Закарпатський коньяк може подорожчати

Закарпатський коньяк може подорожчати
Укрвинпром від імені всіх виноробів країни, в тому числі і закарпатських, звернувся до в.о. Президента України Турчинова з проханням призупинити дію ЗУ щодо збільшення акцизного збору та використання вітчизняних коньячних спиртів у виробництві коньяків України.Корпорація «Укрвинпром» офіційним листом від імені всієї виноградно-винробної галузі звернулися до Олександра Турчинова з проханням призупинити дію Закону України від 19.12.2013 р. №713-18 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків».

Стосується прохання  частини закону про збільшення ставок акцизного податку на виноробну продукцію та відновлення відсоткового співвідношення вітчизняних та імпортних коньчних спиртів при виготовленні коньяків України.

Згідно цього Закону  з 1 квітня 2014 р. на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду (сюди відносяться коньяки України), застосовується ставка акцизного податку 56,42 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту, що означає збільшення її на 24, 42 грн. або 76,3% порівняно з чинною ставкою 32 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту.

Винороби вважають, що подібне  збільшення ставки ототожнить коньяк з лікеро-горілчаними напоями, на які також застосовується аналогічна ставка акцизного податку.

«Таке ототожнення лобіюється іншими учасниками алкогольного ринку, однак зрівнювати такі різні за тривалістю їх виготовлення алкогольні напої недоречно, а скоріше абсурдно, оскільки тривалість виготовлення лікеро-горілчаних напоїв складає декілька днів, а тривалість виготовлення коньяків найменшої витримки „три зірочки“ триває понад 4 роки», — йдеться у зверненні.

Суттєве підвищення податку може призвести до зростання вартості кінцевого продукту.

Як наслідок, матимемо зниження конкурентоспроможності продукції, зменшення прибутковості і привабливості бізнесу з виробництва коньяків України. Рішення негативно вплине на обсяги виробництва і реалізації коньяку України та спричинить скорочення надходжень коштів до державного бюджету, зменшить прибутки виноробних підприємств, загальмує їх розвиток, у результаті чого зросте безробіття, зросте соціальна напруга в традиційно виноробних регіонах держави, активізується діяльність тіньових структур по виготовленню фальсифікатів, зростуть випадки отруєння сурогатами та інші негативні наслідки.

Окрім того, вищезгаданим Законом встановлено, що вітчизняні виробники коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією, повинні використовувати спирт коньячний власного виробництва або спирт коньячний, викурений в Україні з виноматеріалів, вироблених з вітчизняної сировини, не менше 0% у 2014 р. та 5% з 1 січня 2015 р.

«Зазначені норми дозволяють виробникам виготовляти коньяки України виключно з імпортних коньячних спиртів, які за якістю значно нижче вітчизняних спиртів, що, у свою чергу, негативно вплине на якість готових коньяків і їх конкурентоспроможність по відношенню до імпортних коньяків», — відмічається у листі.

Підприємства, отже, будуть завозити значну кількість імпортного коньчного спирту, що негативно вплине на розвиток сировинної бази (виноградарство), поставить під загрозу існування виноградарських підприємств і підприємтсв первинного виноробства та спричинить додатковий відтік валюти з України у складний для економіки час.

Більш того, без використання української сировини неможливо зберегти назву «коньяк України», тому заддля підтримки вітчизняних виробників та запобігання фальсифікації винопродукції необхідно повернутися до використання попередньої норми використання спирту коньячного власного виробництва або викуреного з українських виноматеріалів.

Також вищезазначеним Законом України були збільшені ставки акцизного податку на вина виноградні кріплені, вермути, інші зброджені напої з доданням спирту, сидр і пері та вина ігристі й газовані.  При виробництві цих напоїв спирт не використоовується, а отже рішення щодо них є необгрунтованим «та таким, що нанесе збитки виробникам і автоматично підвищить вартість продукції, а це, у свою чергу, призведе до недоступності споживачам найбільш популярних напоїв, без яких не обходиться жодне свято – ігристих і газованих вин», — пояснюють у зверненні.

До того ж, в ряді країн-членів ЄС акцизний податок на вина (тихі, ігристі) завсім не стягуються (Німеччина, Греція, Італія, Іспанія, Португалія, Люксембург, Кіпр, Нідерланди, Румунія, Словаччина, Словенія, Швейцарія).

 

Укрвинпром вже звертався офіційним листом від імені всієї виноградно-винробної галузі звернулися до колишнього Голови Верховної Ради України Володимира Рибака та екс-президента України Віктора Януковича з аналогічним проханням, але питання так і не було вирішено для відновлення національного виробництва та на користь розвитку українського товаровиробника, повідомляє Укрвинпром.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Виды солнечных электростанций и их отличия
Установка солнечной электростанции у себя дома или на предприятии позволяет не только экономить на счетах за электричество, но и зарабатывать на продаже излишков выработанной энергии.
Вчера, 17:20176
Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23378
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44272
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21401
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20447
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54483

События

В "красной" зоне может оказаться Закарпатская область с понедельника
Закарпатскую область завтра могут внести в "красную" зону карантина.
Сегодня, 20:4427
Соединенные Штаты Америки, помимо бизнесмена Игоря Коломойского, ввели санкции против членов его семьи
Соответственно, ближайшим родственникам запретили въезд в США.
Сегодня, 18:0076
В Иране военные Корпуса стражей исламской революции предотвратили угон пассажирского самолета Fokker 100 авиакомпании Iran Air
В Иране военные Корпуса стражей исламской революции предотвратили угон пассажирского самолета Fokker 100 авиакомпании Iran Air.
Сегодня, 17:5970
Санкции против Коломойского вводят США
Соединенные Штаты вводят санкции против олигарха Игоря Коломойского.
Сегодня, 16:4274