Одні закарпатці до кінця світу готуються, інші – сміються

Кінець календаря майя, парад планет, наближення загадкової планети Нібіру, ​​вибух на Сонці — все це сценарії апокаліпсиса, який прогнозують на 21 грудня. Вже місяць чи більше про це точаться розмови. Навіть у простому: «Як ся маєш», у відповідь чуєш іронічне: «Готуюся до кінця світу». Прогнозують, що того дня враз настане неймовірна тиша, зникне електроенергія, газ.

Вчені кажуть – радійте життю

У NASA вже заявили, що не слід чекати кінця світу в 2012 році, і спростували можливість космічної катастрофи найближчим часом. Кажуть, що подібні чутки були викликані неправильною інтерпретацією календаря майя, пише «Корреспондент». «Якщо кінець світу і станеться одного разу, навряд чи ми дізнаємося про нього заздалегідь. Вірогідно, він відбудеться непередбачувано і швидко», — заявили представники NASA. «Якби загадкова планета Нібіру чи якась інша планета Х летіли б назустріч Землі, астрономи  давно б вже їх помітили, але їх немає, тому думати про швидку катастрофу не доводиться. Живіть і радійте життю напередодні Нового року», — додали американські вчені.

Такої думки дотримується і науковий керівник лабораторії космічних досліджень УжНУ Віталій Єпішев, який запевнив «Новини Закарпаття», що ніяка планета Нібіру до нас нині не наближається. Насправді вона існує, але знаходиться настільки далеко, що вплив її аж ніяк не відчувається на Землю. «Якби планета такого розміру дійсно летіла в напрямку нашої, її можна було б побачити неозброєним оком, як мінімум, за рік до часу зіткнення. Тому всі розмови про те, що хтось від нас приховує наближення Нібіру, просто чиясь фантазія», — каже науковець. Пан Віталій визнає: загроза з космосу для нашої планети цілком реальна, оскільки для вчених зараз досить незрозумілою залишається поведінка Сонця. Нині воно напрочуд спокійне. Небезпечні для нас можуть бути і малі астероїди, які важко фіксує навіть сучасна техніка. Що ж до параду планет, який прогнозують на 21 грудня, то Віталій Єпішев пояснив, що таке відбувається тоді, коли з одного боку Сонця в одну лінію під найменшим кутом умовно вишикуються мінімум шість планет. В кінці ж грудня буде лінія лише з чотирьох — Меркурія, Венери, Землі та Юпітера. І то в період із 18 до 25 грудня. А от справжній парад планет, на жаль, не побачать навіть наші внуки, бо він станеться орієнтовно  через 300 років. Згадав учений і останнє подібне явище — у 1982­-му. Тоді теж прогнозували кінець світу, але нічого страшного не сталося. Начальник сейсмологічної станції «Ужгород» Світлана Плішко також зазначає, що 21 грудня якихось змін чи рухів у земній корі вони не прогнозують. А от астрологи зазначають, що період з грудня 2012-го буде непростим. Вчені ж нагадують, що в культурі народу майя не було поняття «кінця світу», а дату 21 грудня 2012 року вони вважали початком нової епохи. Ось і українська дослідниця календаря майя Мая Савицька каже, що люди після 21 грудня стануть іншими, відбудеться переналаштовування всього організму.

У наборі для виживання є… мотузка з милом

Та попри це найбільш підприємливі земляки вже виставили на продаж готові набори на випадок кінця світу. Аналітики сайту безкоштовних оголошень Slando дослідили подібні пропозиції. І ось результати. Те, що продавці називають набором для кінця світу, насправді є спрощеною версією туристичного спорядження. Найчастіше вони урізноманітнюють його сувенірною продукцією або коштами для проведення дозвілля. Так, набір за 480 гривень складається із 2 ліхтариків із запасними батарейками, 5 свічок, блоку сірників, 5 запальничок, 3 банок згущеного молока, 3 банок шпротів, пляшки горілки, аптечки (активоване вугілля, бинт, валідол, вата, йод), мила, туалетного паперу, ножа. А от у набори «Для кінця світу», що надійшли в продаж у російському Томську, окрім перерахованого вище, входить навіть… мотузка з милом. Чорний гумор торговців місцева влада не оцінила, зате побачила, що у торговельної точки немає ліцензій на продаж алкоголю та ліків, які є в наборі.

