Люди бояться близькості у стосунках? Причини слід шукати у підсвідомості

Люди бояться близькості у стосунках? Причини слід шукати у підсвідомості
Ми боїмося близькості у стосунках з різних причин. Наприклад, це може бути страх відкритися перед іншою людиною, а потім виявитися кинутим нею. І не має значення, що це за відносини — дружні чи романтичні
Страх зближення присутній в будь-яких з них, інформує Ukr.Media.
А ще — це одна з тих тем, яких люди при розмові намагаються уникати. Не дивно, адже це дуже особисте і зачіпає почуття. Тим не менше, якщо ми будемо вразливими і відкритими у своїх стосунках, то зможемо змінити своє життя.
В результаті ми не тільки будемо щасливішими, але і станемо ближчими з партнером, членами сім'ї, друзями і світом навколо нас.
Чому близькість так важлива
Коли ви знаходите правильного партнера (головна умова), близькість робить ваші стосунки тільки міцніше. Відкриваючись один одному, ви вбираєте любов. Саме так закладається фундамент спільного майбутнього. Будучи вразливими, ви дозволяєте своєму партнеру знаходити у вас нові сторони і вимірювання. Отже, він починає краще розуміти ваші рішення і зміни в настрої. Таким чином, ви уникаєте можливості появи непорозумінь.
Процес розкриття перед партнером нескінченний. Всередині вас існує безліч нових рівнів. Коли ви ділитеся з коханою людиною інформацією про себе, як ви ростете, то повільно пробиваєтеся крізь его, до самої душі.
Правда і любов — найкращий спосіб зцілення в цьому світі. Відмовившись від своїх масок, ви показуєте своє справжнє «я». Ви можете здивуватися, дізнавшись, як часто ми обманюємо самих себе і людей навколо про те, хто ми насправді. А в близьких стосунках це неприпустимо.
3 основні причини боязні зближення
Хоча причин можна навести безліч, в основі страху зближення лежать саме ці три. Всі вони беруть свій початок з людського его, наділяючи нас помилковим відчуттям безпеки.
Его любить все контролювати. А як ще можна заволодіти контролем, крім як створити ілюзію відстороненості між двома людьми?
Страх показати людям своє справжнє «я»
Ми постійно обманюємо самих себе. Більшість речей, в які ми віримо, не мають нічого спільного з правдою. І чим більш особистим стає питання, тим більше ілюзій ми створюємо.
Деякі люди здатні подивитися на себе неупередженим поглядом, інші ж вірять у видумані ними обличчя. З часом ви змушуєте себе повірити в те, що ви краще або гірше, ніж є насправді. Ви підсвідомо вбираєте в себе переконання членів вашої родини і друзів, формуючи «правильну особистість, наділену «правильними рисами. А під час знайомства з новою людиною, ви демонструєте їй свої найкращі якості, про наявність яких мрієте. Іншими словами, ви створюєте видимість ідеального партнера.
Але за мірою розвитку стосунків всі маски зникають, тому що партнер поступово перестає в них вірити. В цей самий момент ваше его починає панікувати. Все ваше життя воно створювало образ ідеальної особистості, а тепер інша людина перестає її визнавати. І тут багато стосунків розпадаються.
Ми боїмося близькості, тому що інші можуть побачити нас зі сторони, яка нам не подобається. Але розігрувати це шоу нескінченно довго не виходить. Страх близькості перемагає нас, тому що ми не хочемо розлучатися з масками і особистостями, показавши свою справжню сутність. У більшості випадків люди навіть не підозрюють, хто вони такі, а тому в близьких стосунках їх уявлення про себе починає зникати.
Важливо пам'ятати, що близькі стосунки — це прекрасний процес, що дозволяє вам і вашому партнерові побачити один одного справжніми. =
Ви відчуваєте себе негідними любові
Ще одна причина страху близькості — невпевненість людей у тому, що їх взагалі можна полюбити. Звідси страх, що оточуючі теж про це дізнаються.
Якщо вам здається, що ви не заслуговуєте любові, ви підсвідомо робите все, щоб відштовхнути людину від себе. Ви боїтеся зближення через власне переконання, що якщо дозволите комусь підійти ближче, то ця людина побачить, що ви не настільки привабливі, як могло здатися спочатку. Вона може дізнатися, що вас неможливо любити. А це змусить страждати настільки сильно, що здається, ніби набагато простіше припинити це на самому початку.
Страх втратити контроль
