За кілька місяців ужгородців ховатимуть... на Поштовій

За кілька місяців ужгородців ховатимуть... на Поштовій

А школи взимку ризикують залишитися без тепла.

Після відомих подій в Україні владна вертикаль зазнала суттєвих змін: на чільних кріслах усіх рівнів опинилися нові люди, переважно з числа тих, хто творив революцію, мерз на численних майданах, співчував рідним Небесної сотні. Невідоме ще донедавна слово «люстрація» надовго увійшло в лексикон пересічних українців. Здавалося б, усе правильно, вкотре виправдав себе вислів класика марксизму-ленінізму про те, що революційна ситуація настає тоді, коли верхи не можуть, а низи не хочуть жити по-старому. Владу, ясна річ, потрібно було змінювати, аби стражденний український народ жив бодай пристойним, якщо вже не багатим життям. Але в час, коли одні гоїли рани від ударів беркутівських палиць і оплакували рідних, інші не забарилися почати «розбірки» та підкилимні ігри. Представники місцевих політичних еліт, хутенько звівши рахунки з недругами, огранізували розподіл «теп¬леньких місць», прикриваючись проведенням люстрації.

Одразу ж виникає низка суттєвих запитань щодо принципів люстрації, порядку, законодавчого закріплення тощо. І зрештою, найважливіше питання – а хто ж судді? У ситуації, коли до влади прийшли хай і хороші, але без жодного досвіду роботи люди, як вони планують розбиратися в складному механізмі господарських відносин? Як збираються будувати соціально-економічний рай у кожному конкретному населеному пункті? Про те, що чекає на обласний центр, неодноразово дізнавалася й «Закарпатська правда». Ми вже якось намагалися розібратися з ситуацією, хто і як виживатиме в місті й чого слід чекати. Це було на початку року, зараз, коли нова влада з кожним днем усе сміливіше крокує в світле майбутнє, можна робити певні підсумки та прогнози.

Для початку газета звернулася до екс-мера Ужгорода Віктора Погорелова з проханням про інтерв’ю – бо ж хто найкраще може розповіс¬ти, в якому стані лишилося місто, хто скільки й кому боргує? Віктор Володимирович поки що відмовився спілкуватися, зіславшись на тривале відрядження, сказав тільки одну фразу: «Не хочу давати ніяких коментарів діям моїх наступників. Але я дуже переймаюся містом і вважаю ситуацію критичною. Повірте, боляче дивитися на те, що все, вибудоване – що би не говорили мої противники – громадою міста, командою за попередні роки, руйнується на очах. Це стосується низки проектів, зокрема, реставрації винного льоху, запровадження цілодобового водопостачання в місті, будівництва нового кладовища… Всі проекти розвалюються, і це з огляду на те, що на час мого «звільнення» в бюджеті розвитку міста залишалося 56 мільйонів гривень. Чому їх не використали?» «Закарпатка» вирішила «пройтися» цими проектами й проаналізувати – що відбувається в місті нині й що чекає на нього завтра?  

За кілька місяців людей ховатимуть… на Поштовій?

Завжди є питання, які не можуть чекати, і які потрібно вирішувати вже сьогодні. Мова про міське кладовище, адже цвинтар «Барвінок» вичерпав свій ресурс і місця на ньому вистачатиме ще буквально 2-3 місяці. Як відомо, два роки поспіль над проектом будівництва нового кладовища працювала попередня влада. Наразі ситуація з документацією, за даними нашого видання, на стадії завершення, потрібно починати процедуру оголошення тендеру на будівництво. Тендер займе місяців зо два, підготовка до робіт ще якийсь час, якщо будуть оскарження – ще місяці, а відтак іще потрібно переказати аванс тощо. Очевидно, що вкластися в терміни майже нереально, якщо не почати вже сьогодні. Але такого бажання в нової влади поки що не спостерігається... 

Води цілодобової не буде

Як відомо, ще йдучи на вибори В. Погорелов обіцяв запровадити в Ужгороді цілодобове водопостачання. Жителі міста чекали цього, як манну небесну. Кажуть, усі ці роки відповідну роботу проводили, нібито вже десь у середині року й планували пробний запуск. Паралельно шукали інвестора, який би не просто привласнив структуру, а й провів реконструкцію, причому основні фонди мали належати місту. Вся робота наразі зупинена. Що далі буде – невідомо…

Школи й дитсадки можуть лишитися без опалення

Є ще одна проблема, яка нині «не пече», але завтра може вдарити абсолютно по всьому місту. Як відомо, сьогодні в Ужгороді в кожній школі, ДНЗ встановили автономні модульні котельні, завдяки чому діти можуть грітися не коли влада вирішить, а тоді, коли холодно. Проте все обладнання для котелень свого часу отримали в лізинг, тобто зараз за нього потрібно повертати кошти. На початку року місто мало сплатити близько мільйона за згаданим проек¬том. Не сплатили. І якщо кошти не переказувати лізинговій компанії, існує ризик, що вже восени котельні будуть опломбовані а школи, садочки, НВК ризикують лишитися без тепла…

Усе – в одну кишеню. Відомо – в чию

Ще одна ідея – прикрита зверху благородними мотивами, насправді має гниле коріння. Нещодавно нове міське керівництво озвучило думку створити всього один ЖРЕР в Ужгороді замість існуючих 7. Мовляв, менше чиновників тощо. Ніби ідея й хороша. Аналогічна діє в… Мукачеві! Але якщо спробувати розібратися, виникає низка питань:  один ЖРЕР отримуватиме всі кошти з міста за надані (чи ненадані) послуги з квартплати, замовлятиме все необхідне обладнання, матеріали, роботи виключно в тих фірм, на які вкаже влада. З огляду на те, хто рветься в мерське крісло Ужгорода, легко здогадатися, в чию саме кишеню стікатимуться всі гроші. 

