Прокурор області знає як протидіяти проявам корупції

Прокурор області знає як протидіяти проявам корупції
Сьогодні, 11 грудня у прокуратурі Закарпатської області відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів краю щодо стану запобігання і протидії корупції. У заході взяли участь голова Закарпатської обласної державної адміністрації, перший заступник голови Закарпатської обласної ради, керівники УМВС, УСБУ та ГУ Міндоходів в області.

     Відкриваючи нараду прокурор Закарпатської області Володимир Корбань зазначив, що: «Питання протидії корупції є надзвичайно актуальним, як для держави в цілому так і для нашого регіону, зокрема. Корупцію визнано однією з найбільш значущих глобальних проблем держави, протидію якій віднесено до пріоритетних напрямків діяльності правоохоронних органів. Саме тому перед нами поставлено конкретне завдання – радикальне подолання цього негативного явища». 
     19 листопада 2013 року на координаційній нараді керівників правоохоронних органів держави Генеральним прокурором України зазначено, що евроінтеграційні прагнення України і міжнародні норми потребують не просто стандартних кроків у боротьбі з корупцією, але й усунення ризиків вчинення корупційних правопорушень. Боротьба з корупційними схемами, які складалися роками справа не проста і, безумовно, вона має своїх противників і саме тому планка протидії корупції в Україні сьогодні піднята дуже високо.
      Генеральний прокурор України наголосив на тому, що органи прокуратури цілком і повністю усвідомлюють свою відповідальність не тільки за збереження бюджетних коштів та не допущення існування корупційних схем, але й за покращення інвестиційного клімату в нашій державі.
     «Якщо раніше ми говорили про поширеність зловживань на рівні дозвільних систем, надання адміністративних послуг, та втручання у малий і середній бізнес, то сьогодні нам доводиться говорити про корупційні правопорушення у бюджетній сфері на значно вищих рівнях, де, на жаль, та сама незаконність тендерних процедур займає левову частку», — наголосив тоді Генеральний прокурор України. 
     З метою удосконалення цієї роботи проведено низку організаційних та практичних заходів для забезпечення реалізації повноважень прокурорів відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України.
     Серйозну стурбованість викликає ефективність роботи правоохоронних органів з виявлення корупційних правопорушень. 
    Усі ми читаємо пресу та бачимо що, мають місце факти розкрадання бюджетних коштів посадовими особами органів влади та місцевого самоврядування, однак правоохоронцями виявлено лише 10 таких кримінальних правопорушень, з яких всі за малозначними фактами – наголосив прокурор області.
   Недостатньою є і робота щодо виявлення корупційних правопорушень у сфері охорони довкілля, насамперед пов’язаних з незаконною рубкою лісу, розкраданням лісопродукції.
      Відсутня системна робота правоохоронців області з виявлення корупційних правопорушень в органах управління на транспорті.
     Разом з тим, все більш активно впроваджується практика проведення негласних слідчих (розшукових) дій, при цьому питома вага використання отриманих матеріалів, як доказів на відміну від попередніх років суттєво зросла та в Закарпатті становить майже 75% (у державі 50%).
     «За закінченими провадженнями до кримінальної відповідальності притягнуто працівника податкової служби, працівника суду, 6 співробітників органів внутрішніх справ, 2 працівники лісової охорони, 2 працівники виконавчої служби, депутата міської ради, сільського голову та 3 державних службовців. Проте, до кримінальної відповідальності все ще не притягнуто жодного високопосадовця» – наголосив прокурор області. 
     Із 45 осіб, притягнутих до відповідальності, 24 депутати місцевих рад, 8 посадових осіб місцевого самоврядування, 8 посадових осіб органів державної влади, 1 правоохоронець та всього один державний службовець.
    При наявності в області 6,5 тисяч держслужбовців – зауважив Володимир Корбань, — правоохоронні органи спромоглися на виявлення лише одного корупційного правопорушення, вчиненого державним службовцем.
  Потребує активізації діяльність спецпідрозділів УБОЗ та УСБУ в області, якими до суду скеровано лише 38 та 16 протоколів відповідно.

     З 38 складених протоколів 30 за порушення вимог фінансового контролю – неподання декларації про доходи. З них тільки один відносно сільського голови та один — депутата районної ради, всі інші стосовно депутатів сільських та селищних рад. 
     «В той же час, не викривались корупціонери серед державних службовців, правоохоронців та працівників суду, а також у інших найбільш вражених корупцією сферах суспільного життя» – наголосив прокурор області.
     Поза увагою працівників УБОЗу залишилися такі найбільш корумповані сфери як охорона здоров’я, державні закупівлі, використання бюджетних коштів за цільовими державними програмами, охорони надр. 
     Працівниками УБОЗ УМВС України в області складено тільки 4 протоколи про корупційні правопорушення, пов’язані з порушенням обмежень, передбачених ст.6 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції». 
     Вказане свідчить, що зусилля працівників спецпідрозділу УБОЗ УМВС України в Закарпатській області зосереджені в основному, на виявленні дрібних корупційних правопорушень з метою покращення кількісних, статистичних даних.
   Знизилась активність ВБКОЗ УСБУ у сфері протидії корупції адміністративно-правовими заходами. Так, до суду направлено на третину менше ніж торік протоколів про корупційні правопорушення. А судами закрито майже третину з розглянутих протоколів про корупційні правопорушення, складених УСБУ області.
    Причиною такої ситуації прокурор вбачає відсутність належного системного підходу у протидії корупції. Виявлено тільки одного правопорушника з 6,5 тис. державних службовців, які наявні в області.
     Не викрито жодного адміністративного корупційного правопорушення серед працівників державної прикордонної та митної служби, податкової служби, органів внутрішніх справ, судової гілки влади. 
     Не викривались також і корупціонери серед службовців обласної держадміністрації та ради, як і у сферах транспорту, приватизації та державних закупівель – при наявній ситуації ми розуміємо, що це не відсутність корупції, а недопрацювання правоохоронців та судової системи – наголосив прокурор.
     Аналогічні зауваження звучали і на адресу відділу внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів України. Адже незважаючи на те, що одним з основних завдань в області є здійснення в межах своїх повноважень заходів щодо запобігання і протидії корупції, його працівниками адміністративно-правовими засобами з початку року взагалі не викрито жодного корупціонера. Усі розуміють, що це не відповідає фактичному поширенню корупційних проявів — наголосив прокурор області.

