Люди бояться близькості у стосунках? Причини слід шукати у підсвідомості

Люди бояться близькості у стосунках? Причини слід шукати у підсвідомості
Ми боїмося близькості у стосунках з різних причин. Наприклад, це може бути страх відкритися перед іншою людиною, а потім виявитися кинутим нею. І не має значення, що це за відносини — дружні чи романтичні
Страх зближення присутній в будь-яких з них, інформує Ukr.Media.
А ще — це одна з тих тем, яких люди при розмові намагаються уникати. Не дивно, адже це дуже особисте і зачіпає почуття. Тим не менше, якщо ми будемо вразливими і відкритими у своїх стосунках, то зможемо змінити своє життя.
В результаті ми не тільки будемо щасливішими, але і станемо ближчими з партнером, членами сім'ї, друзями і світом навколо нас.
Чому близькість так важлива
Коли ви знаходите правильного партнера (головна умова), близькість робить ваші стосунки тільки міцніше. Відкриваючись один одному, ви вбираєте любов. Саме так закладається фундамент спільного майбутнього. Будучи вразливими, ви дозволяєте своєму партнеру знаходити у вас нові сторони і вимірювання. Отже, він починає краще розуміти ваші рішення і зміни в настрої. Таким чином, ви уникаєте можливості появи непорозумінь.
Процес розкриття перед партнером нескінченний. Всередині вас існує безліч нових рівнів. Коли ви ділитеся з коханою людиною інформацією про себе, як ви ростете, то повільно пробиваєтеся крізь его, до самої душі.
Правда і любов — найкращий спосіб зцілення в цьому світі. Відмовившись від своїх масок, ви показуєте своє справжнє «я». Ви можете здивуватися, дізнавшись, як часто ми обманюємо самих себе і людей навколо про те, хто ми насправді. А в близьких стосунках це неприпустимо.
3 основні причини боязні зближення
Хоча причин можна навести безліч, в основі страху зближення лежать саме ці три. Всі вони беруть свій початок з людського его, наділяючи нас помилковим відчуттям безпеки.
Его любить все контролювати. А як ще можна заволодіти контролем, крім як створити ілюзію відстороненості між двома людьми?
Страх показати людям своє справжнє «я»
Ми постійно обманюємо самих себе. Більшість речей, в які ми віримо, не мають нічого спільного з правдою. І чим більш особистим стає питання, тим більше ілюзій ми створюємо.
Деякі люди здатні подивитися на себе неупередженим поглядом, інші ж вірять у видумані ними обличчя. З часом ви змушуєте себе повірити в те, що ви краще або гірше, ніж є насправді. Ви підсвідомо вбираєте в себе переконання членів вашої родини і друзів, формуючи «правильну особистість, наділену «правильними рисами. А під час знайомства з новою людиною, ви демонструєте їй свої найкращі якості, про наявність яких мрієте. Іншими словами, ви створюєте видимість ідеального партнера.
Але за мірою розвитку стосунків всі маски зникають, тому що партнер поступово перестає в них вірити. В цей самий момент ваше его починає панікувати. Все ваше життя воно створювало образ ідеальної особистості, а тепер інша людина перестає її визнавати. І тут багато стосунків розпадаються.
Ми боїмося близькості, тому що інші можуть побачити нас зі сторони, яка нам не подобається. Але розігрувати це шоу нескінченно довго не виходить. Страх близькості перемагає нас, тому що ми не хочемо розлучатися з масками і особистостями, показавши свою справжню сутність. У більшості випадків люди навіть не підозрюють, хто вони такі, а тому в близьких стосунках їх уявлення про себе починає зникати.
Важливо пам'ятати, що близькі стосунки — це прекрасний процес, що дозволяє вам і вашому партнерові побачити один одного справжніми. =
Ви відчуваєте себе негідними любові
Ще одна причина страху близькості — невпевненість людей у тому, що їх взагалі можна полюбити. Звідси страх, що оточуючі теж про це дізнаються.
Якщо вам здається, що ви не заслуговуєте любові, ви підсвідомо робите все, щоб відштовхнути людину від себе. Ви боїтеся зближення через власне переконання, що якщо дозволите комусь підійти ближче, то ця людина побачить, що ви не настільки привабливі, як могло здатися спочатку. Вона може дізнатися, що вас неможливо любити. А це змусить страждати настільки сильно, що здається, ніби набагато простіше припинити це на самому початку.
Страх втратити контроль
Третя основна причина страху близькості — підсвідома віра в те, що ви втратите контроль над ситуацією. Ваше его хоче все контролювати, адже тільки так воно зможе керувати положенням. А все, що може служити загрозою для його влади, автоматично розцінюється як ворог. Ось тільки в близьких стосунках немає місця для его і контролю. Як тільки ви зблизитеся зі своїм партнером, то одразу зможете зазирнути йому прямо в душу. І навпаки. Тому в близьких стосунках его швидко гине, втрачаючи контроль.
Найчастіше під незалежністю люди розуміють уміння тримати інших на відстані. Вони хочуть робити все по-своєму, а якщо хтось з ними не погоджується, вони просто йдуть. Однак такий підхід не зробить вас щасливими, адже наскільки старанно ви б не старалися, неможливо контролювати абсолютно все. І ви не повинні до цього прагнути.
Страх близькості стимулює подальші спроби встановити контроль над ситуацією. Можливо, вам доводилося зустрічати людей, які, привідкривши двері у своє серце, одразу раптово знову закривалися в собі. Коли партнери показують один одному свої слабкі сторони, вони відчувають неймовірне почуття блаженства. А якщо вони закриваються в собі, то можуть сказати що завгодно, щоб віддалитися від вас. Самі того не усвідомлюючи, вони намагаються захопити контроль над ситуацією і своїми почуттями. Якийсь час це дає їм відчуття безпеки, але незабаром вони починають знову жадати зближення, даючи початок чергового витка нескінченного циклу.
Перший крок на шляху до подолання страху зближення — усвідомити, що ви боїтеся, і зрозуміти чому. Без розуміння глибинного підтексту цього страху ви ніколи не позбудетеся від нього повністю. Він знову повернеться.
З іншого боку, якщо зближення боїться ваш партнер, значить настав час з ним поговорити. І якщо ваш партнер хоче вивести стосунки на новий рівень, то часом відверта розмова в цьому допомагає.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-04-11
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Какой компьютер выбрать школьнику
В современном мире люди уже не мыслят себя без компьютера. Его используют во всех сферах жизни. Ну и понятное дело, что на сегодняшний день практически во всех учебных учреждениях процесс обучения также проходит с участием ПК. Какой же выбрать для школьника?
9-апр-2021, 11:46244
Какая секция больше всего подойдет для гиперактивного малыша?
Занятия плаванием в бассейне. Секция тенниса: большого и настольного. Тренировки по спортивным танцам и легкой атлетике. Восточные единоборства и разные виды борьбы. Игра в шахматы. Секция по футболу.
9-апр-2021, 00:01289
Модные тренды 2021: детские сарафаны
Ищете платье для девочки, которое не только оправдает ваши ожидания, но и порадует ребенка? В таком случае обязательно обратите внимание на несколько вопросов. Тогда вы обязательно сделаете ставку на правильную модель.
7-апр-2021, 16:52348
Кровельные элементы безопасности: снегозадержатели
В зимнее время на крышах многих домов залегает толстый слой снега. Когда он начинает опускаться, он становится опасным. Чаще всего это происходит в период оттепелей.
7-апр-2021, 13:45299
Гидропилинг: встречаем весну с новым аппаратом
Долгожданная весна всегда вызывает светлые эмоции обновления и ожидания чуда. Особенно после этой зимы, щедро побаловавшей украинцев снегом и холодом.
7-апр-2021, 11:20330
Выбор и покупка тормозных дисков для автомобиля
Покупка любой запчасти для автомобиля – дело ответственное и серьезное, не терпящее халатного и легкомысленного подхода. Особенно это касается выбора тормозных дисков – важнейшей детали, от которой зависит эксплуатационные свойства транспортного средства.
6-апр-2021, 18:40362

