На Закарпатті батьки та вихователі пройшли триденний тренінг аби краще виховувати

На Закарпатті батьки та вихователі пройшли триденний тренінг аби краще виховувати
Сьогодні на Закарпатті у 40 дитячих будинках сімейного типу та 62 прийомних сім’ях знайшли сімейний затишок 382 дитини-сироти та  дитини, позбавлені батьківського піклування. А так, як виховання є складним і багатогранним процесом формування особистості, то батькам-вихователям та прийомним батькам постійно надається соціальна підтримка як з метою запобігання їх емоційному вигоранню, так і з метою створення оптимальних умов для  фізичного, психічного та соціального розвитку діток, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу області.
Саме тому, 12-14 серпня в обласній державній адміністрації батьки-вихователі та прийомні батьки зібралися разом, щоб обговорити із фахівцями у сфері соціальної роботи, соціальної педагогіки, психології, освіти та медицини актуальні питання виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні батьки та батьки- вихователі із Рахівщини, Мукачівщини та Перечинщини протягом трьох днів проходили навчання з метою підвищення виховного потенціалу, організовані Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Проводилося навчання у формі тренінгу. Така організація навчання є найбільш ефективною формою навчання дорослих, дозволяє учасникам групи отримувати не лише інформацію, а й аналізувати особистий досвід, знаходити практичні підходи до вирішення сімейних проблем, брати активну участь в обговоренні і пошуку правильних рішень. Навчання проходило у відвертій атмосфері, що дозволило деталізувати основні навчально-виховні моменти у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.
Потрібно зауважити, що соціальні працівники постійно шукають нові форми та методи роботи задля надання соціальної підтримки батькам, котрі взяли на виховання діток, позбавлених батьківського піклування. Цьогоріч навчання для батьків проводилися у формі кущових виїзних тренінгів на Виноградівщині, Воловеччині, Тячівщині та у місті Мукачево.  Також на Берегівщині влітку цього року таке навчання було проведено ще й за участю дітей, котрі виховуються у таких сім’ях, у формі Літньої школи. Особливістю цієї Літньої школи було ще й те, що прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, які взяли участь у даному заході, є носіями угорської мови. Для локалізації мовного бар’єру в ході проведення навчання для прийомних батьків та батьків-вихователів, заняття були організовані так, що весь навчальний матеріал викладали на угорській мові. А поки батьки навчалися, діти мали змогу корисно та змістовно провести своє дозвілля. Для дітей була організована розважально-розвивальна програма. Зокрема, одним з проявів трансформації традиційної народної творчості сьогодення  було обрано методику «Hand-Made», завдяки якій можна було побачити психологічно-інкультурне сприймання новітніх мистецьких форм дітьми. Раціональної організації активного відпочинку та спрямування енергії дітей у правильне русло вдалося за допомогою фізкультури для дітей та екскурсіям. Великого захоплення та інтересу у дітей викликав майстер-клас професійних спортсменів-велосипедистів, які виступили з ексклюзивною презентацією трюків на велосипедах.
Директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк повідомляє, що така форма соціальної роботи постійно проводиться на Срібній Землі. За словами очільниці обласного центру соціальних служб, протягом поточного року вже було організовано та проведено сім таких заходів, в результаті яких підвищили свою кваліфікацію 83 прийомних батьків та батьків-вихователів.  На районному та міських рівнях така робота проводиться соціальними працівниками центрів СССДМ через проведення груп взаємопідтримки для прийомних батьків та батьків-вихователів. Так,  районними та міськими центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області цього року проведено 26 груп взаємопідтримки батьків-вихователів та прийомних батьків, у яких взяли участь 215 учасників, з них -127 батьків.
Закликаємо всіх небайдужих закарпатців і надалі відкривати свої серця та двері своїх домівок діткам, котрі так потребують сімейного затишку й батьківської любові! - пише прес-служба Закарпатської ОДА.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-04-12
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Платья: время обновлять модные запасы
Платья — где купить и какому бренду отдать предпочтение?
Сегодня, 10:5874
Work and Travel USA - летняя работам студентам в США
Каждый год границу Америки пересекают более миллиона граждан со всех уголков планеты. Кто-то отправляется сюда на отдых, кто-то выбирает эту независимую страну для работы, а кто-то планирует усовершенствовать здесь свои знания английского языка.
Сегодня, 10:5682
Алкоголізм: хвороба, яка виліковується
Що відрізняє залежну від алкоголю людину від тієї, яка не має такої пристрасті? Те, що її настрій і фізичний стан підпорядковані черговій дозі спиртного. Якщо вона відсутня, то всі думки спрямовані на вирішення цієї проблеми.
Вчера, 20:19123
Как осуществляется кодирование
Метод кодирования широко используется как способ лечения алкогольной зависимости. Несмотря на то, что в частых случаях такой метод дает лишь временный эффект, он весьма популярен и распространен. Но как это работает и в каких случаях стоит прибегать к кодированию?
Вчера, 20:18148
Какой компьютер выбрать школьнику
В современном мире люди уже не мыслят себя без компьютера. Его используют во всех сферах жизни. Ну и понятное дело, что на сегодняшний день практически во всех учебных учреждениях процесс обучения также проходит с участием ПК. Какой же выбрать для школьника?
9-апр-2021, 11:46332
Какая секция больше всего подойдет для гиперактивного малыша?
Занятия плаванием в бассейне. Секция тенниса: большого и настольного. Тренировки по спортивным танцам и легкой атлетике. Восточные единоборства и разные виды борьбы. Игра в шахматы. Секция по футболу.
9-апр-2021, 00:01384

События

Посольство РФ потроллило Госдеп после безликих поздравлений США с Днем космонавтики
Россия прокомментировала "оригинальное" поздравление Госдепа США со Всемирным Днем космонавтики (ведомство 12 апреля поместило в сети фото американского астронавта, а имени Гагарина даже не упомянуло - Ред.).
Сегодня, 13:1261
В Вене продлили локдаун до начала мая
В Вене жесткий карантин, объявленный накануне католической Пасхи, продлили до начала мая.
Сегодня, 13:0954
46% американцев не против, чтобы Дуэйн Джонсон стал президентом США
Социологический опрос Pipsay показал, что 46% жителей США хотели бы, чтобы Дуэйн Джонсон стал президентом.
Сегодня, 10:1985
Ермак заявил что США должны разместить ЗРК Patriot в Украине
Глава Офиса президента Андрей Ермак считает, что США должны разместить в Украине свои зенитно-ракетные комплексы Patriot.
Сегодня, 10:16111
Ученик устроил стрельбу в школе Ноксвилла, полиция пристрелила его в сортире
Вчера, 12 апреля, в США разыгралась очередная огнестрельная трагедия.
Сегодня, 10:1487
Подробности изъятия самой крупной партии амфетамина в истории Украины
В полиции заявили о ликвидации мощной нарколаборатории в городе Днепр.
Сегодня, 09:26120