За це півріччя гепатиту позбавляються 377 закарпатців

За це півріччя гепатиту позбавляються 377 закарпатців

Щороку 28 липня відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитом. 
Вірусний гепатит - група інфекційних хвороб, відомих як гепатит А, В, С, D і E - вражає сотні мільйонів людей у ​​всьому світі, викликаючи гостру і хронічну хворобу печінки і щорічно забираючи життя майже 1,5 мільйонів людей. Велика частина цих випадків пов'язана з гепатитом B і C. Ці захворювання можуть бути попереджені, однак більшість людей не знають як потрібно діяти, - інформує прес-центр УОЗ у Закарпатській області.
Прокоментував ситуацію в Закарпатській області щодо захворюваності на гепатити головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк:

«За перші шість місяців цього року зареєстровано 377 випадків вірусних гепатитів , в т.ч. гострий гепатит А – 292 випадки (що становить 77,5 % від загальної кількості зареєстрованих гепатитів), гострий гепатит В – 12 випадків та гострий гепатит С – 8 випадків.

Щодо хронічних вірусних гепатитів, то за півріччя виявлено 59 випадків захворювань, з яких гепатит В – 32 випадки, а хронічний гепатит С – 27 випадків.

Загалом на 01.01.2015 на диспансерному обліку в амбулаторно-консультативному кабінеті обласної клінічної інфекційної лікарні перебувають 982 хворих, з них: хронічний гепатит В – 267 хворих, хронічний гепатит C – 673 хворих, хронічний гепатит В+С – 27 хворих, хронічний гепатит В+Д – 15 хворих.

В Закарпатській області прийнята «Регіональна програми протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними хворобами на 2012 – 2016 роки». Одним з пунктів якої є забезпечення препаратами для медикаментозного лікування хворих з хронічними вірусними гепатитами В та С. Так, за 2014 рік закуплено препаратів для медикаментозного лікування хворих з хронічними вірусними гепатитами В та С (пегільованих інтерферонів) на суму – 3982.8 тис. грн. З метою раціонального розподілу придбаних препаратів створена комісія, яка відбирає хворих та призначає лікування пацієнтам, що перебувають на обліку в ОКІЛ.

Станом на 01.07.2015 року комісією відібрано та призначено лікування (за кошти державної та регіональної програм) 43 хворим, в тому числі: хронічний гепатит С - 29 хворих, хронічний гепатит В - 3 хворих, хронічний гепатит В+Д - 11 хворих

За 2013 рік на виконання даного пункту було закуплено препаратів для медикаментозного лікування хворих з хронічними вірусними гепатитами В та С (пегільованих інтерферонів) на суму – 2687,9 тис. грн. Комісією з хворих, що перебувають на обліку в ОКІЛ було відібрано та призначено специфічне лікування 27 хворим з діагнозом хронічного гепатиту „В” та „С”.

В межах фінансування Програми на 2015 рік заплановано виділення коштів для лікування хворих з хронічними гепатитами В та С в сумі – 4 400,0 тис.грн.

На базі обласної клінічної інфекційної лікарні проводиться обстеження на маркери вірусних гепатитів А, В, С, Е та Д. Крім того згідно протоколів проводиться лікування хронічних вірусних гепатитів В та С.

З 2009 року в ОКІЛ відкрито кабінет амбулаторного прийому, для надання амбулаторно-консультативної допомоги хворим з хронічними вірусними гепатитами та іншою інфекційною патологією», - підсумував М.Поляк.

