Коли ЄС скасує візовий режим для України?

Коли ЄС скасує візовий режим для України?

      Днями директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді Світлана Мітряєва взяла участь у прес-конференції з питань запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС та оприлюдненні результатів громадського дослідження особливостей візової політики та практики Генеральних консульств Польщі, Чехії та візового центру ФРН у Львові, Словаччини та Угорщини в Ужгороді.

Захід відбувався у Львівському прес-клубі за участю експертів Міжнародної громадської ініціативи “Європа без бар’єрів” (одним із фундаторів якої є і РФ НІСД в м. Ужгороді) та представників консульських установ країн ЄС, розташованих у м. Львів.

Керівник громадської ініціативи „Європа без бар’єрів” Ірина Сушко звернула увагу присутніх на те, що за останні 3 роки, на жаль, Україною не було здійснено змістовних кроків на зустріч до безвізового режиму. Вона наголосила, що План дій з візової лібералізації між Україною та ЄС було підписано ще в 2010 році, який передбачав більше як 50 технічних критеріїв та завдань в різних напрямках державної політики. Україна зобов’язалась його виконати, та відповідно, модернізувати такі сфери державної політики як  управління міграцією та кордонами, безпека документів, громадський порядок і безпека, фундаментальні права людини. Водночас, вона наголосила, що наразі є піідстави говорити про те, що новий мотивований парламент та оновлений уряд візьмуть на себе певні зобов’язання і виконуватимуть перелічені завдання з більшим ентузіазмом. В першу чергу йдеться про відновлення роботи Координаційного центру з виконання Плану дій з візової лібералізації, який координує різні міністерства та відомства, що задіяні в процесі виконання цих реформ, введення біометричних паспортів та боротьбу з корупцією.

         Консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Йоанна Васяк, звернула увагу на проблему, пов’язану із діяльністю неакредитованих посередників, наголошуючи, що у випадку, коли отримання запрошення від польської сторони неможливе, то у заявників є можливість отримати візу «на закупи»,  яка вперше видається терміном на сім днів, а в подальшому — до року.

         Консул Генерального консульства Чеської Республіки у Львові Павел Валовий зауважив, що відсоток відмов в отриманні візи у консульській установі, яку він представляє — досить низький і основна причина відмов — неправильно оформлений або неповний пакет документів.

         Директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді Світлана Мітряєва, представила динаміку візової політики і практики консульських установ країн ЄС на території Закарпатської області та зазначила, що за період моніторингу помітна тенденція до збільшення кількості безкоштовних віз, що видають Генеральні консульства Словаччини та Угорщини. Так у 2008 році 20% опитаних громадян в словацькому консульстві отримали безкоштовно, то у 2013р. ця частка уже становить 43%, а в угорському консульстві за цей період ця частка підросла з 30% до 50%. Вона також зазначила, що дані консульські установи видають значну частку довготермінових віз, так до прикладу візи терміном на 2-3 роки видали 37% опитаним респондентам у консульстві Угорщини, 22% — консульстві Словаччини.

Загалом Світлана Мітряєва зазначила, що консульські установи Угорщини та Словаччини вигідно вирізняються сталою позитивною динамікою на фоні загальноукраїнських показників у виконанні основних положень Угоди про спрощення візового режиму між Україною та ЄС, доповнень до неї та положень Візового кодексу. Експерти громадської ініціативи „Європа без бар’єрів” ідентифікують візову практику цих установ як «дружню».

         Що ж до візової практики консульських установ країн ЄС, розташованих у Львові, то Андрій Лепак, представник „Львівського юридичного товариства” повідомив, що проблема черг біля  Генерального консульства Республіки Польща у Львові перетворилась у чергу віртуальну.

