Як зменшити ризик отруєння від нітратів у фруктах і овочах?!

Як зменшити ризик отруєння від нітратів у фруктах і овочах?!
Споживання овочів і фруктів, які зараз продаються скрізь у великій кількості, може закінчитися лікарняним ліжком. Усе – через нітрати. Вони перетворюють апетитні плоди на отруту, особливо – для дітей
Для більшості покупців головний критерій при виборі овочів та фруктів – їхній товарний вигляд. Людей рідко цікавить, де їх вирощували й чи перевіряли на нітрати.
Якщо це не стихійний ринок, у кожного продавця має бути спеціальний документ, який засвідчує безпечність продукції. Перш ніж потрапити на прилавок, ці овочі й фрукти щоранку мають проходити перевірку на нітрати. 
Що таке нітрати?
Солі азотної кислоти, які є у всіх овочах і фруктах і необхідні їм для росту. При надходженні в організм в ротовій порожнині, шлунку і кишківнику вони перетворюються на нітрити. Це – отрута для крові, гемоглобін перетворюється на метгемоглобін і він не може переносити кисень.
Завідувачка лабораторії ринку "Столичний" Юлія Кравченко-Довга розповіла, що найбільш вразливі до вмісту нітратів – ранні кабачки, буряки, полуниця. "Якщо вміст нітратів перевищує допустимий рівень, її не допускають до реалізації", – пояснила вона.
Нітрати
Леонід Довгань став займатися продажем побутових нітрат-тестерів після того, як отруїлася його маленька донька. Якось під час відпочинку дитину нагодували фруктами й у неї різко підвищився рівень ацетону в крові. Відтоді чоловік перевіряє усі овочі та фрукти.
За його словами, дані побутових нітратомірів правдиві. Головне – розуміти принцип їхньої дії.
Прилад вимірює нітрати в тому місці, де вставили зонд. З однієї сторони кабачка він може показати 40, а з другої – 300. Та при нормі у 350 можна сказати, що цей кабачок нормальний,– запевнив він.
Журналісти 24 каналу купили диню в столичному супермаркеті. Й хоча магазинні овочі й фрукти вже проходять перевірку на нітрати, влаштували свою. Допустима норма вмісту нітратів для дині – 90 міліграмів на кілограм. У придбаної ж виявилося в 10 разів більше від норми.
Як зменшити ризик отруєння
Та медики наголосили, що панікувати не варто. Керівник відділу Центру громадського здоров'я Ольга Донцова пояснила: для того, щоб отруїтися диньою з концентрацією нітратів в 400 міліграмів на 100 грамів, потрібно вжити не менше, ніж пів кілограма плоду.
Яка допустима норма вмісту нітратів?
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, допустима денна норма нітратів для дорослого – 3,7 міліграма на кілограм. Тобто 222 міліграми для тих, хто має вагу у 60 кілограмів.
Тож отруєння нітратами у дорослих – рідкісне явище, інша справа – діти. Через невелику масу тіла вони легко отримують шкідливу дозу.
Та вміст нітратів в овочах і фруктах легко зменшити у рази. Відтак, аби вітамінізація прийшла без наслідків, варто добре вимочувати фрукти і овочі.
А ще краще купувати їх там, де контролюють їхню якість або ж ходити за покупками з нітратоміром. Тоді від споживання фруктів і овочів буде більше користі, ніж шкоди.

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-14
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Что-то мотивация слабовата. Никакой дестабилизации не произошло да и не могло произойти. Так что надо придумать чего-нибудь другое....
Геннадий (2019-12-14 16:42:48)
Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)