Ужгородські роми цікавлять іноземців

Ужгородські роми цікавлять іноземців
21 вересня міський голова Ужгорода Віктор Погорелов зустрівся з гостями із чеського міста Брно — журналістами та представником від ромської громади у парламенті країни Карелом Голомеком.
Міський голова в розмові наголосив, що ужгородські вулиці фактично межують із Європейським Союзом — кордон зовсім поруч із містом, чехословацький період історії залишив значний слід в архітектурі і культурі обласного центру Закарпаття. Також в Ужгороді близько половини змішаних — міжетнічно та міжрелігійно — родин, тому толерантність та взаємозбагачення культур і традицій різних націй і народностей є особливістю міста, а прагнення жити в ЄС ніколи не було для ужгородців дискусійним.
Чеських гостей цікавило і життя ромів в Ужгороді, що робить для їхньої громади міська влада. Віктор Погорелов розповів, що в місті роми становлять близько 10% населення і громада постійно зростає. Це викликано не лише високою народжуваністю у цій спільноті, а й тим, що в Ужгород у пошуках кращого життя, роботи постійно мігрують роми з інших міст і районів області.
Чимало ромських дітей вчаться у загальноосвітніх і спеціалізованих школах міста, особливо у близьких територіально до компактних поселень №20, 11, а також власне ромськими вважаються школи №13 та 14. Хоча в останніх є проблеми з відвідуваністю — нерідко на заняттях присутні лише близько третини школярів.
В останні роки міська влада значно поліпшила матеріальну базу цих освітніх закладів — провели масштабні ремонти, у тому числі систем опалення, водопостачання, харчоблоків, здійснено заходи енергозбереження, оновлено меблі, для всіх є можливість гарячого харчування.
Велика робота проводиться і щодо документального оформлення помешкань ромів, адже більшість із них зведені самовільно. Були і плани на партнерських засадах із країнами ЄС будувати модульні будинки для представників цієї спільноти, але їх поки що відсунули революційні події початку 2014 року та економічні проблеми, військова інтервенція, які відбуваються в країні.  
Джерело: Ужгородська міська рада
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-01
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
Вчера, 19:2382
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
Вчера, 17:4477
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21198
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20253
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54274
Как правильно одеваться на рыбалку
Рыбалка – увлекательное занятие. Однако, если подобрать неправильную одежду, отдых может быть испорчен.
26-фев-2021, 15:07299

События

Условия COVID-вакцинации общественных деятелей вне очереди назвали в Минздраве
Центр общественного здоровья Минздрав Украины объяснил, почему разрешили внеочередную вакцинацию от коронавируса общественных деятелей.
Вчера, 23:0555
У Зеленского рассказали о сотрудничестве с МВФ
Очередной транш Международного валютного фонда Украина ожидает в этом году.
Вчера, 23:0458
125 млн долларов военной помощи США выделят Украине
Администрация президента Соединенных Штатов Джо Байдена приняла решение выделить Украине новый пакет военной помощи.
Вчера, 23:0256
Новые санкции против России на этой неделе введет администрация Байдена
Администрация президента США Джо Байдена готовится ввести санкции против России в связи с отравлением и преследованием оппозиционера Алексея Навального на этой неделе.
Вчера, 23:0164
Школы на дистанционку переводит Винницкая область
Винницкая область со 2 марта переводит все школы на дистанционную форму обучения.
Вчера, 22:5851