Учасникам АТО і переселенцям на Закарпатті можуть допомогти голландці

Учасникам АТО і переселенцям на Закарпатті можуть допомогти голландці
В Закарпатській ОДА відбулася зустріч із представниками фонду «Софт Туліп» (Нідерланди).  Ерік Гункам – професор психіатрії та Ерік Дункок – директор фонду, відвідали наш край, аби вивчити можливість співпраці у наданні психологічної допомоги учасникам АТО та їх родинам, а також переселенцям.
З гостями з Нідерландів зустрічалися представники департаменту соціального захисту, управління охорони здоров'я, обласного управління ДСНС та громадських організацій, що надають допомогу бійцям, які повернулися із зони проведення АТО.
Фонд «Софт Туліп» вже дев’ять років працює в Україні. Їхні фахівці, зокрема, співпрацюють з інтернатами системи соціального захисту населення – навчають наших спеціалістів працювати з людьми з особливими потребами та їх родинами.  Як повідомив Ерік Дункок, з початком АТО у нашій країні, фонд отримав кілька запитів про допомогу у госпіталях. І зокрема фізичні терапевти зі львівського військового госпіталю вже пройшли відповідне навчання в Нідерландах. Наразі планують на базі Одеського медичного університету створити методичний центр знань з посттравматичного синдрому, який би працював на всю країну. На Закарпатті ж вивчають можливості допомоги в реабілітації учасників АТО.
Як повідомив в.о. заступника начальника управління охорони здоров’я ОДА Володимир Кузьмик, в області 13 психотерапевтів та психологів, які працюють у медичних закладах і з військовослужбовцями. Обласною  психіатричною лікарнею прийнято 76 бійців, у госпіталі ветеранів проліковано 60.  В краї не вистачає кадрів у цій сфері, тож посадовець наголосив, що допомога закордонних фахівців у навчанні наших спеціалістів вкрай необхідна.
Обласний психотерапевт Магдалина Кузьмик зазначила, що на Закарпатті розірвана медична допомога, допомога практикуючих психологів і допомога волонтерів. Практичних психологів в області 360 осіб, більше тисячі сімейних лікарів, які мають право лікувати депресії та постстресові розлади. Водночас вони не мають відповідного досвіду. Тому варто розробити тривалу програму навчання, об'єднавши ці три галузі в області, створити в Ужгороді кризовий центр. З огляду й на те, що психологічної підтримки потребують і сім’ї військових, які воювали на Сході.
«Нині учасників АТО - закарпатців понад 5 тисяч осіб, - повідомила заступник начальника департаменту соціального захисту населення Наталія  Омелянюк. – 70 військовослужбовців загинули, 34 – інваліди. Повернулася із зони бойових дій наразі лише третина бійців. Тож налагодження психологічної допомоги для них та для родин  є вкрай важливим питанням, яке потребує вирішення», - наголосила Наталія Володимирівна.
Насамкінець голландські фахівці зазначили, в цих питаннях не варто фокусуватися лише на медичних, професійних організаціях. Адже досвід вказує на те, що окрім медиків дієву допомогу можуть надавати ветерани своїм побратимам. «Поки цю проблему не буде вирішено на загальнодержавному рівні, - зазначив голландський психотерапевт, -  варто розглянути можливість створення груп взаємопідтримки». 
Джерело: прес-служба Закарпатської ОДА 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-01-21
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Магия воды: книги про морские и подводные приключения
Книги про морские путешествия всегда захватывают читателя с головой. Предлагаем и Вам окунутся в мир морских приключений с подборкой книг от Книгарни Е!
Вчера, 18:37136
Возможности использования трехдверных шкафов-купе
Традиционный шкаф с распашными дверьми не позволяет полностью использовать свободное пространство внутри. Именно поэтому все больше потребителей отказываются от него, отдавая предпочтению раздвижным механизмам.
Вчера, 12:42116
Где купить и как выбрать диван
На сегодняшний день производители предлагают действительно широкий выбор диванов, которые обладают совершенно разными эксплуатационными характеристиками. Однако подобный выбор и огромное количество магазинов часто дезориентируют покупателя, от чего тот делает не лучший выбор.
Вчера, 12:40128
“Капризы” аккумулятора мобильного телефона
Сейчас попытаемся найти ответы на часто встречающиеся вопросы: ”Почему в телефоне быстро разряжается батарея и каким образом с этим бороться?
Вчера, 12:20126
Логические настольные игры – залог долголетия мезга
Учиться никогда не поздно. Развивать мышление, тренировать память и упражняться в креативности – это отнюдь не прерогативы детей.
Вчера, 09:06133
Оригинальные идеи для подарка парню
Сложно подобрать подарок любимому. Во-первых, мужчины более практичны, не любят лишних вещей. Во-вторых, если и хотят получить подарок, то такой, чтобы он о нем всю жизнь мечтал.
20-янв-2021, 16:44199

События

Выработать единый документ для работы ТКГ предложил Кравчук
Глава украинской делегации в Трехсторонней контактной группе Леонид Кравчук предложил выработать единый документ для ТКГ.
Вчера, 20:27117
Сгоревший дом в Харькове по документам вообще не существует
После пожара в доме престарелых в Харькове стало известно, что он вообще не существует по документам.
Вчера, 20:25106
Для выяснения причин пожара в Харькове Кабмин создаст Госкомиссию
Правительство собирается на внеочередное заседание.
Вчера, 18:34118
Зеленский требует провести расследование пожара в Харькове
Президент Украины Владимир Зеленский отреагировал на сегодняшний пожар в доме престарелых в Харькове.
Вчера, 18:32112
На неопределенный срок могут приостановить "Северный поток-2"
Строительные работы на газопроводе "Северный поток-2" в территориальных водах Германии могут быть приостановлены на неопределенный срок.
Вчера, 18:11122
Об обысках в главном офисе заявил Киевводоканал
Компания "Киевводоканал" заявила, что в ее главный офис пришли с обысками.
Вчера, 18:10118