Якщо протягом літніх місяців 2013 року вона сягала двох місяців,  то на весні 2014 року – 3 тижні. Він також наголосив на тому, що в консульствах не працює механізм апеляції. Так, згідно з Візовим кодексом, кожен громадянин, який отримав відмову, має отримати письмове пояснення та рекомендації щодо порядку апеляції. Перш за все, за словами Андрія Лепака, причинами такої ситуації є необізнаність громадян, та фінансовий аспект, адже апеляція є платною.

У підсумку, експерти та представники консульських установ зійшлись у позиціях щодо необхідності подальшого громадського моніторингу практики видачі віз, удосконалення окремих процедур їх оформлення. Було констатовано, що загалом отримувачі віз позитивно оцінюють рівень дотримання положень консульськими установами країн ЄС Угоди про спрощення оформлення віз і Візового кодексу ЄС. Безумовно, запровадження безвізового режиму України з ЄС суттєво зменшить перешкоди в реалізації права громадян України на свободу пересування.

Участь в заході взяли заступник керівника Представництва Міністерства закордонних справ у Львові Наталія Мацієвська, науковці, експерти та численні ЗМІ.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-10-16
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Горящие путевки осенью: топ-3 экзотических направления для выгодных каникул
Горящие путевки в теплые края — лучший способ сменить осеннюю дождливую прохладу на яркое солнце и лазурь морской глади.
Вчера, 15:3699
Как правильно выбирать колеса для тележки
В разнообразии современных колес для тележек очень просто растеряться. А ведь правильный выбор весьма важен. Если установить первые попавшиеся колесные опоры, можно не только вывести оборудование из строя, но и причинить вред тому.
15-окт-2021, 20:22177
Кому нужна система учета рабочего времени и как ее использовать
Может ли современная компания обойтись без тайм-трекера? Это в достаточной степени риторический вопрос, поскольку обойтись можно без всего, только чего это будет стоить?
13-окт-2021, 13:40426
Посудомоечная машина – техника, которая сделает быт комфортнее
Кухня, оборудованная самыми необходимыми бытовыми приборами, является мечтой каждой домохозяйки. Именно они позволяют легко и быстро творить кулинарные шедевры и поддерживать помещение в чистоте.
13-окт-2021, 13:29231
Платный надежный хостинг для продвижения в сети
Чтобы обеспечить бесперебойную работу сайта, необходимо заказать надежный хостинг.
12-окт-2021, 16:17274
АКБ на айфон 8
У каждого владельца гаджета рано или поздно возникал вопрос “А не пора ли менять батарею?” И если вы еще на распутьи, то статья ниже специально для вас.
12-окт-2021, 13:23270

События

Статистика COVID-19 в Украине по состоянию на утро 17 октября 2021
17 октября (по состоянию на 9:00) в Украине   2 635 170 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19, из них 60 633 летальных, 2 325 997 пациентов выздоровело.
Сегодня, 09:2125
Голодающий Саакашвили согласился допустить группу врачей и принимать лекарства
Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили, который уже 15 дней голодает в тюрьме, согласился на допуск группы врачей по инициативе министерства юстиции, также он согласен принимать лекарства.  
Вчера, 23:3691
Зачем Приват ввел ограничения на переводы по картам, по ком они ударят и как их обойти
13 октября государственный Приватбанк официально заявил о введении ограничений/лимитов по карточным переводам.
Вчера, 23:34144
Почти $110 миллиардов на новый подводный флот потратят США
В США разрабатывают новую стратегическую атомную подводную лодку класса Columbia, оснащенную межконтинентальными баллистическими ракетами с раздельными ядерными боеголовками.
Вчера, 23:32106
Ясько заявила что Саакашвили будет продолжать голодовку, чтобы доказать свою невиновность
Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили голодовкой в тюрьме хочет подтвердить и доказать свою невиновность, несмотря на плохое физическое состояние.
Вчера, 23:3098
Дети в Таллинне отвинтили унитазы и двери в школе ради челленджа в "ТикТоке"
В приложении "ТикТок" появился новый челлендж с призывом к молодежи портить школьное имущество и бить учителей.
Вчера, 23:29140