В закарпатських лісах вдалося сфотографувати диких козуль (Фото)

В закарпатських лісах вдалося сфотографувати диких козуль
У Брустурянському лісгоспі на Тячівщині водяться дикі козулі. Проте, навіть лісівникам Брустурянського ДЛГ та місцевим мешканцям з найближчих сіл не завжди щастить зустріти тут дичину, особливо таку полохливу як козуля чи олень.
Зазвичай ці звірі тримаються якнайдалі від лісових доріг та людських очей. А якщо й спускаються з гір, то лише для того щоб напитися води з гірської річки, яка тут протікає та поласувати сіном з годівниці, яке для них припасають єгері. 
Взимку тваринкам важко знайти їжу, тож цей корм стає їм у великій нагоді у важку пору року. А холоди тут тримається набагато довше ніж у низинних районах. Якщо навіть гірські села вже практично безснідні, то тут, у горах, як бачимо, все ще встелено білою ковдрою. 
Звісно, угледіти в горах диких козуль непросто. А якщо чесно, то і нам би теж не вдалося, як би не головний лісничий Кедренського лісництва Василь Золотар. Саме він показав нам з дороги, по якій ми їхали, цих милих звіряток на відстані десь 400- 600 метрів. 
- Он там дивіться, але тихо, бо вони почують і втечуть, - показав на гору лісничий. 
Дійсно, приблизивши об'єктив камери можна було розгледіти маму -козулю і трьох її малят. Та згодом, тваринки відчули націлені на них погляди і поспішили сховатися у лісових заростях. 
А Василь Васильович розповів, що спостерігає за цим диким сімейством вже років 5- 6, і навіть бачив як козуля народжувала двох малят. 
- Десь три роки тому ми проїжджали тут машиною ще з двома лісниками в той час, коли з'являлися на світ звірятка. Спочатку народилося одне і одразу почало підніматися на ноги, потім друге. Шкода, що у нас не було тоді фотоапарату, а лиш біноклі, щоб зафіксувати такі цікаві моменти, які відбуваються у природі, - розповів лісничий. 
Неподалік лісівники поставили для них годівницю і звірятка спускаються сюди підкормитися. Зазвичай, припасають для них гілкові корми та сіно, а також - сіль лизунець в солонці. Заготовляють лісники корм влітку та восени, а з'їдають його тваринки до початку весни. 
До речі, на даний час у лісах Брустурянського лісгоспу збільшилась популяція фауни, зокрема козуль європейських та оленів благородних. Іх чисельність, для прикладу в 2014 році сягала, до 437 голів. 
Зі слів головного лісничого Василя Золотаря найбільш сприятливими чинниками для збільшення популяції є малосніжні зими, забезпеченість кормами та зменшення кількості браконьєрів і звісно, хижаків - природніх ворогів парнокопитних. 
Особливо це стосується диких вовків, які теж водяться в лісництві і навіть нападають людські оселі. Одного нещодавно вдалося підстрелити місцевому мисливцеві. Однак це вже зовсім інша історія. 
В закарпатських лісах вдалося сфотографувати диких козуль
Любов Немеш, спеціально для Тячів LIFE
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-10-19
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Основные принцыпы правильного питания
В 21 веке здоровье все выше поднимается в рейтинге приоритетов. Поэтому все большее количество людей переходят на здоровый образ жизни - умеренный спорт, правильное питание и разумный тайм-менеджмент.
Вчера, 18:59108
Как выбрать хороший интернет-магазин: покупка техники без рисков
Количество интернет-магазинов растет не по дням, а по часам. Новые виртуальные торговые точки открываются регулярно. Покупатели узнают о них из рекламы в социальных сетях или на популярных новостных сайтах.
18-окт-2021, 14:49164
Как сэкономить на продуктах без ущерба для здоровья
Среднестатистический украинец тратит на покупку продуктов не менее половины, а в некоторых случаях 2/3 семейного бюджета. С учетом того, что цены растут как на дрожжах, доля таких расходов стремительно увеличивается.
18-окт-2021, 14:41167
Не только в Америке: как работает сервис поздравлений от украинских знаменитостей
В 2017 году в США создали сервис Cameo, где предложили пользователям заказывать видеоролики от звезд. В заявке необходимо описать адресата и указать текст обращения. Стоимость стартует от $25.
18-окт-2021, 14:39144
Как получить «чистый» звук от проигрывателя винила?
Не случайно, новое поколение ценителей музыки, которые росли в эру цифрового формата, проявляют неподдельный интерес к другим форматам из недалекого прошлого. Речь идет о виниле
18-окт-2021, 14:27143
Горящие путевки осенью: топ-3 экзотических направления для выгодных каникул
Горящие путевки в теплые края — лучший способ сменить осеннюю дождливую прохладу на яркое солнце и лазурь морской глади.
16-окт-2021, 15:36239

События

Зачем Стефанчук снова хочет отменить сезонный перевод стрелок
Уже в конце следующей недели, 31 октября, украинцы переведут стрелки часов на один час назад в рамках традиционного перехода на "зимнее" время.
Вчера, 23:5866
Синоптик рассказала о погоде в среду и четверг
В среду, 20 октября, в Украине, где ожидается ясная и безоблачная погода, в некоторых областях температура воздуха поднимется до +18 градусов.
Вчера, 20:1590
Россию в развязывании войны на Донбассе обвинил глава Пентагона
Министр обороны Соединенных Штатов Америки, который 19 октября прибыл в Украину с официальным визитом, уже сделал первые заявления в Киеве.
Вчера, 17:20116
Тотальный локдаун объявлен в России
В России объявлен тотальный локдаун. Он связан со взрывном ростом заболеваемости коронавирусом.
Вчера, 16:54154
За одну секунду хакеры взломали iPhone 13 Pro на iOS 15 и получили $330 тысяч
Чтобы перехватить управление, злоумышленникам нужно использовать сразу несколько уязвимостей, однако в итоге жертве достаточно просто кликнуть по ссылке.
Вчера, 13:08149
Вопрос независимости от Британии рассмотрят в Уэльсе
В Уэльсе заговорили о независимости от Британии.
Вчера, 13:05151