Берегівській швейній фабриці - 70

Берегівській швейній фабриці  - 70

Започаткувавши свою виробничу біографію наприкінці жовтня далекого сорок п‘ятого року, швейники на 70-році свого трудового життя не тільки примножують здобутки у непростих ринкових умовах, але шиють і одягають навіть Європу…

Це підприємство з іноземними інвестиціями вже кільканадцять років поспіль не є швейною фабрикою, а йменується «Укран Абітекс». Однак для містян вона й надалі залишається «швейкою», адже свого часу у її цехах працювало понад1600 чоловік. І робота була не тільки двохзмінна, але доводилося працювати навіть у три зміни! Тож кожна сьома-восьма берегівська сім‘я так чи інакше мала стосунок до легкої промисловості, «жила» з фірми, яка цими днями святкує свій ювілей – 70-річчя! Якихось масштабних урочистостей тут не планується, однак ця дата є чудовим підсумком згадати людей, які тут працювали, як зароджувалася фабрика, на чиїх плечах вона тримала високу марку та як «розросталася». Звісно, нові здобутки для підприємства, де й зараз працює майже півтисячі людей, попереду, адже очолюють його такі славні та визнані керівники цієї галузі, як Ніна Токар і Лідія Дунковська. Основні риси цих істинних патріотів швейного підприємства (ТОВ «Укран Абітекс) – досвідченість, сумлінність, людяність, висока кваліфікація.

– Так, жовтень 1945 року став доленосним у житті майбутнього класного підприємства, адже тоді було створено першу артіль, яка шила простий і дешевий одяг, що конче був потрібний для людей-бідарів зруйнованої війною країни, – розповідає голова профспілкового комітету, начальник відділу кадрів Марія Дасів. – Ось прізвища тих, хто стояв біля витоків, хто першим шив, строчив, стьобав, хто навчав невмілих, передавав досвід і потроху сприяв нарощувати обсяги виробництва: Анісим Дробот, Магдалина Уйварі, Тамара Орбан, Розалія Антал, Марія Василенко, Марта Перевала, Марія Скубенич, Ніна Захарова, Лідія Дунковська, Єлізавета Дудаш, Марія Полоді, Ірина Ондрик,

До речі, вона також уже сорок років працює у цьому колективі, де розробляють нові моделі одягу, впроваджують сучасні технологічні процеси й утримують високу марку якості роботи. Відтак із нею подалися у сусідній зі швейною фабрикою триповерховий будинок, де мешкає ветеран швейного виробництва Магдалина Зігмундівна Уйварі (у дівоцтві Браунштейн). Ця зичлива жінка 1930 р. н. вельми радо зустріла пані Марію й вже удвох згадували минулі часи. Не зважаючи на такий поважний вік, ще навіть каву запропонувала, залюбки розказувала, як усе тоді починалося. І для неї, і для підприємства. Затямила, як 17-річною дівчинкою вперше взяла в руки швейне знаряддя й через лічені хвилини з-під рук вийшла готова продукцію. Були це штани, навіть труси, майки тощо. Куртки, плащі, костюми з конвеєра вже сходили потім. Заробляла 375 рублів (старими грішми), гроші вдома чекали мати, сестра і три брати. Роки були тяжкі, післявоєнні, роботи не вистачало, а їсти хотілося. Трудовий стаж пані Магдалини – 45 років, вона народила і виростила трьох дітей. Про директорів теж розказала: трудилася з Йосипом Розенбаумом, Олександром Фекете тощо. Вони завжди до висот крокували першими й запалювали своєю енергійністю колег-швейників.

Не змінило ТОВ «Укран Абітекс» свого покликання і зараз… Люди, особливо молодь, заробляють гроші й годують родини. Керівництво свого часу радо пішли назустріч пропозиції іноземних інвесторів. І не прогадало! Бо інакше підприємство захиріло б, та й чекала б його незавидна доля та розруха. А так фірма-ювілярка живе, працює і розвивається.

Зі святом, дорогі швейники!

Михайло СИНЬООКИЙ, Beregszasz.news

На фото: «кадровичка» Марія Дасів з ветераном виробництва Магдалиною Уйвар

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как проходят консультации семейного психотерапевта?
У супругов, которые первые решили обратиться за психологической помощью, могут возникнуть вполне понятные беспокойства и вопросы. В каком формате проходит консультация, психолог разговаривает с каждым по отдельности или с парой?
Сегодня, 15:4583
Обзор ремешков для Casio G-Shock
Как выбрать ремешок для часов Casio G-Shock? Советы и рекомендации от часовых мастеров сервиса по ремонту часов Correa.
Вчера, 21:54149
Качественная одежда от оптового поставщика стоковой одежды
Если необходимо приобрести стоковую одежду оптом, стоит обратить внимание на интернет-магазин Stockhouse. Это идеальная возможность наполнить витрины своего розничного магазина или интернет-ресурса качественной одеждой для мужчин, для женщин и для детей.
Вчера, 08:57178
Обзор недорогих заборов для дома и дачи
Ныне, в период пандемии, когда многие прочувствовали на себе ее негативные последствия в контексте сокращения рабочих мест, материальной нестабильности, повышения цен на продукты и товары, многие ищут пути сокращения своих финансовых трат.
16-апр-2021, 14:55305
Почему техника Apple стала самой популярной в мире?
В сети магазинов Apple в Киеве, как и во всем мире, всегда людно. Все хотят обновить, купить свой первый «яблочный» гаджет или просто посмотреть на него. И это не удивительно: Эппл завоевала репутацию лучшей техники в мире, а девайсы с логотипов в форме яблока – самые продаваемые
15-апр-2021, 18:16264
Ножи балисонги: разновидности и преимущества
Нож – очень важная и нужная вещь, которую люди активно используют в быту, и не только. Современные производители выпускают довольно широкое разнообразие данных изделий, среди которых особой популярностью пользуются так называемые ножи-балисонги (бабочки).
15-апр-2021, 17:36293

События

МИД РФ назвал высылку дипломатов из Чехии "враждебным шагом" и намекнул на "американский след"
Министерство иностранных дел России назвало решение Чехии выслать 18 сотрудников российского посольства беспрецедентным решением.
Сегодня, 19:5741
Подготовку заговора против Лукашенко отрицают в США
В США отрицают свою причастность к заговору против президента Беларуси Александра Лукашенко. 
Сегодня, 19:5347
Материалы дела о взрыве на складе боеприпасов во Врбетице рассекретит Чехия
Премьер-министр Чехии Андрей Бабиш пообещал рассекретить материалы о произошедшем в 2014 году взрыве на складе боеприпасов в деревне Врбетице, из-за которого вчера страна решила выслать 18 российских дипломатов посольства РФ в Праге.
Сегодня, 18:0658
О концентрации иностранных войск у границ республики заявили в белорусском Совбезе
Заместитель госсекретаря белорусского Совета безопасности Владимир Арчаков сообщил о наращивании военного присутствия иностранных контингентов возле границ страны.
Сегодня, 18:0463
ООН заявил что размер пенсий пожилых женщин в Украине на 30% меньше, чем у мужчин
Размер выплат у пенсионерок в Украине в среднем на 30% ниже, чем у мужчин пенсионного возраста. При этом женщины живут дольше.
Сегодня, 15:1577
Отставки президента Майи Санду потребовали в Молдове
Партия социалистов Молдовы потребовала отставки избранной осенью президентом Майи Санду и проведения досрочных выборов главы государства.
Сегодня, 15:1478