Виготовити сонячні колектори з підручних засобів – просто. Незабаром на Закарпатті це вмітиме кожен селянин

Виготовити сонячні колектори з підручних засобів – просто. Незабаром на Закарпатті це вмітиме кожен селянин

У селі Часлівці Закарпатської області запустили першу в Україні сільську майстерню із виготовлення сонячних колекторів.

Нове виробництво відкрили у рамках проекту Європейського Союзу «Sunrise», який реалізується Програмою транскордонного співробітництва Угорщини, Словаччини, Румунії та України, передає УНН.

Часлівці були обрані для реалізації задуму не випадково. Як зазначає експерт з енергетичних питань, енергоаудитор проекту «Sunrise» Ярослав Пацарнюк, населений пункт знаходиться у широтах, де за оптимального використання сонячної енергії можна забезпечити теплом та електрикою усі місцеві потреби.

«В умовах підвищення тарифів на газ альтернативні джерела енергії стали чи не найперспективнішими у розробці. Навчившись виготовляти сонячний колектор з підручних матеріалів, які можна знайти вдома після ремонту або придбати у будь-якому будівельному магазині, українці зможуть безкоштовно перетворювати сонячну енергію у тепло», – наголосив фахівець.

Наразі виготовлений промисловим шляхом сонячний колектор коштує понад 400 євро. Проект «Sunrise» покликаний здешевити енергоефективний пристрій для споживача у два рази, зауважив Пацарнюк.

«У майстерні використовуються креслення та моделі колекторів, які враховують розміри наявних та розповсюджених у побуті матеріалів. Зокрема, можна створити модель, яка здатна нагрівати 80 л води та забезпечувати теплом родину із чотирьох осіб», – пояснив експерт. З 7 кВт сонячної енергії споживач отримає 3 кВт теплової енергії, додав він.

Виготовлені у майстерні колектори проходять відповідні перевірки параметрів та мають відповідні сертифікати. Фахівці, які проходять безкоштовне навчання у Часлівцях, мають змогу перевірити коефіцієнт корисної дії власних сонячних нагрівачів.

До кінця 2015 року перші 18 сонячних колекторів, матеріали для яких придбала селищна рада Часлівців, будуть встановлені на місцевих адмінбудівлях, серед яких будинок культури, селищна рада, амбулаторія, дитячий садочок.

У рамках проекту «Sunrise» відбулися 18 навчально-ознайомчих тренінгів, до яких долучилися усі охочі – науковці, фахівці у сфері енергетики, органи влади та місцевого самоврядування, жителі села Часлівці та сусідніх населених пунктів.

За словами координатора проекту «Sunrise» Лесі Носенко, на оснащення майстерні у Часлівцях Євросоюз виділив 150 тис. євро. На запуск місцевого виробництва сонячних колекторів пішло два роки.

Володимир Пиріг

Захід.Нет

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-03-30
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Системы оптимизации производства: почему сегодня без них – никуда
Для многих руководителей проектов получение эффективного производственного потока считается сложной задачей
27-мар-2020, 15:08175
Устройство домашней електропроводки
Внимание! Этот материал предоставлен исключительно для ознакомления — помните, что электричество может быть смертельно опасно
27-мар-2020, 14:45318
Лучшая база предложений по аренде офисов в разных районах Киева
Сервис A-office создан для облегчения поиска офисных помещений для бизнеса и личной деятельности
27-мар-2020, 14:39149
Качественное оборудование для баров от мировых производителей
Для запуска собственного бизнеса в сфере обслуживания потребуется немало сил, знаний и капиталовложений
27-мар-2020, 12:32120
Что нужно знать украинцу, чтобы защитить диссертацию за границей?
То, что многие украинские студенты решают уехать за границу и продолжить свое обучение там — известный факт
27-мар-2020, 12:20139
Нужен ли адвокат при расторжении брака?
С таким явлением как развод, ежегодно сталкивается множество семейных пар
27-мар-2020, 09:26228

События

Впервые за 2000 лет ягненка Песаха могут принести в жертву на Храмовой горе
Иудейский синедрион обратился с ходатайством к властям Израиля на проведение первого за 2000 лет пасхального жертвоприношения на Храмовой горе.
Вчера, 21:04158
СЕРБСКИЙ ИЕРАРХ УМЕР ОТ КОРОНАВИРУСА
Епископ Валевский Милутин заразился COVID-19 «служа в своей епархии».
Вчера, 20:0377
Как происходит заражение на самом деле, официально разъяснили в ВОЗ. Все другие версии не соответствуют действительности
Коронавирус не передается через воздух. Такой вывод в воскресенье, 29 марта, обнародовала Всемирная организация здравоохранения на своем официальном сайте
Вчера, 13:28575
Самая молодая жертва коронавируса в Европе зафиксирована в Португалии
Подросток из Овари умер от коронавируса утром в воскресенье, 29 марта в больнице Сан-Себастьян.
Вчера, 12:45144
Несчастный украинец скончался, когда португальская полиция оставила его одного, прикованного наручниками во время приступа эпилепсии.
Председатель союза украинцев в Португалии Павел Садоха заявил, что инспекторы местной миграционной службы убили нашего соотечественника, который приехал в страну в поиске работы.
Вчера, 12:27114
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 30.03 (состоянием на 10:00)
По данным Центра общественного здоровья Минздрава, по состоянию на 10:00 30 марта в Украине подтверждено 480 случаев COVID-19.
Вчера, 10:4817499