250 міст і сіл Закарпаття у разі повені можуть опинитися в небезпеці

250 міст і сіл Закарпаття у разі повені можуть опинитися в небезпеці
Здавалося б, зараз річки Закарпаття вкрай зміліли, про які паводки може йти мова? Але зміни клімату якраз позначилися на нашому регіоні таким чином, що при збереженні середньорічної кількості опадів розподіляються вони вкрай нерівномірно – то тривала засуха, то величезний локальний дощ. За таких умов, та ще й враховуючи засміченість русел, до різкого підняття рівня води треба бути готовому завжди. А в нас із цим проблеми.
Як розповів під час брифінгу начальник БУВР Тиси Володимир Чіпак, протягом останніх двох років Програма комплексного протипаводкового захисту з Державного бюджету практично не фінансувалася, проектні та будівельні роботи не велися. У 2015-му місцева влада відшукала 5 млн грн на погашення боргів по давно виконаних замовленнях, але ще майже 10 млн грн усе одно залишається «висіти».
«Зараз у краї є 57 ділянок, де існує загроза підтоплення, щоправда, при різних паводках. Зо сто населених пунктів ми захистили, а передбачалося – 250. Незавершеними залишаються до сотні протипаводкових об’єктів, на які шукаємо фінансування, зокрема створюючи інвестиційні проекти», – каже Володимир Петрович. І додає: за період трудової діяльності доводилося складати чотири програми розвитку водного господарства Закарпаття, але жодна з них не була реалізована повністю. Нинішня – не виняток. Правда, за вісім місяців 2015-го в її рамках виконано робіт на 3,8 млн грн, і порівняно з попереднім роком (1,1 млн грн) це прогрес.
Володимир Чіпак підтвердив, що в зоні паводкового ризику перебуває й Ужгород, тож розчистка Ужа, яка зараз ведеться, – справа потрібна й звична, таке вже робили неодноразово, і щоразу довелося вислуховувати претензії. Але все це абсолютно законно, переконує посадовець, їх навіть перевіряла прокуратура й порушень невиявила. Розчистка русел найбільш актуальна саме під час низької водності річок, тож наразі такі роботи йдуть не лише в обласному центрі, а й у Мукачеві, у планах – ще більше десятка об’єктів по області. До речі, в Румунії на аналогічне впорядкування Тиси цьогоріч виділили 18 млн євро.
Володимир Чіпак порушив на брифінгу ще кілька проблем: нераціональне використання води (її втрати через застарілі мережі комунальних підприємств краю сягають 8,2 млн м3!); скид неочищених стоків у річки (понад 2 мільйони кубів!), що особливо відчувається в період маловоддя; жахлива засміченість водних артерій ПЕТ-пляшками, які «експортуються» за кордон; експлуатація багатьох водних об’єктів без належного оформлення і, відповідно, сплати ренти. А ці гроші, до речі, переважно залишаються на місцях і могли б допомогти з вирішенням екологічних проблем.
Мирослава Галас
Кarpatnews.in.ua
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-01
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
Вчера, 19:23142
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
Вчера, 17:44116
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21224
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20284
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54304
Как правильно одеваться на рыбалку
Рыбалка – увлекательное занятие. Однако, если подобрать неправильную одежду, отдых может быть испорчен.
26-фев-2021, 15:07325

События

Президент Украины Владимир Зеленский сегодня, 2 марта, получит прививку от коронавируса
Его вакцинируют в ходе поездки в зону проведения операции Объединенных сил (ООС) на Донбассе.
Сегодня, 14:2554
Задержать Шария разрешил суд
Печерский районный суд Киева разрешил задержать блогера Анатолия Шария.
Сегодня, 14:0950
В Украине на вакцинацию записались более 44 000 человек
По состоянию на 1 марта на вакцинацию в Украине записались более 44 000 человек.
Сегодня, 14:0147
Резкое увеличение летальных случаев от COVID в Украине фиксируют ученые
В Украине в последние несколько дней резко увеличился рост летальных случаев от коронавируса.
Сегодня, 12:4555
Экстрадицию Тихановской инициировали в Беларуси
Следственный комитет Беларуси инициировал экстрадицию лидера белорусской оппозиции Светланы Тихановской.
Сегодня, 11:0565
Условия выделения Украине дополнительных 150 млн долларов помощи назвали в США
В Пентагоне США назвали условие выделения Украине дополнительных 150 миллионов долларов помощи в 2021 году.
Сегодня, 11:0464