Абітурієнти 2016 року таки проходитимуть ЗНО, незважаючи на цьогорічні махінації у цій сфері

Абітурієнти 2016 року таки проходитимуть ЗНО, незважаючи на цьогорічні махінації у цій сфері
Генеральна прокуратура заперечує неможливість проведення зовнішнього тестування випускників у 2016 році.
Заява директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука про те, що через дії правоохоронців проведення ЗНО наступного року практично неможливе, "не відповідає дійсності", інформує ГПУ.
"Під час проведення обшуків у рамках кримінального провадження за фактами несанкціонованого втручання та зміни інформації в "Реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання", безпосередньо в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО), належне йому комп’ютерне, серверне обладнання та програмне забезпечення, у тому числі база тестових завдань, не вилучались", - заявляє відомство.
"Після проведення обшуку УЦОЯО працював у штатному режимі. Доступ до баз даних для працівників УЦОЯО обмежений не був", - наголошує Генпрокуратура.
За її даними, в Івано-Франківському регіональному центрі оцінювання якості освіти вилучено два сервери з програмним забезпеченням "SPRUT 3D" з даними про результати ЗНО-2015. Копію вказаного програмного забезпечення залишили власнику для забезпечення безперебійної роботи, у тому числі для внесення даних про задоволені апеляції абітурієнтів.
Більше того, міністр освіти і науки Сергій Квіт 21 липня заявляв, що слідчі дії не несуть загрози для вступної кампанії, наголошує ГПУ.
Враховуючи суспільний резонанс, Генпрокуратура надає додаткову інформацію про перебіг кримінального провадження щодо підробки результатів ЗНО.
"Службові особи УЦОЯО систематично вносили зміни та знищували інформацію, яка оброблюється в базах даних УЦОЯО та зберігається на серверному обладнанні. Як наслідок, у ручному режимі надавались незаконні переваги у доступі до вищої освіти", - встановило слідство.
Встановлено зміни даних в системі стосовно понад 100 осіб, констатує ГПУ за результатом аналізу вилучених у ході обшуківдоказів.
У відомстві зазначають, що співробітники УЦОЯО при проведенні ЗНО використовують програму "SPRUT 3D", яка офіційно у відомстві не обліковується.
"Триває судова комп’ютерно-технічна експертиза, за результатами якої буде вирішено питання про оголошення підозри винним службовим особам УЦОЯО", - інформує ГПУ.
Першому заступнику директора Центру вже оголошено підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину організованою групою), ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) КК.
30 липня Печерський райсуд Києва призначив йому домашній арешт як запобіжний захід.
Досудове слідство триває.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-01-15
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Подводим итоги: «Датагруп» признана лучшим интернет-провайдером 2020 года
Ежегодно в рамках национального проекта «Украинская народная премия» пользователи выбирают лучшие товары и услуги. С 1 мая по 31 августа 2020 года в независимом рейтинговом исследовании приняли участие свыше 140 тысяч человек.
Вчера, 14:30121
Как в новой квартире спланировать выключатели?
В статье расскажем о том, как спланировать удобное управление освещением за три простых шага. Как можно вообще подойти к этой ситуации. И как это делают профессиональные архитекторы, когда готовят чертежи для своих проектов.
Вчера, 09:02124
Защищаем свой дом от ударов молнии: с чего начать?
Молния – это атмосферный разряд электричества, силой тока до 500 тысяч ампер и напряжением до миллиарда вольт. Если бы люди научились аккумулировать такие разряды, за их счет можно было бы питать целые города.
13-янв-2021, 15:58188
Мужские кожаные сумки: выбираем аксессуар на подарок
Кожаная сумка — желанный подарок не только с женской точки зрения. Мужчины тоже будут рады такому презенту, особенно если он сочетает в себе стиль, практичность и качество. Расскажем, какие бывают мужские кожаные сумки и на что обратить внимание при выборе.
13-янв-2021, 15:56204
Как украсить приусадебный участок в зимнее время
С наступлением холодов в саду становится уныло. Лишь некоторые растения с яркими плодами напоминают о том, что не так давно здесь было буйство красок. Вернуть пейзажу привлекательность не так сложно.
13-янв-2021, 15:14174
Спортивні костюми жіночі - коли комфорт в одязі найголовніше
Жіночі спортивні костюми використовують не тільки для тренувань та походу у фітнес клуб. Це зручний спортивний одяг, який підійде для звичайних прогулянок, активного відпочинку та в якості домашнього гардеробу.
11-янв-2021, 19:33330

События

На отсутствие прогресса по Донбассу Зеленский пожаловался Меркель
Президент Украины Владимир Зеленский обсудил с канцлером Германии Ангелой Меркель вопрос урегулирования на Донбассе.
Вчера, 22:2363
Погрешность тестов на антиген коронавируса назвали в Минздраве
Погрешность экспресс-тестов на антиген коронавируса примерно равна погрешности ПЦР-тестов.
Вчера, 18:5196
Запрет на продажу товаров не первой необходимости в супермаркетах на время локдауна в Украине является просьбой бизнеса
Этот запрет отвечает интересам бизнеса, который специализируется на торговле такими товарами.
Вчера, 18:44106
Об эффективности вакцины Sinovac рассказал Минздрав
Главный государственный санитарный врач Виктор Ляшко объяснил различные данные по эффективности вакцины от коронавируса китайской компании Sinovac в Бразилии, Турции и Индонезии.
Вчера, 18:4284
"Круг доверия" Румыния-Молдова-Украина предлагает создать Санду
Президент Молдовы Майя Санду предлагает на дипломатическом уровне создать "круг доверия" Румыния-Молдова-Украина. Кишиневу за несколько недель удалось восстановить отношение с Бухарестом и Киевом.
Вчера, 18:41105
Шмыгаль объяснил рост тарифов
Цена на газ в Украине пошла вверх из-за роста спроса, но нехватки предложения.
Вчера, 18:3786