В Ужгороді ми обійшли кілька торгових точок та магазинів. Чогось подібного не знайшли, а у продавців наше запитання викликало лише посмішку. Масового скуповування продуктів, кажуть, теж не помітили.

І бункер не допоможе…

На ринку пропозицій з оренди житла з’явилося багато варіантів бункерів із різною вартістю, пише «Комсомольська правда». Так, до прикладу, в Харківській області «для тих, хто бажає убезпечнити себе і своїх близьких від непередбачуваних подій, які можуть трапитися 21.12.12», пропонують ліжко­місце в радіаційному укритті з автономним опаленням, освітленням і вентиляцією, йдеться в оголошенні. За два тижні проживання в бункері організатори просять 10 тисяч гривень, вже є 5 бажаючих, дітям надається знижка 50%.

На ринку пропозицій знайшли й Закарпаття. Перечекати «кінець світу» можна в мілітарі­готелі «Грінгоф» у селі Гукливий на Воловеччині, який збудовано на фундаменті бункера часів Другої світової. Вартість VIP­бункера за день — 200 гривень, у новорічну ніч (власники все­таки впевнені, що вона настане) — 600 грн. Ірина Кондес показала «Інтеру» кімнату, де є піч на дровах, ліжка. Каже, що вже навідувався один чоловік, який цікавився, чи можна буде пересидіти тут лиху годину. Пані Ірина продемонструвала навіть запаси в комірчині. Із ними тут можна жити довгий період. З голоду точно не помрете. Додала також, що збираються встановити ще й металеві двері.

В інтернеті нині можна знайти навіть оголошення про страхування майна на випадок кінця світу. А на сайтіshutterstock.com експерти розповіли, як захистити свої гроші від ризиків в умовах нинішньої істерії. Дехто із банкірів радить вкладати їх у себе, свою освіту, власний бізнес. Але це актуально і до 21.12.2012, і після. Адже у важких ситуаціях не врятують ні валізи грошей, ні підвали з запасами тушонки.

Що думають закарпатці з приводу кінця світу?

Українці, як виявляється, досить оптимістично  ставляться до чуток про так званий кінець світу — лише 4% сприймають їх серйозно. А що думають про це на Закарпатті?

♦ Священик Володимир Проданець:

— «Про той день і годину ніхто не знає, ані ангели небесні, — лише один Отець» (Мт24,36). Краще працювати так, ніби ми маємо тут жити вічно, а жити так, ніби нині останній день, сказав хтось мудрий. Хоча я справді готуюся, але не до 21.12.2012, а коли Божа воля на це буде.

♦ Роман Кабачій, журналіст:

— Для мене особисто 21 грудня пов’язане із найдовшою ніччю, тому  чекаю моменту, поки дня прибавиться на заячий скік. Натомість зараз якось важко переношу пізній ранок. Тому кінець світу сприймаю лише як надію на перелом зими.

♦ Євген Ясінський, пересічний ужгородець:

— Сподіваюсь гідно його зустріти, разом з друзями (не в бункері) на поверхні Землі, десь близько 18.00.

♦ Валентина Левандович, вчитель:

— Я думаю, що його не станеться! Щось з планетами буде діятися, але кінець не наступить, поки хороші люди ще не перевелися  на цій землі!

♦ Василь Прокопишин, фотограф:

— Не вірю у передбачення. Просто посміюся з цього. День проводитиму як зазвичай.

Лятос каже — 3036 рік

У видавництві Національного університету «Острозька академія» опубліковано монографію «Ян Лятос: ренесансна філософія та наука на українських землях».  В ній вміщено український переклад книги Яна Лятоса «Прогностикон» (1594 р.), яка викликала справжню сенсацію як серед науковців, так і серед звичайних читачів. Йдеться про передбачення кінця світу, яке Лятос означує 3036 роком.

