Заплатіть спортсменам за пробіжку горами, щоб дівчина змогла ходити

Заплатіть спортсменам за пробіжку горами, щоб дівчина змогла ходити

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів благодійної акції - 100-кілометрового забігу по гірських стежках Закарпаття, який здійснить спортсмен, турист, шукач незвичного і просто цікава людина – Дмитро Джміль разом із своїм колегою Денисом Компанійцем. Акція проходить під гаслом «Я біжу, щоб вона самостійно ходила» і присвячена 14-річній Марійці Мелеш з Іршавщини, яка після трьох складних операцій потребує серйозної реабілітації.

 Із журналістами зустрілися Тетяна Ігнатьо, керівник освітнього Кольпінг-центру, регіональний референт, організатор акції; Денис Компанієць  — інженер-проектант, спортсмен, учасник акції; Дмитро Джміль  — ІТ-спеціаліст, спортсмен, учасник акції.

Як розповіла Тетяна, Марія Мелеш з Лисичева (Іршавський район) народилася із діагнозом дитячий церебральний параліч. Її виховує мама самостійно без тата (помер) та допомоги близьких, отримуючи тільки пенсію по інвалідності. Живучи в гірському селі, мама не має змоги здійснювати для дівчинки потрібну реабілітацію. А у свої 14 років Марія перенесла уже 3 складні операції у Києві. Одна з них відбулася саме завдяки небайдужості закарпатців. Адже на попередніх благодійних заходах було зібрано більше семи тисяч гривень, що дало змогу продовжити нелегкий шлях лікування. Марійка відчуває значне покращення, проте наразі дівчинка потребує проведення термінового післяопераційного відновлення, на яке у родини уже немає коштів. 

«На реабілітацію необхідно зібрати  7-7,5 тис.грн. Близько 1000 грн. вже зібрано. Пробіг проходитиме по треку від Ужоцького перевалу, через перевал Уклин, Оленівський перевал на Перечинщину і до центру Ужгорода – площу Театральну(всього 24 населених пунктів)», — каже Тетяна Ігнатьо.

 Дмитро Джміль розповів:  «Пробіг триватиме в середньому 14-16годин, нас супроводжуватиме велосипедист з провіантом, водою. Будепостійний зв'язок з радіо-ведучим».  Крім того велосипедист зніматиме подію на відео.

 Бігтимуть хлопці уночі, кажуть, що зручніше, рух на трасах мінімальний, і не заважає сонце. Хоча, враховуючи погодні умови сьогодні, може трохи заважати дощ. Стартуватимуть бігуни о 21.00

 Ідея цього пробігу виникла спонтанно, коли Дмитро взимку повернувся з майже півторарічної подорожі країнами Азії і мав велике бажання зробити щось корисне для когось потребуючого. Дізнавшись про Мелеш Марійку з Іршавщини, яка після трьох складних операцій потребує серйозної реабілітації, Діма не вагаючись мовив: «я біжу, щоб вона самостійно ходила!» і цей вираз став головним змістом акції-пробігу. Адже навіть звичайний офісний працівник (ким був Дмитро в минулому), окрім цілодобового сидіння за комп’ютером, може бути активним, дієвим і зробити щось корисне для оточуючих і себе. Бо біг – це особисте здоров’я в першу чергу, а на таку відстань та ще і заради благородної мети – подвиг, який, не кожен здатен в наш час здійснити.

Денис Компанієць додав, що радо підтримав пропозицію друга влаштувати благодійний пробіг. «Ця дівчинка бореться за себе і ми також символічно будемо боротися із собою, щоб подолати шлях у 100 км», — каже Денис. За його словами, хлопці вперше беруть участь у благодійному забігу. Біг для них як хобі, яке проте перейшло на професійний рівень. Дмитро, до прикладу, брав участь у марафонських забігах у Львівській, Київській, Дніпропетровській областях. В Ужгороді 2-3 рази на тиждень хлопці збираються по 3-4 особи і після роботи біжать дорогами навколо Ужгорода та довколишніх сіл. Навіть узимку.

Вже в середині травня хлопці бігтимуть удруге і більшу відстань — 150-180 км. Маршрут ще не складено, але відомо, що він проходитиме по Закарпатській і Львівській областях.

Організатори акції та спортсмени запрошують підтримати благодійну акцію та долучитися коштами.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ: Ощадбанк с. Лисичево (Іршавського району, Закарпатської області), МФО 312356, ЄДРПОУ 09312190, р/р банку 29094005500109
Призначення платежу: Для зарахування на р/р 26209010659606-Мелеш Ганна Михайлівна (мама Марійки).
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Почему СМИ и Журналисты и некоторые политики своими фейками дезинформацией и брехней в прямом смысле слова так травят партию Слуги Народа. Ведь партия Слуги Народа все правильно делает во благ Украины ......
Артур (2019-12-05 12:08:39)
I think that is absolutely crazy for Selensky to mention Crimea does he want to loose the whole country the USA will not go to World War III for Crimea orUkraine!!!!!...
Herman (2019-12-03 02:22:48)
Володин ,ты хотябы иногда с мозгами дружи.Мания империи - это шизефрония.Лечись....
СБУ (2019-12-02 16:03:35)
«Доклад Мюллера» (видеоверсия): http://poiskpravdy.com/doklad-myullera-videoversiya/...
Muller (2019-12-02 14:03:54)
Разгул преступности всем надоел.Поддержим петицию:https://petition.president.gov.ua/petition/73066...
petition (2019-12-02 13:53:56)