
Про це заявив міністр соціальної політики України Павло Розенко.
"Ми не тільки механічно підвищуємо на 13% рівень мінімальної зарплати, ми намагаємося провести своєрідну реформу в підходах до оплати праці", - сказав він.
Голова Мінсоцполітики підкреслив, що крім мінімальної зарплати відбудеться "підвищення першого тарифного розряду єдиної тарифної сітки".
"Для працівників бюджетної сфери - це дуже важливий показник, тому що заробітна плата у них вважається саме від цього показника. Якщо мінімальна зарплата зростає на 13%, то зарплата працівників першого тарифного розряду зростає майже на 19%. Це означає, що для працівників з більш низькою кваліфікацією, технічних працівників зарплата буде рости меншими темпами, ніж для висококваліфікованих працівників ", - пояснив він.
Чиновник також підкреслив, що кошти для підвищення мінімальних соціальних стандартів - це не емісійні, що не інфляційні, а зароблені кошти, які з'явилися в результаті проведення реформ, скорочення державних витрат, наведення порядку в державній фіскальної службі, у тому числі на митниці.
"Це
рішення стало остаточно можливим після того, як з'явилася визначеність в
процесі переговорів з кредиторами про реструктуризацію та відстрочення
держборгу", - додав він.
Джерело: ТЕЛЕГРАФ