За втручання закарпатських прокурорів поновлено права понад 400 дітей

За втручання закарпатських прокурорів поновлено права понад 400 дітей

Сьогодні, 3 квітня в прокуратурі Закарпатської області відбулось розширене засідання колегії «Про стан додержання законодавства у сфері охорони дитинства та прокурорського нагляду з цих питань  у 2013 та I-му півріччі 2014 роках».

У заході взяли участь керівництво прокуратури області, УМВС України в області, служби у справах дітей ОДА, Департаменту соціального захисту населення, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА, Закарпатського обласного центру для сім’ї, дітей та молоді, обласного центру зайнятості, а також заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації.

Відкриваючи нараду прокурор Закарпатської області Олег Сидорчук наголосив, що  в нинішній непростій ситуації, яку переживає наша країна, надзвичайно важливо приділити особливу увагу найменшим та найвразливішим закарпатцям – дітям. Зважаючи на те, що в Закарпатті проживає найбільший по Україні відсоток неповнолітніх — майже чверть населення краю складають саме діти, слід докласти максимум зусиль аби вони почували себе захищеними. Тому сьогодні я ставлю завдання перед усіма присутніми зосередитися на реальному, а не декларативному виконанні покладених на нас обов`язків щодо охорони дитинства.

Заступник прокурора області Михайло Хиля навів кілька статистичних показників, зокрема, що торік на захист прав дітей прокурорами розпочато 5 кримінальних проваджень, внесено 243 подання, до відповідальності притягнуто 217 посадовців, з яких 20 контролюючих органів. На користь дітей відшкодовано понад 132 тис. грн., поновлено права більше 2 тис. дітей.

 З початку поточного року прокурорами на даному напрямку вже розпочато 3 кримінальні провадження, внесено 68 подання, до відповідальності притягнуто 78 посадових осіб, за прокурорського втручання поновлено права понад  400 дітей, а на їх користь відшкодовано 70 тис.грн.

 У своїй доповіді  заступник прокурора області зосередив увагу на конкретних прикладах та проблемах, які постають перед чиновниками при безпосередньому виконанні цих завдань, на недоліках та прорахунках, які виявила прокуратура. Зокрема, керівництво прокуратури вразив випадок, наведений Михайлом Хилею про сім`ю на Іршавщині, в якій мати вже три роки поспіль не дозволяє  своїм дітям відвідувати школу, при цьому умови в яких вони проживають далекі від належних: немає елементарних умов санітарії, а в помешкання навіть не проведено електроенергію. Відтак, негативну оцінку з цього приводу отримало керівництво служби у справах дітей, і прокурор поставив питання перед присутніми негайно розібратися у ситуації та вжити усіх заходів аби діти мали змогу отримувати гарантовану освіту, належний догляд та умови для розвитку.

 У ході колегії було обговорено питання, які сьогодні потребують якнайшвидшого вирішення. Такі як приведення до належного стану обліку дітей, які проживають у  кризових сім`ях та активізувати профілактичну  роботу з ними та з їх батьками, аби унеможливити ситуації коли ті втягують у злочинну діяльність дітей. Адже відповідними органами і службами послаблено профілактичну роботу серед дітей та молоді. До того ж, прокурор наголосив, що слід вживати більш дієвих заходів до дорослих, через  яких діти стають на шлях порушення закону.

Начальник служби у справах дітей ОДА Світлана Якімеліна у своїй доповіді висловила занепокоєння тим фактом, що в Закарпатті найбільша кількість батьків, яких позбавлено батьківських прав і, з року в рік, ця цифра зростає.

Заступник голови ОДА Михало Попович озвучив ряд чинників, які на  його думку, є передумовами досить великого рівня дитячої злочинності: це і трудова міграція батьків, коли діти залишені на виховання старшого покоління, і територіальне скупчення представників ромського населення в краї і ряд інших факторів, які впливають на те, що ми маємо. І вирішувати питання, відокремлюючи ці чинники один від одного досить непросто.

Натомість, вислухавши доповіді чиновників щодо пророблену роботу, проведені наради, семінари та  перевірки, прокурор Закарпаття наголосив, що йому не важлива кількість проведених заходів, його цікавить виключно їх якість, а найперше – результат.

«Я хочу бачити реальні факти захищених та поновлених прав дітей і не важливо скільки для цього знадобилось витратити паперу та провести нарад. А за формальність та поверховість в роботі я жорстоко каратиму, як підлеглих мені прокурорів, так і вимагатиму притягнення до   відповідальності чиновників інших державних органів, в обов`язки яких входить охорона дитинства і захист прав дітей».

Завершилась колегія прийняттям низки спільних заходів, виконання яких дозволить усунути недоліки, підвищити результативність нагляду за додержанням законів щодо захисту прав і свобод дітей та активізувати роботу усіх відповідних органів.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-06
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Айпад про 9.7 - главные функциональные возможности и преимущества
Новый айпад про 9.7 считается достаточно интересным устройством. Практически сразу после выпуска он занял нишу между 12.9” iPad Pro и 9.7” iPad Air 2. На основании размеров и встроенных функциональных возможностей сложно определить, к какой категории может быть отнесен этот новый гаджет.
Вчера, 08:51187
Виды солнечных электростанций и их отличия
Установка солнечной электростанции у себя дома или на предприятии позволяет не только экономить на счетах за электричество, но и зарабатывать на продаже излишков выработанной энергии.
4-мар-2021, 17:20289
Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23508
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44368
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21482
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20525

События

В мировой кризис кибербезопасности перерастает уязвимость в Microsoft
Уязвимость в программном обеспечении Microsoft привела к тому, что по меньшей мере 60 тысяч организаций по всему миру подверглись кибератакам.
Сегодня, 19:0022
Российскую COVID-вакцину зарегистрировала Северная Македония
Северная Македония одобрила российскую вакцину от коронавируса "Спутник V".
Сегодня, 18:0044
Производителей COVID-вакцин отказаться от патентов призвал глава ВОЗ
Глава Всемирной организации здравоохранения, доктор Тедрос Адханом Гебреїсус выступил за отказ от патентов на вакцины против COVID-19, чтобы позволить разным странам производить и продавать дешевые копии препаратов.
Сегодня, 17:0060
Высадить первую женщину на Луну до конца десятилетия планирует NASA
Национальное управление по аэронавтике и исследованию космического пространства США (NASA) планирует высадить первую женщину на Луну до конца текущего десятилетия.
Сегодня, 16:0062
Пока США вмешиваются в дела других стран покоя мир не будет знать  - глава МИД Китая
Глава Министерства иностранных дел Китайской Народной Республики Ван И заявил, что США должны перестать вмешиваться во внутренние дела других стран, в частности в дела Китая.
Сегодня, 15:0065
"Фейковый обменник" в Киеве украл у клиента 75 тысяч долларов
Несмотря на регулярные предупреждения правоохранителей и финрегулятора повнимательнее присматриваться к обменным пунктам, все равно в погоне за курсом выше рыночного, люди попадают на мошенников.
Сегодня, 14:0076