Обленерго 1:0 Водоканал: енергетики відключили Водоканалу електрику (ФОТО)

Обленерго 1:0 Водоканал: енергетики відключили Водоканалу електрику (ФОТО)

Адмінкорпус КП «Водоканал  м. Ужгорода» сьогодні відключили від електроенергії. ПАТ «Закарпаттяобленерго» сподівається, що такі вимушені кроки змусять підприємство подбати про належний розрахунок за спожиті енергоносії.

Сьогодні, 18 серпня 2014 року, о 10 годині ранку працівники ПАТ «Закарпаттяобленерго», як і попереджалось, відключили від електроенергії адміністративний корпус КП «Водоканал м. Ужгорода». Як повідомив присутнім під час відключення журналістам в. о. генерального директора ПАТ «Закарпаттяобленерго» Артем Мартинюк, про відімкнення товариство проінформувало як Водоканал, так міську владу, облдержадміністрацію, санепідемстанцію, управління СБУ, прокуратуру та громаду міста загалом ще минулого тижня. Причина відключення – заборгованість КП «Водоканал м. Ужгорода» перед ПАТ «Закарпаттяобленерго», яка станом на 1 серпня 2014 року сягнула 2 млн. 579 тис. грн.

В. о. генерального директора ПАТ «Закарпаттяобленерго» А. Мартинюк уточнив, що й досі КП «Водоканал м. Ужгорода» не в повній мірі розраховувалося за спожиту електроенергію, розрахунки щомісяця коливалися в межах 35-60 %. Але рятувала ситуацію урядова постанова, прийнята ще в березні минулого року, згідно з якою  з державного бюджету місцевим бюджетам надавалася субвенція на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню. Мова йде про ту різницю  в тарифах, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що були затверджені органами місцевого самоврядування. Завдяки цій постанові як минулого року, так і цього ужгородський Водоканал фактично розраховувався за спожиту електроенергію, але з червня через брак коштів у бюджеті держави дія постанови припинена. З того моменту й станом на 1 серпня поточного року й виникла така сума заборгованості. ПАТ «Закарпаттяобленерго» вже неодноразово зверталося до Водоканалу  з проханням вжити заходів щодо розрахунку за спожиту енергію, але, на жаль, жодної конструктивної відповіді не отримало.

«Тому рішення про відключення – вимушений крок, – пояснив журналістам Артем Мартинюк. – На жаль, на сьогодні, коли в Україні оголошений надзвичайний стан в енергетиці, коли вугільні шахти зруйновані й теплоелектростанції з перебоями отримують вугілля для виробництва електроенергії, кожна гривня на рахунку, кожне підприємство – на контролі».

Згідно з графіком, енергетики вже завтра повинні відімкнути від електропостачання насосні станції у с. Минай та в Новому мікрорайоні Ужгорода. Це означає, що майже половина міста може опинитися без централізованого водопостачання.

Директор КП «Водоканал м. Ужгорода» Юрій Омеляненко також сьогодні поспілкувався з журналістами. Він підтвердив наявність заборгованості перед ПАТ «Закарпаттяобленерго» і пояснив причину, чому вона виникла. З його слів, насамперед проблема в тім, що населення вкрай погано розраховується за спожиту воду. «Причина цього криється найперше в популістському рішенні Ужгородської міської ради, коли депутати, перевищивши свої повноваження, прийняли рішення, за яким населення має платити за старими тарифами в 6,87 грн. за кубометр, а не за новими, які відповідають собівартості, – пояснив Юрій Омеляненко. – Мешканці міста в такій ситуації просто не розуміють, платити чи ні, думають, приміром, що платять за завищеною ціною, хоча це не так, бо за тарифами, приведеними до собівартості, платить вся країна, а отже, платитиме й Ужгород. Але непродумані заяви призвели до того, що більшість ужгородців перестали оплачувати послуги: якщо досі відсоток оплати за спожиті послуги становив 104 % (така цифра – з урахуванням погашення боргів попередніх років), то наразі не досягає й 50 відсотків. Так і виникає заборгованість.