Довідково від ВООЗ:

Основні теми звернень у Всесвітній день боротьби з гепатитом 2015
Попередьте гепатит - знайте про ризики
Небезпечна кров, небезпечні ін'єкції і спільне використання ін'єкційного обладнання для введення наркотиків можуть призвести до інфікування вірусом гепатиту.
Попередьте гепатит - забезпечте безпеку ін'єкцій
Два мільйони осіб на рік хворіють гепатитом в результаті небезпечних ін'єкцій. Використання стерильних одноразових шприців може попередити ці інфекції.
Попередьте гепатит - проведіть вакцинацію дітей
Близько 780 тисяч осіб помирають щороку в результаті інфікування вірусом гепатиту B. Безпечна і ефективна вакцина може забезпечити захист від гепатиту B на все життя.
Попередьте гепатит - зробіть аналіз, проведіть лікування
Є ефективні засоби для лікування гепатиту B і зцілення від гепатиту C.
Факти:
240 мільйонів осіб мають хронічну інфекцію гепатиту В.
150 мільйонів людей мають хронічну інфекцію гепатиту С
Гепатит Е може викликати смерть у 20% вагітних жінок.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-04-12
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Платья: время обновлять модные запасы
Платья — где купить и какому бренду отдать предпочтение?
Сегодня, 10:5878
Work and Travel USA - летняя работам студентам в США
Каждый год границу Америки пересекают более миллиона граждан со всех уголков планеты. Кто-то отправляется сюда на отдых, кто-то выбирает эту независимую страну для работы, а кто-то планирует усовершенствовать здесь свои знания английского языка.
Сегодня, 10:5688
Алкоголізм: хвороба, яка виліковується
Що відрізняє залежну від алкоголю людину від тієї, яка не має такої пристрасті? Те, що її настрій і фізичний стан підпорядковані черговій дозі спиртного. Якщо вона відсутня, то всі думки спрямовані на вирішення цієї проблеми.
Вчера, 20:19127
Как осуществляется кодирование
Метод кодирования широко используется как способ лечения алкогольной зависимости. Несмотря на то, что в частых случаях такой метод дает лишь временный эффект, он весьма популярен и распространен. Но как это работает и в каких случаях стоит прибегать к кодированию?
Вчера, 20:18152
Какой компьютер выбрать школьнику
В современном мире люди уже не мыслят себя без компьютера. Его используют во всех сферах жизни. Ну и понятное дело, что на сегодняшний день практически во всех учебных учреждениях процесс обучения также проходит с участием ПК. Какой же выбрать для школьника?
9-апр-2021, 11:46336
Какая секция больше всего подойдет для гиперактивного малыша?
Занятия плаванием в бассейне. Секция тенниса: большого и настольного. Тренировки по спортивным танцам и легкой атлетике. Восточные единоборства и разные виды борьбы. Игра в шахматы. Секция по футболу.
9-апр-2021, 00:01387

События

Посольство РФ потроллило Госдеп после безликих поздравлений США с Днем космонавтики
Россия прокомментировала "оригинальное" поздравление Госдепа США со Всемирным Днем космонавтики (ведомство 12 апреля поместило в сети фото американского астронавта, а имени Гагарина даже не упомянуло - Ред.).
Сегодня, 13:1266
В Вене продлили локдаун до начала мая
В Вене жесткий карантин, объявленный накануне католической Пасхи, продлили до начала мая.
Сегодня, 13:0958
46% американцев не против, чтобы Дуэйн Джонсон стал президентом США
Социологический опрос Pipsay показал, что 46% жителей США хотели бы, чтобы Дуэйн Джонсон стал президентом.
Сегодня, 10:1994
Ермак заявил что США должны разместить ЗРК Patriot в Украине
Глава Офиса президента Андрей Ермак считает, что США должны разместить в Украине свои зенитно-ракетные комплексы Patriot.
Сегодня, 10:16121
Ученик устроил стрельбу в школе Ноксвилла, полиция пристрелила его в сортире
Вчера, 12 апреля, в США разыгралась очередная огнестрельная трагедия.
Сегодня, 10:1495
Подробности изъятия самой крупной партии амфетамина в истории Украины
В полиции заявили о ликвидации мощной нарколаборатории в городе Днепр.
Сегодня, 09:26124