На Закарпатті відновлюватимуть пункт пропуску з Румунією, що не працює вже 11 років

На Закарпатті відновлюватимуть пункт пропуску з Румунією, що не працює вже 11 років
Для відновлення роботи пункту пропуску «Хижа – Тарна Маре» на українсько-румунському кордоні у Виноградівському районі необхідні лист від МЗС України Уряду Румунії та приведення до ладу прикордонної інфраструктури з румунського боку. 
Про це йшлося під час зустрічі голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля та голови Повітової ради Сату-Маре (Румунія) Адріана Штефа.
– Пункт пропуску з українського боку офіційно не закритий, його роботу лише призупинили у 2005 році після паводку, який розмив міст, – поінформував румунського посадовця Геннадій Москаль. – Наш намір – відновити перетин кордону не тільки для пішоходів, а й для легкового транспорту для місцевих мешканців прилеглих районів. Тим паче, що з нашого боку відновлення не потребує значних капіталовкладень.
Адріан Штеф запевнив, румунська сторона також зацікавлена у відновленні роботи КПП. Обидві країни ще у 2006 році ратифікували відповідні угоди.  Однак Румунія повинна отримати від України письмове повідомлення про виконання внутрішньодержавних процедур щодо відновлення роботи пункту пропуску.
«З румунського боку КПП повинна бути інфраструктура, відповідна вимогам ЄС. Необхідно збудувати дорогу, адміністративну будівлю. Після отримання всіх необхідних документів, я зі свого боку обіцяю зробити все можливе для того, аби пункт пропуску запрацював чимшвидше», – зазначив Адріан Штеф.
Всі формальності з документами Геннадій Москаль планує вирішити вже найближчим часом:
– У березні на Закарпаття очікується візит міністра закордонних справ України Павла Клімкіна. За його участі відбудеться відкриття Генерального консульства Румунії у с. Солотвино на Тячівщині. До того часу ми підготуємо необхідні папери.
Крім цього Геннадій Москаль та Адріан Штеф домовилися провести Дні добросусідства з повітом Сату-Маре на Виноградівщині, а також про співробітництво регіонів у культурній та спортивній сферах.
Джерело: прес-служба Закарпатської ОДА
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

В чем разница дешевых и дорогих водонагревателей
Стандартный водонагреватель имеет простую конструкцию и работает по тривиальному принципу. Однако современные производители все чаще внедряют инновационные технологии, создавая комфортные условия эксплуатации.
Сегодня, 14:5779
Стенди, плакати з охорони праці
Найважливішим завданням для кожного підприємства є безпека його працівників та відвідувачів. Плакати та стенди з охорони праці стали однією з найбільших вимог для кожного підприємства, підвищують рівень безпеки.
Сегодня, 12:1191
Бюро медицинских переводов
Заказать перевод медицинских документов.
Сегодня, 11:1797
Как выбрать сковородки?
Сложно представить функциональную кухню, на которой не используется сковорода. Данный инструмент в некоторых случаях может служить вместо сотейника или кастрюли.
Вчера, 14:39142
Стоит ли шить юбку из сетки: плюсы и особенности материала
Уже не так много времени осталось до выпускных. Каждой девушке хотелось бы выглядеть на таком мероприятии элегантно и произвести хорошее впечатление.
Вчера, 12:00131
Основные технические параметры фрезерных станков
Профессиональное оборудование является важнейшей составляющей любого производственного процесса. Особенно это касается фрезерных станков, использующихся для изготовления целого ряда деталей и прочих изделий.
16-янв-2022, 14:19196

События

Почему нагнетают слухи о вторжении России в Украину
Осталось совсем немного времени до того, как США и НАТО дадут России письменный ответ на ее требования по стратегической стабильности.
Сегодня, 20:2040
В больницу с сердечным приступом попал посол Беларуси в России
В Москве с сердечным приступом госпитализировали после Беларуси в Российской Федерации Владимира Семашко.
Сегодня, 18:5756
В немецких газохранилищах газа осталось всего на 18 суток
В немецких газохранилищах газа осталось всего на 18 суток. В Министерстве экономике ФРГ заявили, что газохранилища страны заполнены на 50,6%.
Сегодня, 18:3661
В Украине оранжевая зона карантина расширилась в два раза
По состоянию на утро вторника, 18 января, в Украине уже четыре области находятся в оранжевой зоне адаптивного карантина.
Сегодня, 13:2289
После Нового года Елена Зеленская улетела без мужа отдыхать на острова в Индийском океане
Жена президента Украины Елена Зеленская после Нового года улетела на Сейшельские острова.
Сегодня, 12:08109
В украинском Минздраве перечислили главные симптомы "Омикрона"
Заразившиеся штаммом коронавируса "Омикрон" чаще всего сталкиваются с такими симптомами, как головная боль, насморк и усталость.
Сегодня, 11:30127