Взимку і влітку одним кольором, виявляється - ні

Взимку і влітку одним кольором, виявляється - ні
Учені з Великобританії з'ясували, що наші очі сприймають деякі кольори, наприклад жовтий, абсолютно по-різному під час зими і літа через адаптацію сітківки до появи великої кількості зелені протягом теплих місяців року.
Британські нейрофізіологи з'ясували, що людське око по-різному сприймає деякі базові кольори – наприклад, жовтий колір – у різні пори року. Про це повідомляють РИА Новости з посиланням на статтю в журналі Current Biology.
"Ми з'ясували, що зі зміною пори року наш зір адаптується до тих змін, які відбуваються в навколишньому середовищі. Протягом літа, коли нас оточує море зелені, нашим очам доводиться враховувати, що ми постійно дивимося на зелений колір, що змінює наше сприйняття жовтих тонів", - пояснює Лорен Уелборн (Lauren Welbourne) з університету Йорка (Великобританія).
Уелборн та її колеги з'ясували, що жовті тони нам здаються набагато більш яскравими взимку та пізньої осені, ніж влітку та навесні, спостерігаючи за тим, як група з шістдесяти добровольців сприймала базові кольори, в тому числі й жовтий, в різні сезони року.
Як пояснюють вчені, постановка експерименту була дуже простою — вони приводили чергового добровольця до кімнати, вимикали світло, за кілька хвилин включали монітор і просили учасників дослідів підібрати той відтінок, який їм здавався жовтим, без домішок червоного або зеленого.
Порівнявши результати дослідів в різні пори року, Уелборн та її колеги виявили, що людське око, незалежно від індивідуальних особливостей зору, абсолютно по-різному сприймає те, що його господар вважає чистим жовтим або зеленим кольором. Наприклад, протягом літа ідеальний жовтий зсувається в бік синьої частини спектра, а взимку – в бік червоних тонів.
Якщо говорити фізичними термінами, то довжина хвилі для кожного з цих кольорів варіювалася на 1,5-2 нанометра протягом літа та зими. Це досить несуттєва відмінність для людини, однак високочутливі фотосенсори будуть вважати "зимовий" та "літній" жовтий та зелений різними відтінками.
Як вважають вчені, подібні "колірні зрушення" нашого зору відбуваються через те, що з приходом літа в нашій сітківці найбільш активні колбочки, які відповідають за розпізнавання світла з середньою довжиною хвилі, до числа яких відноситься зелений.
"І хоча вивчення цього феномену не допоможе нам знайти методи лікування якоїсь хвороби очей, воно допоможе нам зрозуміти принцип роботи нашого зору та сприйняття кольорів. Краще розуміння цих речей дозволить нам усвідомити, як ми сприймаємо світ і, можливо, відкриє несподівані шляхи для вирішення інших проблем із зором", — підсумовує Уелборн.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Телевизоры: три тренда 2020 года
Тренды 2020 года в дизайне и начинке телевизоров. Умные телевизоры, телевизоры-картины и встраиваемые устройства
Сегодня, 14:05158
Почему вакууматор популярен в нашем магазине
Бытовой вакууматор используется для упаковки продуктов, тем самым продлевая срок их использования. Что собой представляет такое устройство?
Сегодня, 12:23120
Экспертная оценка квартиры
Оценка квартиры – это один из самых распространенных видов оценивания. Любое отчуждение квартиры предусматривает в обязательном порядке проведение оценки.
Сегодня, 10:11148
Автоматические гаражные ворота. Виды управления и приводов
Автоматические гаражные ворота - это исключительное удобство, а также возможность минимизировать физическую нагрузку. Большинство автовладельцев, как правило, занятые люди, для которых время бесценный ресурс и его бессмысленная трата, является непозволительной роскошью.
Вчера, 14:26162
Душевые кабины: ТОП-3 модели на Santehroom.com
Отличной альтернативой традиционным ваннам являются душевые кабины. Они компактны, практичны, идеально подходят для активных людей, а также станут оптимальным вариантом для ванной комнаты с ограниченным пространством.
Вчера, 12:48308
Amis et compagnie – лучший курс для изучения французского
Важность изучения иностранных языков в современном мире трудно переоценить. Одним из популярных и востребованных считается французский, именно поэтому многие ученики средних школ отдают предпочтение изучению именно этого языка.
26-сен-2020, 17:08203

События

Движение по Южному мосту временно ограничат в Киеве
В Киеве на Южном мосту частично ограничат движение автотранспорта.
Сегодня, 18:5217
Антитеррористические учения провели в Сумской области
Сегодня, 28 сентября, на территории Сум и Сумского района проведены плановые двухдневные тактико-специальные антитеррористические учения.
Сегодня, 18:4818
Сделать Крым площадкой для переговоров по Карабаху предложили в России
Площадкой для проведения переговоров между армянской и азербайджанской стороной может стать Крым.
Сегодня, 16:2160
Эрдоган считает, что Армения должна уйти из Нагорного Карабаха
А оккупации этого региона должен быть положен конец.
Сегодня, 16:1390
Зеленский заявил что медики должны получить повышенные зарплаты уже в сентябре
Президент Украины Владимир Зеленский требует, чтобы медики уже в сентябре получили повышенные зарплаты.
Сегодня, 16:1161