання, що якщо дозволите комусь підійти ближче, то ця людина побачить, що ви не настільки привабливі, як могло здатися спочатку. Вона може дізнатися, що вас неможливо любити. А це змусить страждати настільки сильно, що здається, ніби набагато простіше припинити це на самому початку.
Страх втратити контроль
Третя основна причина страху близькості — підсвідома віра в те, що ви втратите контроль над ситуацією. Ваше его хоче все контролювати, адже тільки так воно зможе керувати положенням. А все, що може служити загрозою для його влади, автоматично розцінюється як ворог. Ось тільки в близьких стосунках немає місця для его і контролю. Як тільки ви зблизитеся зі своїм партнером, то одразу зможете зазирнути йому прямо в душу. І навпаки. Тому в близьких стосунках его швидко гине, втрачаючи контроль.
Найчастіше під незалежністю люди розуміють уміння тримати інших на відстані. Вони хочуть робити все по-своєму, а якщо хтось з ними не погоджується, вони просто йдуть. Однак такий підхід не зробить вас щасливими, адже наскільки старанно ви б не старалися, неможливо контролювати абсолютно все. І ви не повинні до цього прагнути.
Страх близькості стимулює подальші спроби встановити контроль над ситуацією. Можливо, вам доводилося зустрічати людей, які, привідкривши двері у своє серце, одразу раптово знову закривалися в собі. Коли партнери показують один одному свої слабкі сторони, вони відчувають неймовірне почуття блаженства. А якщо вони закриваються в собі, то можуть сказати що завгодно, щоб віддалитися від вас. Самі того не усвідомлюючи, вони намагаються захопити контроль над ситуацією і своїми почуттями. Якийсь час це дає їм відчуття безпеки, але незабаром вони починають знову жадати зближення, даючи початок чергового витка нескінченного циклу.
Перший крок на шляху до подолання страху зближення — усвідомити, що ви боїтеся, і зрозуміти чому. Без розуміння глибинного підтексту цього страху ви ніколи не позбудетеся від нього повністю. Він знову повернеться.
З іншого боку, якщо зближення боїться ваш партнер, значить настав час з ним поговорити. І якщо ваш партнер хоче вивести стосунки на новий рівень, то часом відверта розмова в цьому допомагає.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2022-01-17
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать сковородки?
Сложно представить функциональную кухню, на которой не используется сковорода. Данный инструмент в некоторых случаях может служить вместо сотейника или кастрюли.
Вчера, 14:3992
Стоит ли шить юбку из сетки: плюсы и особенности материала
Уже не так много времени осталось до выпускных. Каждой девушке хотелось бы выглядеть на таком мероприятии элегантно и произвести хорошее впечатление.
Вчера, 12:00106
Основные технические параметры фрезерных станков
Профессиональное оборудование является важнейшей составляющей любого производственного процесса. Особенно это касается фрезерных станков, использующихся для изготовления целого ряда деталей и прочих изделий.
16-янв-2022, 14:19170
Таможенный брокер  – гарантия быстрого таможенного оформления грузов
Для ввоза приобретенного или вывоза произведенного товара предприниматель должен «задекларировать» его на таможне. Если нет желания или времени заниматься оформлением, то можно воспользоваться услугами посредника – таможенный брокер в Киеве все сделает сам.
15-янв-2022, 14:35170
Огляд новинок посадкової картоплі
Картопля – найпоширеніший овоч, широко відомий своєю універсальністю. Він незамінний у складі різноманітних страв – супів, гарнірів, салатів та снеків. І цілком справедливо картопля вважається другим хлібом.
15-янв-2022, 14:32162
Как выбрать телевизор для просмотра футбола
Каждый год наполнен множеством интересных мировых футбольных событий. Для любителей данной игры очень важно наблюдать за матчем с эффектом присутствия.
14-янв-2022, 16:25363

События

Вакцинацию от коронавируса для подростков упростили в Украине
Министерство здравоохранения Украины упростило доступ детей от 12 лет к вакцинации против коронавирусной болезни.
Вчера, 21:31100
Нардеп от ЕС в аэропорту Варшавы поставил подножку журналисту за неудобный вопрос для Порошенко
Сегодня утром, 17 января, в аэропорту Варшавы депутат от "Евросолидарности", руководителем которой является Петр Порошенко, Михаил Забродский (в недавнем прошлом командующий десантно-штурмовыми войсками Украины) поставил подножку Богдану Карабиньошу - журналисту Telegram-канала "ПАНЧЕНКО".
Вчера, 19:57116
Хакеры вновь атаковали сайты государственных структур Украины
На этот раз под ударом оказался сервис системы электронных закупок Prozorro.
Вчера, 17:24122
Принцип коллективной обороны в НАТО распространили и на космос
В понедельник, 17 января, Альянс обнародовал "Всеобъемлющую политику НАТО в космосе", согласно которой на космическое пространство распространяется принцип коллективной обороны.
Вчера, 16:49124
После трехчасового перерыва заседание суда по Порошенко возобновилось
Печерский суд города Киева спустя три часа возобновил заседание по избранию меры пресечения для обвиняемого в государственной измене бывшего президента Украины Петра Порошенко.
Вчера, 14:52134
Спустя 5 месяцев расследования ГБР допросило нардепа Трухина по делу о ДТП
Спустя пять месяцев после начала расследования дела о ДТП с участием "слуги народа" Александра Трухина ГБР так и не установило, кто был за рулем авто в момент аварии. Впрочем, уже состоялся допрос нардепа. 
Вчера, 13:06140