Звідки «ноги» в поліомієліту на Закарпатті?

Звідки «ноги» в поліомієліту на Закарпатті?
Чутки про поліомієліт на Закарпатті, які вчора, 1 вересня, під час прес-конференції «породив» міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі, досі на слуху. Як уже повідомляв 7dniv.info, цю інформацію спростовують на Закарпатті, наголошуючи, що лабораторія підтвердила гострий в’ялий параліч, симптоми якого схожі на поліомієліт.
Однак, у повідомленнях від Міністерства охорони здоров’я є цікаві деталі. На сайті міністерства є інформація з учорашньої прес-конференції. У ній чітко вказано про два випадки поліовірусу: «Прекваліфікована лабораторія ВООЗ підтвердила поліовірус cVDPV1 у двох дітей із Закарпатської області. На момент виявлення паралічу одній дитині було чотири роки, другій – 10 місяців». І додають: «Обидві дитини попередньо не вакциновані від поліомієліту». Але чи пов’язана невакцинація з випадками поліовірусу!?
Була на прес-конференції і представниця ВООЗ. Жодного слова про поліомієліт від Всесвітньої організації охорони здоров’я не прозвучало, натомість ще раз підтвердили, що йдеться про параліч. Цитата із повідомлення МОЗ: «В свою чергу, представник Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан зауважила: «Ми співчуваємо батькам, діти яких тепер мають параліч внаслідок поліо. Той факт, що цих двох дітей було діагнастовано у Закарпатській області, не означає, що вірус не поширився на інші регіони України. Наша команда експертів вже працює в Україні і ми готові надалі співпрацювати з Міністерством охорони здоров’я на національному та регіональному рівнях заради того, аби зупинити поширення вірусу та попередити нові випадки паралічу у дітей».
Інформація про поліомієліт прозвучала тільки з уст українських чиновників від медицини, які наполягають на вакцинації і терміновому використанні вакцини. Знову цитата від МОЗ: «Хочу підкреслити, що завдяки ефективній роботі системи епіднагляду, яка швидко виявила вірус, нам вдалося вчасно зреагувати, - зазначив заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець. – Зараз в регіонах є певний залишок полівакцин, яких треба негайно використати заради безпеки дітей. Крім того, завдяки активній роботі Міністерства від ВООЗ, ЮНІСЕФ та за підтримки Канадського уряду ми отримали в якості гуманітарної допомоги певну кількість вакцин від поліомієліту. Наразі ми працюємо з ВОЗ та ЮНІСЕФ щодо розробки плану протидії спалаху та отримання достатньої кількості вакцин для дітей різних вікових груп».
У цьому ж повідомленні йдеться і про таке: «Випадки циркуляції cVDPV дуже рідкісні, проте очікувані у країнах з великою кількістю невакцинованих груп населення. З 2009 по 2013 роки випадки cVDPV спостерігалися в Афганістані, Камеруні, Чад, Кенії, Нігерії, Пакистані, Сомалі, Ємені».
Нагадаємо, випадки гострого в’ялого паралічу в Закарпатті фіксували й торік. Таких було три.
Вірогідно, через нечітке висловлювання та плутанину між поліомієлітом, полівірусом та іншою медичною термінологією і виникли непорозуміння. Однак, це би й мали пояснити чиновники від медицини чітко й однозначно, а не плутаючи поняття, що й породжує чутки.
При цьому ніхто не пояснює, яка ж різниця між обома захворюваннями, а трактувати їх журналістам без медиків щонайменше не коректно. 
У цій справі багато й інших запитань, на які наразі немає відповідей. 
7dniv.info
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Леонид 6 сентября 2015 13:19
Перегинец - коррумпированный оборотень в белом халате.
Подробности - http://gazeta.dt.ua/HEALTH/moz-i-poliomiyelit-hvoroba-brudnih-ruk-_.html#_=_
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как правильно одеваться на рыбалку
Рыбалка – увлекательное занятие. Однако, если подобрать неправильную одежду, отдых может быть испорчен.
Сегодня, 15:0773
ТОП-3 лучших производителей теплых полов
В последнее время система электрического теплого пола пользуется огромнейшей популярностью и все чаще становиться лучшей альтернативой традиционного отопления.
Сегодня, 14:5281
Особливості підбору дитячих роликів в інтернет-магазині Rollerland
Раніше дитячі ролики були найбажанішим подарунком для хлопчиків та дівчаток віком від 6 до 15-17 років, але купити їх було дуже складно через високу вартість й відсутність на українському якісної екіпіровки.
Сегодня, 10:09106
Как установить доборы на входные двери
Добор — это панель, которая необходима для увеличения размера дверной коробки и соединения наличниками в том случае, если имеются несовпадения с параметрами стены.
Вчера, 18:47196
Кассетные алюминиевые потолки — удачное решение для современного дизайна
Алюминиевые потолки кассетного типа по праву считаются самыми долголетними подвесными системами. Алюминий не боится коррозии, а полимерное напыление повышает и без того высокую износоустойчивость металла. 
Вчера, 14:16215
Как перевозить велосипед в автомобиле
Велопрогулки - прекрасный вариант досуга в теплое время года. Польза прогулок очевидна: они позволяют поддерживать себя в форме, укрепляют здоровье и дарят хорошее настроение.
24-фев-2021, 09:42227

События

Грабежи, угоны, "Правый сектор". Досье на Демчука: кто помогал Стерненко похищать и пытать человека
Одна из главных новостей недели - это тюремный приговор для одесского праворадикала Сергея Стерненко.
Сегодня, 19:1065
Подготовить санкции против Беларуси поручил Шмыгаль
Премьер-министр Украины Денис Шмыгаль поручил рассмотреть вопрос о введении санкций против Беларуси.
Сегодня, 18:5575
Новые списки для введения санкций против России Украина передала ЕС
Украина передала Европейскому Союзу списки для введения новых санкций против Российской Федерации.
Сегодня, 18:3858
Дело, в котором фигурировал Байден законно закрыли в Украине
Украинский суд подтвердил, что полиция на законных основаниях закрыла уголовное дело, в котором фигурировал нынешний президент США Джо Байден.
Сегодня, 16:4184