10,5 дірок на 9 зубів у кожного закарпатця -- стоматологи

10,5 дірок на 9 зубів у кожного закарпатця -- стоматологи

Переважна бiльшiсть людей знає, що стан зубiв та слизової оболонки порожнини рота тiсно пов’язанийзі станом здоров’я всього органiзму. З одного боку, при поганому станi нервової, ендокринної систем, шлунково-кишкового тракту бiльш активно руйнуються зуби та кiсткова тканина, що оточує та утримує зуб. З iншого, велика кiлькiсть хворих зубiв, наявнiсть вогнищ запалення в оточуючих зуб тканинах спричинюють захворювання нирок, серця, печiнки. Втрата зубiв, а отже, жувальної ефективності, провокує загострення захворювань шлунково-кишкового тракту.

На жаль, стан зубiв дорослого населення нашої областіпогiршується з кожним роком. Зараз у кожного дорослого в середньому уражено карiєсом 9 зубiв, а 2,2 зуба вже видаленi. В цих 9 уражених зубах нараховується в середньому 10,5 порожнини, з яких запломбованi тiльки 6. Крiм того, 60% дорослого населення потребують лiкуванняпародонта (тканин, що оточують зуб).  Навiть у дiтей шкiльного віку в середньому 3-4 уражених постiйних зуба, а на час закiнчення школи кожна п’ята дитина має один видалений постiйний зуб. Змiнити ситуацiю на краще, полiпшити здоров’я пiдростаючого поколiння можна тiльки методами первинної профiлактики,де важливу роль грають професіоналізм тавiдповiдальнiсть медичного працівника, в першу чергу лікаря-стоматолога.

Протягом 2013 року у стоматологічних закладах області  прийнято 1 млн. 240 тис. пацієнтів, яким проліковано 1 млн.37 тис. зубів з приводу карієсу та його ускладнень (пульпіт, періодонтит), видалено 118 тис. постійних зубів. Окрім цього проліковано 8200 пацієнтів із захворюваннями слизової оболонки рота, 5300 отримали ортопедичну стоматологічну допомогу у вигляді зубного протезування, та 919 дітей пройшли повний курс лікування у лікаря-стоматолога-ортодонта з приводу аномалій зубних рядів та окремих зубів.

Всього по області у закладах охорони здоров»я працює 522 лікаря-стоматолога та зубних лікарів усіх спеціальностей – стоматологи-терапевти,

 -хірурги, -ортопеди, -ортодонти.

З метою покращення лікувально-профілактичного та діагностичного процесу лікарями-стоматологами впроваджуються в життя нові технології та методики лікування стоматологічних хворих:

— метод герметизації зубних фісур у дітей (стоматологія дитячого віку).

— коригуюча гімнастика, міогімнастика в комплексній терапії і профілактиці зубо-щелепових аномалій (дитяча ортодонтія).

— лікування виразково-некротичного гінгівіту антигомотоксичними препаратами (пародонтологія).

— лікування хронічних верхівкових періодонтитів із застосуванням антиоксидантів (терапевтична стоматологія).

— пломбування кореневих каналів зубів з використанням твердосплавних гутаперчевих та срібних штифтів (терапевтична стоматологія).

— металокерамічне, металокомпозитне зубне протезування (ортопедична стоматологія).

— впровадження точного литва для виготовлення каркасів суцільно-литих та металокерамічних протезів (ортопедична стоматологія).

— застосування рентген-діагностики з використанням ортопантомографа для визначення ступеню резорбції кісткової тканини альвеолярного відростка при захворюванні пародонту (терапевтична стмоатологія).

— хірургічний метод лікування гострих перикоронаритів (хірургічна стоматологія).