     «У зв’язку з такою ситуацією всі ми зібралися сьогодні для обговорення проблемних питань на цьому напрямку та розроблення додаткових конкретних заходів, спрямованих на усунення недоліків та підвищення ефективності у запобіганні та протидії корупції у області» — сказав Володимир Корбань. «Тільки спільними зусиллями ми повинні протидіяти корупційним проявам» — наголосив прокурор області.
     Відтак, підсумовуючи наведене, Володимир Корбань наголосив, що правоохоронні органи краю повинні використовувати в повному обсязі надані їм повноваження для протидії корупції, до того має бути цілеспрямована робота щодо виявлення корупційних кримінальних правопорушень, відповідальність за які передбачена новими статтями Кримінального кодексу України. 

    Зусилля правоохоронців слід переорієнтувати на викриття корупційних правопорушень серед посадових осіб вищих рангів, на пріоритетних напрямах — наголосив Володимир Корбань. 
     Через суттєві зауваження до стану досудового розслідування кримінальних проваджень слідчими органів внутрішніх справ прокурор вважає за необхідне підвищити професійний рівень слідчих ОВС, окремі з яких не в повному обсязі володіють методикою розслідування кримінальних проваджень про корупційні правопорушення.
   Вимагає Володмир Вікторович і посилення протидії корупції адміністративно-правовими заходами, насамперед серед державних службовців та на пріоритетних напрямах. 

     Відтак, керівниками правоохоронних органів розроблено та затверджено низку додаткових скоординованих заходів спрямованих на протидію корупції.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-03
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Оригинальные органайзеры на подарок
Корпоративный органайзер – отличный подарок сотрудникам компании и любым офисным работникам. Бизнес органайзеры помогают держать в порядке рабочий стол и хранить в одном месте канцелярские принадлежности.
Вчера, 19:03121
Почему купить бумажные кухонные полотенца хотят все?
Полотенца из бумаги для кухни – это относительно новое бытовое изобретение применяется практически повсюду, причем одной кухней дело не ограничивается. Особенно зарекомендовали себя данные полотенца в кухонных зонах ресторанов, столовых и остальных заведений общепита. Представьте сами:
2-июл-2020, 18:15113
Межкомнатные двери в скандинавском стиле
Советы по выбору межкомнатных дверей в скандинавском стиле.
2-июл-2020, 18:1381
Как правильно ухаживать за водой в бассейне
Советы о том, как правильно ухаживать за водой в бассейне.
2-июл-2020, 18:12130
Как выбрать набор смесителей Hansgrohe
Наверняка каждый хочет, чтобы его ванная была оборудована комфортной и долговечной сантехникой. Однако немаловажным фактором выбора зачастую бывает эстетичная сторона. Наборы смесителей Hansgrohe — идеальный вариант, который соответствует всем трем критериям.
2-июл-2020, 17:16110
В кризис онлайн кредит на карту укрепил позиции на рынке Украины
В Украине из-за карантинных ограничений большинство людей осталось без работы и сбережений. Ужесточение требований, уменьшение сумм и повышение процентной ставки привели к снижению популярности банков. МФО, напротив, начали предлагать взять онлайн кредит на карту под небольшой процент, укрепляя
2-июл-2020, 13:15131

События

Как утилизировать использованные маски и перчатки разъяснили в Кабмине
Минэкологии призывает использовать многоразовые маски
Сегодня, 14:5133
Стали известны подробности стрельбы, произошедшей в центре Киева утром в субботу, 4 июля.
Массовая драка в центре Киева: 10 задержанных, трое пострадавших
Сегодня, 12:3163
Массовая драка со стрельбой произошла в центре Киева
В результате конфликта есть пострадавшие
Сегодня, 12:2860
Обновленная Конституция России вступила в силу
Конституция позволяет Путину баллотироваться на выборах 2024 года и оставаться у власти до 2036 года
Сегодня, 10:3774
Условие для проведения саммита "нормандской четверки" назвала Россия
Россия требует чтобы Украина выполнила договоренности нормандского саммита в Париже
Сегодня, 10:30190
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 04.07 (состоянием на 09:00)
По данным Центра общественного здоровья, по состоянию на 09:00 4 июля в Украине 47677 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19
Сегодня, 09:342094