Третя основна причина страху близькості — підсвідома віра в те, що ви втратите контроль над ситуацією. Ваше его хоче все контролювати, адже тільки так воно зможе керувати положенням. А все, що може служити загрозою для його влади, автоматично розцінюється як ворог. Ось тільки в близьких стосунках немає місця для его і контролю. Як тільки ви зблизитеся зі своїм партнером, то одразу зможете зазирнути йому прямо в душу. І навпаки. Тому в близьких стосунках его швидко гине, втрачаючи контроль.
Найчастіше під незалежністю люди розуміють уміння тримати інших на відстані. Вони хочуть робити все по-своєму, а якщо хтось з ними не погоджується, вони просто йдуть. Однак такий підхід не зробить вас щасливими, адже наскільки старанно ви б не старалися, неможливо контролювати абсолютно все. І ви не повинні до цього прагнути.
Страх близькості стимулює подальші спроби встановити контроль над ситуацією. Можливо, вам доводилося зустрічати людей, які, привідкривши двері у своє серце, одразу раптово знову закривалися в собі. Коли партнери показують один одному свої слабкі сторони, вони відчувають неймовірне почуття блаженства. А якщо вони закриваються в собі, то можуть сказати що завгодно, щоб віддалитися від вас. Самі того не усвідомлюючи, вони намагаються захопити контроль над ситуацією і своїми почуттями. Якийсь час це дає їм відчуття безпеки, але незабаром вони починають знову жадати зближення, даючи початок чергового витка нескінченного циклу.
Перший крок на шляху до подолання страху зближення — усвідомити, що ви боїтеся, і зрозуміти чому. Без розуміння глибинного підтексту цього страху ви ніколи не позбудетеся від нього повністю. Він знову повернеться.
З іншого боку, якщо зближення боїться ваш партнер, значить настав час з ним поговорити. І якщо ваш партнер хоче вивести стосунки на новий рівень, то часом відверта розмова в цьому допомагає.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Установка ГБО на «Хонду»
Все автолюбители, в том числе владельцы «Хонды», знают, что значительную часть расходов по обслуживанию транспортных средств составляют затраты на заправку
Сегодня, 19:5357
Ручки для межкомнатных дверей: виды и особенности
Чтобы выбрать оптимальный вариант ручек для дверей, особенно межкомнатных, нужно сперва хорошенько ориентироваться в их разновидностях и особенностях.
Сегодня, 19:4562
Какой уход за волосами выбрать
Волосы — это украшение человека. Для прекрасной половины человечества они являются самым дорогим аксессуаром. По внешнему виду волос можно судить о здоровье их обладателя.
Сегодня, 10:0587
С чего начать проектирование частного дома?
Советы о том, с чего начать проектирование частного дома.
31-мар-2020, 18:45221
Бальзам для волос: как подобрать оптимальный вариант
Большинство женщин активно используют разнообразные бальзамы для волос, поскольку они позволяют укрепить, увлажнить волосы, а также защитить их от разного рода воздействия внешней среды.
31-мар-2020, 15:52141
Путешествие с детьми: 4 лайфхака
Заграничное путешествие «взрослого» формата кардинально отличается от поездки с детьми. С ребенком не получится полноценно расслабиться, «оторваться» на полную катушку и посетить за несколько дней все местные достопримечательности
31-мар-2020, 09:01113

События

Больше миллиона жителей планеты заразились коронавирусом
Жертвами вируса стали больше 51 тыс. человек
Сегодня, 21:5265
Первый пациент в Виннице вылечился от коронавируса
Мужчина заболел, после путешествия по Европе
Сегодня, 18:3087
Медсестра с COVID-19 умерла в Херсонской области
Медсестра работала в больнице в Олешках
Сегодня, 18:08124
Отопительный сезон, Киев завершит раньше запланированного
Процесс отключения отопления в столичных домах начнут с 5 апреля
Сегодня, 17:02105
Когда хороший мэр заботится о горожанах. В Днепре вырыли 600 могил и купили 1000 мешков для трупов
Мэр Днепра Борис Филатов рассказал, что город закупил тысячу плотных пластиковых мешков для хранения тел, погибших от коронавируса. 
Сегодня, 16:16221
Информацию, распространённую и.о. главы Закарпатской ОДА о 19 заражённых коронавирусом, киевская лаборатория не подтвердила
Ранее мы сообщали о том, что и.о. главы Закарпатской обладминистрации распространил информацию о том, что 19 человек заразились коронавирусом в церкви.
Сегодня, 16:13175