За втручання закарпатських прокурорів поновлено права понад 400 дітей

За втручання закарпатських прокурорів поновлено права понад 400 дітей

Сьогодні, 3 квітня в прокуратурі Закарпатської області відбулось розширене засідання колегії «Про стан додержання законодавства у сфері охорони дитинства та прокурорського нагляду з цих питань  у 2013 та I-му півріччі 2014 роках».

У заході взяли участь керівництво прокуратури області, УМВС України в області, служби у справах дітей ОДА, Департаменту соціального захисту населення, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА, Закарпатського обласного центру для сім’ї, дітей та молоді, обласного центру зайнятості, а також заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації.

Відкриваючи нараду прокурор Закарпатської області Олег Сидорчук наголосив, що  в нинішній непростій ситуації, яку переживає наша країна, надзвичайно важливо приділити особливу увагу найменшим та найвразливішим закарпатцям – дітям. Зважаючи на те, що в Закарпатті проживає найбільший по Україні відсоток неповнолітніх — майже чверть населення краю складають саме діти, слід докласти максимум зусиль аби вони почували себе захищеними. Тому сьогодні я ставлю завдання перед усіма присутніми зосередитися на реальному, а не декларативному виконанні покладених на нас обов`язків щодо охорони дитинства.

Заступник прокурора області Михайло Хиля навів кілька статистичних показників, зокрема, що торік на захист прав дітей прокурорами розпочато 5 кримінальних проваджень, внесено 243 подання, до відповідальності притягнуто 217 посадовців, з яких 20 контролюючих органів. На користь дітей відшкодовано понад 132 тис. грн., поновлено права більше 2 тис. дітей.

 З початку поточного року прокурорами на даному напрямку вже розпочато 3 кримінальні провадження, внесено 68 подання, до відповідальності притягнуто 78 посадових осіб, за прокурорського втручання поновлено права понад  400 дітей, а на їх користь відшкодовано 70 тис.грн.

 У своїй доповіді  заступник прокурора області зосередив увагу на конкретних прикладах та проблемах, які постають перед чиновниками при безпосередньому виконанні цих завдань, на недоліках та прорахунках, які виявила прокуратура. Зокрема, керівництво прокуратури вразив випадок, наведений Михайлом Хилею про сім`ю на Іршавщині, в якій мати вже три роки поспіль не дозволяє  своїм дітям відвідувати школу, при цьому умови в яких вони проживають далекі від належних: немає елементарних умов санітарії, а в помешкання навіть не проведено електроенергію. Відтак, негативну оцінку з цього приводу отримало керівництво служби у справах дітей, і прокурор поставив питання перед присутніми негайно розібратися у ситуації та вжити усіх заходів аби діти мали змогу отримувати гарантовану освіту, належний догляд та умови для розвитку.

 У ході колегії було обговорено питання, які сьогодні потребують якнайшвидшого вирішення. Такі як приведення до належного стану обліку дітей, які проживають у  кризових сім`ях та активізувати профілактичну  роботу з ними та з їх батьками, аби унеможливити ситуації коли ті втягують у злочинну діяльність дітей. Адже відповідними органами і службами послаблено профілактичну роботу серед дітей та молоді. До того ж, прокурор наголосив, що слід вживати більш дієвих заходів до дорослих, через  яких діти стають на шлях порушення закону.

Начальник служби у справах дітей ОДА Світлана Якімеліна у своїй доповіді висловила занепокоєння тим фактом, що в Закарпатті найбільша кількість батьків, яких позбавлено батьківських прав і, з року в рік, ця цифра зростає.

Заступник голови ОДА Михало Попович озвучив ряд чинників, які на  його думку, є передумовами досить великого рівня дитячої злочинності: це і трудова міграція батьків, коли діти залишені на виховання старшого покоління, і територіальне скупчення представників ромського населення в краї і ряд інших факторів, які впливають на те, що ми маємо. І вирішувати питання, відокремлюючи ці чинники один від одного досить непросто.