Оксана ШТЕФАНЬО.

Апокаліпсиси в історії людства

У 1656 році — очікувався Христофором Колумбом.
У 1900 році — прогнозувався сектою «Брати і сестри червоної смерті».
24 жовтня 1993 — секта «Біле братство» вірила, що світ загине в променях «живого бога» Марії Деві Христос.
У липні 1999­-го — пророцтво Нострадамуса.
11 серпня 2002­-го — кінця світу очікував румунський ієромонах Арсеній.
6 червня 2006­-го — 06.06.06 — так зване «число диявола», теж чекали апокаліпсиса.
21 травня 2011­-го — кінець світу анонсував американський проповідник, 89-­річний Гарольд Кемпінг. Про це він попереджав з білбордів чи не у всіх країнах світу.

Подальші прогнози кінця світу

2013 — скандинавський кінець світу Рагнарок. Йому має передувати трирічна Велика Зима, голод і ворожнеча.
2014 — черговий «прогноз» від астрофізиків, які нібито говорять, що до нашої Сонячної системи добереться хмара космічного пилу, який змітає все на своєму шляху.
2015 — кінець 9576­річного циклу, який призведе до загибелі цивілізації.
2016 — Джеймс Гансен, дослідник кліматичного стану на Землі, стверджує, що в цьому році розтануть льодовики і велика частина суші буде затоплена.
2017 — кінець світу за теорією ієрархічних катастроф.
2018 — ядерна війна, передбачена Нострадамусом.
2020 — Ісаак Ньютон на основі писань Іоанна Богослова розрахував, що кінець світу буде саме цього року.

5 причин, чому не буде кінця світу 21 грудня

Їх називає британський психолог Стівен Блекберн:
1. Величезні кошти інвестуються в довгострокові проекти — великі компанії не стали б викидати їх у разі інформованості про наближення апокаліпсиса.
2. Політична боротьба на виборах 2012 року також не була б настільки затратною і завзятою, якби політики всерйоз занепокоїлися наближенням кінця світу.
3. Ніхто з мільярдерів не влаштовує «атракціонів небаченої щедрості», жертвуючи свій статок на добродійність, прагнучи «заробити» фору напередодні головної «зустрічі».
4. Відсутність аномалій на фондових біржах — неодмінна реакція на поведінку великих компаній і їх керівництва.
5. Ніяких величезних астероїдів, комет і тим більше планет, що загрожують в грудні-2012 Землі, астрономи не виявили.

Джерело:Час Закарпаття

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-06
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Айпад про 9.7 - главные функциональные возможности и преимущества
Новый айпад про 9.7 считается достаточно интересным устройством. Практически сразу после выпуска он занял нишу между 12.9” iPad Pro и 9.7” iPad Air 2. На основании размеров и встроенных функциональных возможностей сложно определить, к какой категории может быть отнесен этот новый гаджет.
Вчера, 08:51162
Виды солнечных электростанций и их отличия
Установка солнечной электростанции у себя дома или на предприятии позволяет не только экономить на счетах за электричество, но и зарабатывать на продаже излишков выработанной энергии.
4-мар-2021, 17:20262
Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23488
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44351
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21465
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20510

События

В восьми областях Украины превышен показатель госпитализаций больных из-за COVID-19
При этом в трех регионах этот показатель находится на минимальном уровне.
Сегодня, 12:0649
В Украине за минувшие сутки, 6 марта, привили от коронавируса 1279 человек
С начала вакцинации в стране прививку от COVID-19 получили 17 037 человек.
Сегодня, 12:0453
Сообщение с Закарпатьем из-за "красной" зоны карантина приостанавливает УЗ
Со вторника, 9 марта, "Укрзализныця" приостанавливает высадку, посадку пассажиров на всех станциях Закарпатской области.
Сегодня, 12:0253
Большее число жителей Польши выступили против того, чтобы правительство закупало вакцину от коронавируса у России и Китая
Такие результаты показал опрос, проведенный институтом Pollster для издания "Super Express".
Сегодня, 10:0181