Мораторій на землю? Та ну його…

На першій же сесії після усунення з посади попереднього мера, 28 лютого, депутати вирішили не роздавати земельних ділянок – до 1 липня на це запровадили мораторій (він же діяв, до речі, й за попередньої влади, і, фактично, по цій галузі не порушили жодної кримінальної справи). І все ж на цьоготижневій сесії вже розглянули 20 проектів рішень, причому всі стосувалися тільки земельних питань. Ішлося не про якусь периферію чи банальні побутові речі на кшталт приватизації ділянок громадянами, де розташовані їхні будинки, а про «ласі шматки» по вул. Гойди чи на набережній Незалежності. Так, як стало відомо нашому виданню з конфіденційних джерел, наразі нова влада вже відновила перемовини з фірмою «Майдан» про будівництво торговельного комплексу на площі Богдана Хмельницького – того, проти спорудження якого вже неодноразово виступала громада. Ще одна «ідея» – повернути у власність міста землі, виділені в районі Боздоського парку під будівництво школи та садочка, і віддати під комерційні потреби… І це в мікрорайоні, де дитсадків – катма, а школа – одна-єдина… Що й казати, хороший початок господарювання! Також цікавою видається чутка про те, що Громадська рада прагне отримати право вето на рішення міської ради, себто депутатів, обраних народом. Люструємо люстраторів?

Віктор РУБАКА, "Закарпатська правда"

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-07-30
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Современные технологии отопления: что следует знать о тепловых насосах?
Тепловой насос — это очень выгодное вложение, при условии, что владелец дома выберет оптимальный источник энергии, адаптированный к возможностям участка или используемым в настоящее время отопительным установкам.
Вчера, 20:43185
«Корона» и цены на авто из США: электромобили по-прежнему хорошо раскупаются
Пандемия продолжает жестко бить по мировой автомобильной промышленности. Прогнозы аналитиков неутешительные – планируется спад в продаже и производстве автомобилей примерно на 25 %. Убытки с каждым днем только увеличиваются. Но электромобилей с 2020 года стали покупать больше.
Вчера, 20:04158
Опасность инсультов
Главная опасность инсульта заключается в его тяжелых последствиях. Он может привести если не к смерти человека, то к полному или частичному параличу. Даже если получиться восстановиться после первого приступа, возможность рецидива многократно увеличивается.
Вчера, 16:2399
Что такое ирригатор и как им пользоваться?
Водный чистящий аппарат для зубов является эффективным средством, заботящимся о здоровье ротовой полости. 
29-июл-2021, 17:24238
Советы по выбору мебели для гостиной
Лицом каждого дома является гостиная, в которой отдыхают все члены семьи, а также принимаются гости. Поэтому обстановка в этой комнате должна быть уютной и обеспечивать комфорт.
29-июл-2021, 13:551790
Виниловая плитка – идеальный вариант для отделки пола в ванной
Виниловая плитка – один из самых популярных сегодня вариантов отделки пола в ванной. Но что вы знаете об этом относительно новом напольном покрытии? Предлагаем вместе разобраться в преимуществах и недостатках этого материала, основных его разновидностях, особенностях монтажа.
29-июл-2021, 12:21208

События

СБУ говорит, что не похищала судью Чауса
Служба безопасности Украины заявила, что не похищала экс-судью Николая Чауса, которого вчера обнаружили в селе под Винницей.
Сегодня, 15:5126
"Самоликвидироваться" сторонникам русского языка предложил "Слуга народа" Вирастюк
Нардеп от фракции "Слуга народа" Василий Вирастюк выложил провокационное фото в Facebook.
Сегодня, 15:4934
Смартфон Leitz Phone 1 с профессиональной обработкой фотографий создали в Германии
Смартфон Leitz Phone 1, созданный как дань уважения основателю компании Эрнсту Лейтцу, получил 8-ядерный процессор Snapdragon 888, поддержку 5G и 256 ГБ встроенной памяти.
Сегодня, 13:2653
На курорте в Запорожской области у берега плавают дельфины
Медуз в Приморском Посаде не видели после недавнего шторма, зато к берегу стали подплывать морские млекопитающие. Дельфины даже приближаются к людям вплотную.
Сегодня, 13:2452
Toyota противодействует наращиванию выпуска электрокаров в мире
Компания находится среди отстающих по переводу своей модельной линейки на электротяги, сконцентрировавшись на гибридах и водородных автомобилях.
Сегодня, 13:2352
Комиссию по историческому просвещению для "защиты национальных интересов России" создал Путин
Президент России Владимир Путин 30 июля подписал указ № 442 "О Межведомственной комиссии по историческому просвещению".
Сегодня, 11:05131