Мовні табори в Ужгороді визнали вдалою ідеєю і проводитимуть надалі

Мовні табори в Ужгороді визнали вдалою ідеєю і проводитимуть надалі
 
У пришкільних таборах в Ужгороді відпочили цього літа 1200 дітей: частина – за кошти бюджету, більшість – коштом батьків. 
«На виконання програми відпочинку та оздоровлення дітей, затвердженої виконавчим комітетом Ужгородської міської ради, влітку 2015 року при освітніх закладах було створено табори з денним перебуванням.
Вони відрізняються від оздоровчих тим, що це табори з денним перебуванням, які забезпечують харчування і змістовне дозвілля. Відповідно до програми було передбачено 50 тис. грн на здійснення їх роботи. Такі табори вже діяли у першій половині червня на базі двох закладів – шкіл № 8 і № 20», – розповідає начальник управління освіти Ужгородської міської ради Оксана Бабунич.
– Цьогоріч проведення таборів ускладнилося у зв’язку зі зміщенням термінів ЗНО. Втім, їх роботу було забезпечено, частково за рахунок інших закладів. Що стосується категорій дітей, які відпочивали на цій базі, то це були, як правило, діти з числа соціально незахищених. Контингент формувався відповідно до подань закладів освіти – школи надавали свої кандидатури, а управління освіти намагалося їх врахувати. Цього року, оскільки число дітей, які мали змогу відпочити в цих таборах за бюджетні кошти, було досить обмеженим – усього 155 дітей, виникла потреба організувати роботу таких таборів, але вже за кошти самих батьків. Однак до витрат була включена тільки вартість харчування, встановлена як 23 гривні на день за одну дитину, що було затверджено рішенням виконавчого комітету.
Згодом влада ухвалила рішення передати 650 тис. грн на функціонування таборів із денним перебуванням. Було організовано й другу зміну – з 22 червня по 10 липня. Таким чином у цей час у дев’яти таборах відпочивало 1200 дітей.
Крім того, цього року вперше було забезпечено роботу літніх мовних шкіл, яких в Ужгороді працювало десять. Перебування і навчання у шкільних закладах, де проводилися ці мовні школи, були абсолютно безплатними, без використання бюджетних коштів і без витрат з боку батьків. У цих школах навчалося 557 дітей. Літня мовна школа – це така форма навчання, яка передбачає 3-3,5 години занять упроводж дня. Робота проводилась у невеликих групах – до 15 дітей. Цього разу, як зазначають в управлінні освіти, робота мовних таборів була успішною, а їх проведення планують і наступного року.
За ті кошти, які залишилися, а це майже 100 тисяч гривень, управління молоді і спорту закупило путівки для оздоровлення дітей у таборах області. За сприяння міської ради і за співпраці педагогічних колективів нещодавно група школярів відпочивала в м. Кошице (Словаччина). Ця група складалася з дітей, чиї батьки воювали або загинули в зоні АТО. До організації такого заходу долучилися заступник міського голови Ольга Травіна і секретар міської ради Богдан Андріїв, а також консул Словацької Республіки пані Янка Бур’янова і відповідальний міста Кошице за співпрацю з містами-побратимами Едуард Бураш, – резюмувала начальник управління освіти Ужгородської міської ради Оксана Бабунич.
Джерело: газета "Ужгород"
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-03-30
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Системы оптимизации производства: почему сегодня без них – никуда
Для многих руководителей проектов получение эффективного производственного потока считается сложной задачей
27-мар-2020, 15:08176
Устройство домашней електропроводки
Внимание! Этот материал предоставлен исключительно для ознакомления — помните, что электричество может быть смертельно опасно
27-мар-2020, 14:45323
Лучшая база предложений по аренде офисов в разных районах Киева
Сервис A-office создан для облегчения поиска офисных помещений для бизнеса и личной деятельности
27-мар-2020, 14:39149
Качественное оборудование для баров от мировых производителей
Для запуска собственного бизнеса в сфере обслуживания потребуется немало сил, знаний и капиталовложений
27-мар-2020, 12:32121
Что нужно знать украинцу, чтобы защитить диссертацию за границей?
То, что многие украинские студенты решают уехать за границу и продолжить свое обучение там — известный факт
27-мар-2020, 12:20140
Нужен ли адвокат при расторжении брака?
С таким явлением как развод, ежегодно сталкивается множество семейных пар
27-мар-2020, 09:26231

События

Впервые за 2000 лет ягненка Песаха могут принести в жертву на Храмовой горе
Иудейский синедрион обратился с ходатайством к властям Израиля на проведение первого за 2000 лет пасхального жертвоприношения на Храмовой горе.
Вчера, 21:04188
СЕРБСКИЙ ИЕРАРХ УМЕР ОТ КОРОНАВИРУСА
Епископ Валевский Милутин заразился COVID-19 «служа в своей епархии».
Вчера, 20:0386
Как происходит заражение на самом деле, официально разъяснили в ВОЗ. Все другие версии не соответствуют действительности
Коронавирус не передается через воздух. Такой вывод в воскресенье, 29 марта, обнародовала Всемирная организация здравоохранения на своем официальном сайте
Вчера, 13:28598
Самая молодая жертва коронавируса в Европе зафиксирована в Португалии
Подросток из Овари умер от коронавируса утром в воскресенье, 29 марта в больнице Сан-Себастьян.
Вчера, 12:45145
Несчастный украинец скончался, когда португальская полиция оставила его одного, прикованного наручниками во время приступа эпилепсии.
Председатель союза украинцев в Португалии Павел Садоха заявил, что инспекторы местной миграционной службы убили нашего соотечественника, который приехал в страну в поиске работы.
Вчера, 12:27123
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 30.03 (состоянием на 10:00)
По данным Центра общественного здоровья Минздрава, по состоянию на 10:00 30 марта в Украине подтверждено 480 случаев COVID-19.
Вчера, 10:4817589