Половина закарпатців не може сплачувати комунальні послуги після підвищення тарифів

Половина закарпатців не може сплачувати комунальні послуги після підвищення тарифів
Україна переживає не найкращі часи. Непроста економічна ситуація в державі позначається і на її мешканцях, люди заледве зводять кінці з кінцями.
Про це свідчить і те, що більшість українців неспроможні заплатити за спожиті воду, газ та електроенергію. Якщо говорити про Закарпаття, то тут ситуація така: у січні рівень сплати населенням за комунальні послуги становив 54,2%. Найкраще розраховуються жителі Міжгірського району, а найгірше – Воловецького. Такі дані ГУ статистики в Закарпатській області. Підраховано, що закарпатець середнього достатку має сплачувати за «комуналку» 960 гривень. Сума нарахувань за житлово-комунальні послуги в січні 2016 року зросла вдвічі порівняно з відповідними періодом 2015-го. Багато краян втратили роботу, що знову ж таки позначається на їхній платоспроможності.
Заборгованість населення постійно зростає і на кінець січня становила 340 млн грн. Це надзвичайно велика сума, яка негативно позначиться на загальній економічній ситуації в регіоні. Якщо говорити конкретно по всіх містах області, то найбільше боргують в Ужгороді – 147 млн грн, Берегові – 10 млн 748 тис. грн, Мукачеві – 68 млн 38 тис. грн, а якщо врахувати ще й борги за електроенергію, сума набагато збільшиться.
 Половина закарпатців не може сплачувати комунальні послуги після підвищення тарифів
Підсумовуючи згадане, доходимо висновку, що різке зростання тарифів виявилося непідсильною ношею для жителів краю. Наразі картина щодо оплати житлово-комунальних послуг по області така (див. таблицю). Висловлювання містян з цього приводу дуже різні. Але більшість з них усе-таки схиляються до думки, що за використані газ, воду, електроенергію потрібно розраховуватися. Часто можна почути й таке: вчасно платити намагаються пенсіонери, вони найбільш дисципліновані в цьому питанні, а люди, які працюють і мають гроші, чомусь не поспішають. Ось що розповідає Ольга Балаж, пенсіонерка: «Проживаю сама у двокімнатній квартирі. За «комуналку» розраховуюся вчасно. Сума оплати зовсім невелика, бо дотримуюся суворого режиму економії. Я пенсіонерка, зайвих грошей немає, тож це для мене єдиний вихід».
Молоде подружжя Олег та Ірина так висловилося з цього приводу: «Заробляємо достатньо, але платимо не завжди вчасно». Пара аргументує це тим, що держава мало дбає про молоді сім’ї. Тож вони мусять якось самі давати собі раду. Є окрема думка і про субсидії. Люди перестали їм довіряти після постанови уряду про детальну перевірку всіх соціальних виплат. Ось що каже ужгородець Йосип Козуб: «Страшно зв’язуватися із цими службами, бо заберуть ще вдвічі більше, ніж дали. Обов’язково винайдуть щось, аби виставити людину брехуном».
Але які б думки не висловлювали закарпатці та в яких матеріальних умовах вони б не жили, залишається одне правило – за куплений товар завжди потрібно платити. Бо якщо ви йдете в супермаркет за продуктами, вам доводиться розраховуватися за них тут же й одразу, кожен добре розуміє, що в борг вам ніхто їх не дасть. Якщо у вас немає багато грошей, ви намагаєтеся зекономити, логіка тут дуже проста. Тож потрібно пам’ятати про це, купуючи в держави воду, газ, електроенергію…
Христина Біклян, karpatskijobjektiv.com
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-01-27
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Наушники FiiO. Испытательный срок
Относительно молодая китайская компания FiiO добиралась к производству высоклассных наушников
23-янв-2020, 19:28184
Виды контактных линз. Как выбрать
Для тех, кто решил применить контактную коррекцию зрения
23-янв-2020, 18:58303
Пицца-тайм: как организовать перерыв на обед на тренинге
Психологи утверждают, что до 40% полезной информации и контактов слушатели получают не на занятиях, а во время кофе-брейков и
22-янв-2020, 13:53207
Ювелирный магазин «Мальва» дарит 5 лайфхаков, которые помогут выбрать украшения
Сложно поспорить с тем, что ювелирные изделия – это особая «специя» лука
17-янв-2020, 10:21414
Оформление страховки для визы
С того момента, как на законодательном уровне был введен безвизовый режим, путешествия для граждан Украины стали намного проще
26-дек-2019, 19:19470
Как подобрать мебель для спальной комнаты
Правильно обустроенная спальня позволит владельцу комнаты отдыхать и чувствовать себя уютно дома
26-дек-2019, 15:17591

События

Украину назвали Малороссией на итальянском телеканале
Инцидент произошел накануне во время финального тура телеигры
Вчера, 20:1750
Минздрав заявил что нет ни одного случая заболевания новым коронавирусом в Украине
Обнаруженный коронавирус не является новой инфекцией 2019-nCoV
Вчера, 19:5851
Меру пресечения в Болгарии избрали Фигуранту дела Гандзюк
Левина временно взяли под стражу на 40 дней
Вчера, 19:2349
В Украине школы закрывают на карантин: список областей
Из-за вспышки гриппа и ОРВИ массово закрываются школы
Вчера, 19:1769
Ахметов купил во Франции самую дорогую виллу, принадлежавшую королю Бельгии
Ринат Ахметов приобрел виллу на Лазурном берегу Франции за 200 млн евро
Вчера, 19:0353
Продается истребитель МиГ-21 за 3,85 млн. форинтов
Продавец заверяет, что машина «не летает, никогда не участвовала ни в каких войнах или боях
Вчера, 16:5870