Натомість, вислухавши доповіді чиновників щодо пророблену роботу, проведені наради, семінари та  перевірки, прокурор Закарпаття наголосив, що йому не важлива кількість проведених заходів, його цікавить виключно їх якість, а найперше – результат.

«Я хочу бачити реальні факти захищених та поновлених прав дітей і не важливо скільки для цього знадобилось витратити паперу та провести нарад. А за формальність та поверховість в роботі я жорстоко каратиму, як підлеглих мені прокурорів, так і вимагатиму притягнення до   відповідальності чиновників інших державних органів, в обов`язки яких входить охорона дитинства і захист прав дітей».

Завершилась колегія прийняттям низки спільних заходів, виконання яких дозволить усунути недоліки, підвищити результативність нагляду за додержанням законів щодо захисту прав і свобод дітей та активізувати роботу усіх відповідних органів.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-10-27
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Ковролин для лестниц в доме и офисных помещениях
Ковролин – это особо прочное напольное покрытие, поэтому оно идеально подходит для обшивки лестниц как в доме, так и в любом учреждении. Современные производители предлагают множество разных вариантов ковролина, который будет отлично смотреться на лестницах.
Вчера, 20:0779
Брендовая посуда для ресторанов и кафе: где можно приобрести
На оформление кафе, ресторана, хореке и других мест общественного назначения огромное влияние оказывает посуда. На приобретении данного элемента лучше не экономить, в противном случае посетители могут получить не очень приятные впечатления.
Вчера, 20:0583
Лучший вариант отопления в 2021 году
Сравнение электроконвектора, теплого пола и керамического обогревателя
Вчера, 20:0378
Как выбрать ортопедическую подушку для сна?
Полноценный сон очень важен для нашего здоровья и хорошего самочувствия. И если ночью вы чувствуете себя не слишком комфортно, стоит задуматься, удобна ли кровать и постельные принадлежности?
Вчера, 13:5490
Преимущества жизни в частном доме: что важно знать
Все люди разные, и предпочтения у всех тоже разные. Кто-то предпочитает жить в квартире в оживленном городе, получая удовольствие от сумасшедшего темпа городской жизни и постоянного стремления к движению, кто-то любит тишину, покой и уединение.
Вчера, 13:43100
В Бундеслиге оживает интрига, а Наполи разрывает чемпионат Италии: обзор топ-лиг
В европейском клубном футболе разгар сезона, когда горячие матчи национальных первенств чередуются с еврокубками. Чемпионат Италии после многолетнего доминирования Ювентуса опять начинает радовать настоящими чемпионскими гонками.
Вчера, 13:4194

События

Почему в Украине участились землетрясения и ждать ли катастроф
В октябре в Украине произошло несколько землетрясений.
Вчера, 23:2058
С ноября Украина может начать импорт электроэнергии из России и Белоруссии
Стали известны важные подробности по импорту электроэнергии из Белоруссии в Украину с 1 ноября.
Вчера, 22:4099
Кому продали завод "Большевик" и при чем здесь люди Зе
В Киеве с молотка ушло легендарное предприятие - завод "Большевик". Его продали за 1,4 млрд гривен компании "Дженерал коммерс", которую связывают с бизнесменом Василием Хмельницким (что пресс-служба последнего уже подтвердила СМИ).
Вчера, 19:08122
В "зеленом" ковид-списке ЕС еще на две недели останется Украина
На этой неделе Европейский Союз не планирует исключать Украину из "зеленого списка" стран, из которых разрешен въезд в Евросоюз без карантина.
Вчера, 19:0786
Станет ли вакцинация в Украине принудительной рассказал Шмыгаль
Премьер-министр Украины Денис Шмыгаль заявил, что в стране нет и не будет принудительной вакцинации от коронавируса, поскольку это незаконно.
Вчера, 19:0386
Другие рестораны последовать их примеру призывают в бойкотирующем коронавирусные ограничения кафе Nebos
Вчера, 26 октября, в киевское кафе Nebos, которое открыто отказалось соблюдать правила карантина, снова приходили с проверкой. Никаких штрафов заведению не выписали.
Вчера, 16:48147