Закарпатські військовослужбовці мають належне медичне обслуговування - переконують у "верхах"

Закарпатські військовослужбовці мають належне медичне обслуговування - переконують у "верхах"
Питання медичного забезпечення бійців АТО - серед пріоритетних, тому також розглядалося на вчорашньому засіданні обласної координаційної ради з вирішення проблемних питань військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей. У ході наради проаналізовано механізми надання учасникам АТО медичної реабілітації. Це і надання невідкладної меддопомоги та психологічного, фізичного та соціального супроводу.
Як поінформувала заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Тетяна Міцьо, у закладах охорони здоров’я проводяться обов’язкові медичні огляди військовослужбовців, демобілізованих військових та направлення їх на стаціонарне обстеження при необхідності.
«Станом на 10 серпня за медичною допомогою звернулося 262 особи. З них: поранених в зоні АТО – 10, із захворюваннями, що виникли під час перебування в зоні АТО – 59. При проведенні  обов’язкових медоглядів оглянуто 461 особу, із них госпіталізовано – 145, направлено до вузьких спеціалістів – 228», - зазначила Тетяна Міцьо.
Демобілізовані військовослужбовці після проведення періодичних медичних оглядів при потребі направляються у Закарпатський обласний Центр медико-соціальної експертизи для проходження медико-соціальних експертних комісій. «Нині загальна кількість військових складає 113 осіб, які направлені на МСЕК та пройшли освідчення. З них одна особа не визнана інвалідом і не отримала відсоток втрати працездатності, 34 особи отримало групу інвалідності (6 – другу групу, 28 – третю), 78 –  отримали відсоток втрати працездатності, тобто без встановлення групи інвалідності», - більш детально розповіла посадовець.
Вона також повідомила, що на сьогодні передбачено на одного хворого на день на харчування 55,00 грн., на придбання медикаментів та виробів медичного призначення 65,00 грн. «Ці витрати закладені у видатковій частині кошторису обласного госпіталю інвалідів війни та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС на 2015 рік длязбільшення норм грошових витрат на медикаменти та харчування ветеранів війни у закладах охорони здоров’я. Однак, поки що дана постанова ще не підписана», - зауважила Тетяна Міцьо. 
Крім того, у лікувально-профілактичних закладах краю створені кабінети психотерапевта тапункти надання психологічної допомоги військовим, членам сімей загиблих учасників АТО. Також організовано резерв профільних ліжок у закладах охорони здоров’я для надання невідкладної медичної допомоги постраждалим, у т.ч. з бойовими психічними травмами та іншими кризовими станами. З початку року в обласній психіатричній лікарні проходили лікування з посттравматичними стресовими розладами 53 бійці, які повернулися із зони АТО. 
«В обласному госпіталі інвалідів війни та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС введено додаткову посаду лікаря-психотерапевта. У закладі організовано кабінет з надання психологічної допомоги учасникам АТО та демобілізованим військовим. Вони проходять фізичну реабілітацію у відділенні відновного лікування», - зазначила чиновниця.
До обласного психотерапевта на амбулаторний прийом звернулося 22 військовослужбовці.
У краї функціонує «гаряча телефонна лінія» за номерами: 64-12-06, 64-41-26, 0504320779, куди можуть звертатися бійці та члени їх родин, повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-08
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Айпад про 9.7 - главные функциональные возможности и преимущества
Новый айпад про 9.7 считается достаточно интересным устройством. Практически сразу после выпуска он занял нишу между 12.9” iPad Pro и 9.7” iPad Air 2. На основании размеров и встроенных функциональных возможностей сложно определить, к какой категории может быть отнесен этот новый гаджет.
6-мар-2021, 08:51265
Виды солнечных электростанций и их отличия
Установка солнечной электростанции у себя дома или на предприятии позволяет не только экономить на счетах за электричество, но и зарабатывать на продаже излишков выработанной энергии.
4-мар-2021, 17:20409
Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23601
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44424
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21554
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20576

События

Привитым от коронавируса в США разрешили общаться без дистанции и масок
В США лицам, которые полностью привились от коронавируса, могут общаться с другими привитыми гражданами без масок и соблюдения социальной дистанции.
Вчера, 22:5987
Reuters заявило что вакцины Sinovac и AstraZeneca эффективны против бразильского штамма COVID
Вакцины от коронавируса разработки Sinovac и AstraZeneca эффективны против бразильского штамма коронавируса.
Вчера, 22:5776
Сторонники Стерненко завершили митинговать у госдачи Зеленского и собираются прийти завтра на Съезд судей
Под Киевом возле госдачи Владимира Зеленского спустя час после начала закончилась акция протеста сторонников Сергея Стерненко, которые требуют его освобождения, а также освобождения обвиняемого в убийстве Павла Шеремета Антоненко.
Вчера, 20:3491
Расизм, мысли о суициде, ссоры из-за цвета платья. Что значат откровения Меган Маркл о королевской семье
Принц Гарри и Меган Маркл дали скандальное интервью Опре Уинфри, которое может серьезно подорвать имидж королевской семьи.
Вчера, 20:31169
Марш женщин завершился в Киеве
В Киеве прошел Марш женщин, посвященный Международному женскому дню.
Вчера, 18:11123
Гигантскую аккумуляторную батарею в Техасе строит компания Маска
Дочерняя компания Tesla незаметно строит гигантскую аккумуляторную батарею мощностью более 100 мегаватт в Англтоне, штат Техас, городе примерно в 40 милях к югу от Хьюстона.
Вчера, 18:10103