Але насправді платити потрібно, до того ж за новими тарифами, вони відповідають чинному законодавству, їх погодила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Більше того: днями на наш запит щодо законності тарифоутворення та термінів набуття чинності нових тарифів на водопостачання від Нацкомісії надійшла відповідь. У листі вказано: «Відповідно до Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, затвердженого Указом Президента України  від 23.11.2011 № 1073, рішення Комісії, прийняті у межах її повноважень (зокрема, про встановлення тарифів ліцензіатами у сфері централізованого водопостачання та водовідведення), оформлюються постановами та обов’язкові для виконання суб’єктами природних монополій та суб’єктами господарювання на суміжних ринках. Згідно зі статтею 15 Закону України «Про природні монополії», рішення комісії  підлягають виконанню у визначені ними терміни». Тобто, рішення комісії є законними, і ми, КП «Водоканал м. Ужгорода», і громада міста зобов’язані виконувати його».

Ю. Омеляненко додав, що практично у всіх обласних центрах України, інших містах переглянуті тарифи на водопостачання й водовідведення, приведені до собівартості, і всюди населення платить, ніде не виникає таких проблем, як у нас. «Це означає тільки одне: у нас політика знову втрутилася в економіку, – прокоментував директор КП «Водоканал м. Ужгорода». – Я припускаю, що такими популістськими заявами щодо неправомірності встановлення нових тарифів на водопостачання хтось готує собі політичну платформу для майбутніх виборів». 

На сьогодні ситуація патова: влада поки що не реагує на проблему, в результаті якої може виникнути екологічна катастрофа в Ужгороді. Якщо питання не зрушиться з мертвої точки, ПАТ «Закарпаттяобленерго» просто вимушене буде вимикати насосні та каналізаційні станції міста. Наразі сподівання тільки на те, що допоможе розв’язати проблему обласна влада та інші структури.

Прес-служба ПАТ «Закарпаттяобленерго»  

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Быстрое кредитование от SOS CREDIT
Кредит онлайн круглосуточно без отказа
Сегодня, 14:5636
Какую мойку выбрать для автомобиля - советы экспертов
На что обращать внимание при выборе АВД. Обзор популярных автомоек.
Сегодня, 14:5232
Выбор и покупка сайлентблоков для автомобиля
Сайлентблоки являются важной составляющей конструкции автомобиля. Они, прежде всего, обеспечивают надежную фиксацию и защиту деталей, вместе с тем сохраняя их подвижность и поглощая вибрации.
Сегодня, 14:5032
Игры, в которые можно играть компании на природе
Даже на загородном пикнике возникают моменты, когда компании требуются новые эмоции. После активных действий очень часто хочется предаться более спокойному виду отдыха и настольные игры, лучший для этого компаньон — веселые и интересные игры для двоих и игры для компании за столом.
Сегодня, 09:1876
Chery Eastar - китайский взгляд на представительский класс
Chery Eastar - один из лучших представителей автомобилей для бизнес-класса. Он предлагает удобство и надежность, за довольно низкую цену.
Вчера, 13:2097
Ремонт холодильника: когда нужно вызывать мастера
Бытовая техника уже давно стала обычными и обязательными составляющими каждого дома. Это, разумеется, касается и холодильника, без которого в современном мире – ну никак, и это факт. Если данное устройство выходит из строя или в его работе помечаются изменения в худшую сторону, такая ситуация
Вчера, 12:4095

События

Электронные больничные в тестовом режиме запускают в Украине
Сейчас есть две модели развития проекта
Сегодня, 14:0639
Зеленский назвал причину не готовности Украины к дистанционному обучению
Зеленский объяснил это отсутствием покрытия 3G и 4G по всей стране
Сегодня, 13:3558
Была обнародована зарплата руководства Верховной Рады за июнь
Председатель Верховной Рады Украины Дмитрий Разумков, его первый заместитель Руслан Стефанчук и заместитель Елена Кондратюк за июнь заработали по 89 270 гривен.
Сегодня, 11:0052
Неизвестный ядерный объект на территории КНДР сняли спутники
Спутники зафиксировали в деревне Волло-Ри недалеко от столицы КНДР наличие ранее неизвестного и действующего ядерного объекта.
Сегодня, 10:5751
В поселок где живет экс-глава НБУ Смолий неизвестные привезли гроб и венки
Вечером, 8 июля, на въезде в загородный поселок, где живет бывший глава Национального Банка Украины Яков Смолий, который недавно ушел в отставку, неизвестные оставили гроб и похоронные венки.
Сегодня, 10:5276
Радикализмом антирасистских активистов обеспокоились западные писатели и философы
Сотрудники западных учебных заведений, редакций журналов, известные поэты и писатели обратились к правительствам и обществу с открытым письмом.
Сегодня, 10:4766