         В переддень професійного свята хочеться особливо відмітити керівників  стоматологічної служби, які на протязі багатьох років віддають частину себе, присвячуючи усі свої можливості, знання, уміння і  професіоналізм високому служінню людям. Це районні лікарі-стоматологи – Боднар Г.М. (Берегівський район), Параска Й.С. (В.Березнянський район), Крук В.А. (Виноградівський район), Барнич Л.А. (Воловецький район), Стойка І.М. (м. Іршава), Гніда Б.Ю. (Міжгірський район), Паращич В.О. (Перечинський район), Желізняк М.М. (Рахівський район), Піпаш Б.Ю. (м. Мукачево), Рипкович М.М. (Свалявський район), Фединець М.М. (Тячівський район), Калютич А.В. (Ужгородський район), Мулик В.М. (м. Хуст).         

Окремі слова вдячності та щирі вітання ветеранам служби, які вже не працюють в обласній стоматологічній поліклініці, але їх внесок у становлення та розвиток стоматологічної служби на Закарпатті є надзвичайно великим – Тимченко Т.Л., Кінаш О.Д., Ленарт О.О., Ткаченко Л.Й., Федорак Л.І.

Надалі робота стоматологічної служби буде спрямована на покращення якості її надання, забезпечення доступності всім верствам населення, особливо пільговим категоріям, широке впровадження профілактичних міроприємств, сучасних технологій та зміцнення матеріально-технічної бази служби сумісно та за підтримки органів державної влади та місцевого самоврядування. Виконання поставлених завдань перед службою дозволить наблизити область до загальнодержавних показників та європейських стандартів у стоматологічній галузі.

 Довідково:

В даний час в Закарпатській області налагоджений трьохступеневий рівень надання стоматологічної допомоги.

Перший рівень– надання стоматологічної допомоги дільничним лікарем-стоматологом. Зміст допомоги на цьому рівні полягає у наданні терапевтичної допомоги з елементами хірургічної та ортопедичної стоматологічної допомоги, що важливо з метою доступності такої допомоги для всіх соціальних груп населення – у 232 стоматологічних кабінетах при АЗПСМ. Одна пересувна стоматологічна установка у Рахівському районі забезпечує надання стоматологічної допомоги у віддалених сільських населених пунктах.

Другий рівень– надання спеціалізованої допомоги за окремими спеціальностями: стоматолог-терапевт (пародонтолог), хірург-стоматолог, ортопед-стоматолог, ортодонт, дитячий стоматолог. Даний вид допомоги надається лікарями спеціалістами у 4-х районних стоматологічних поліклініках у містах Мукачево, Хуст, Іршава та 10-ти стоматологічних відділеннях при ЦРЛ та РЛ, а також у 10-ти стаціонарних стоматологічних кабінетах при загально-освітніх школах, 2-х при вищих навчальних закладах при УжНУ, та у 4-х стоматологічних кабінетах на промислових підприємствах (м. Хуст). 10 стаціонарних стоматологічних кабінетів повноцінно функціонують при загально-освітніх школах міста Ужгорода -  2 кабінети (ЗОШ №№8,15),  3 —  у м. Мукачево та 5 —  у м. Хуст.

Третій рівень– це висококваліфікована стоматологічна допомога у відділеннях обласної клінічної стоматологічної  поліклініки лікарями вищої та першої кваліфікаційної категорії.

 Головний лікар ЗОКСП Р. Лесів.

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-19
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Пока в Украине решают проблему ареста Олега Ляшко, виновные в данных смертях strana.ua/news/229688-hruzinskie-snajpery-majdana-dali-pokazanija-v-belarusskoj-henprokuratura.html всё ещё находятся на ......
KudestNiK (2019-11-19 15:07:02)
Що за текст? Це Гугл переклав з української на російську? Ніщо? Читати неможливо!...
Анна Мельник (2019-11-18 00:05:57)
не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)
Интересно, чем закончилось? Молодец пацан....
Константин (2019-11-10 15:27:34)
Ця новина була опублікована 6 років тому, але про неї забули...
Хантер (2019-11-09 18:47:55)