События

Сколько миллионов прививок от коронавируса должны сделать в Украине до конца года сообщил Ляшко
Главный санитарный врач, замминистра здравоохранения Виктор Ляшко, который ранее заявил о важности масочного режима, сообщил, что перед ним стоит задача организовать около 47 миллионов уколов вакцинами от коронавируса до конца 2021 года.
Вчера, 21:1786
Легендарный Елисеевский магазин, открытый в Российской империи и переживший СССР закрылся в Москве
Елисеевский продовольственный магазин, культовый ресторанный зал во дворце в Москве, закрывает свои двери после 120 лет работы.
Вчера, 21:15110
Военно-транспортный самолет ВВС США с неизвестным грузом прибыл из Риги в Киев
В воскресенье, 11 апреля, из Риги на территорию Киева прибыл военно-транспортный самолет C-130 Военно-воздушных сил США.
Вчера, 21:13184
Экспорт лекарства ремдесивир после роста заболеваемости COVID-19 запретила Индия
Власти Индии решили запретить экспорт лекарства от коронавируса ремдесивир на фоне роста заболеваемости на COVID-19.
Вчера, 19:2399
Лекарство МИР-19 от коронавируса, которое можно капать в нос запатентовала Россия
В Федеральном медико-биологическом агентстве (ФМБА) России получили патент на лекарство от коронавирусной инфекции.
Вчера, 19:2194
Привившийся в Германии Pfizer, медик превратился в "тифозную Мэри"
В Германии медицинский работник, сделавший прививку от COVID-19 препаратом Pfizer, стал инкубатором коронавируса. Он начал заражать окружающих.
Вчера, 19:19103