В Закарпатській обласній держадміністрації розглянули екологічні проблеми краю

В Закарпатській обласній держадміністрації розглянули екологічні проблеми краю
Сьогодні, 14 березня, в Закарпатській обласній раді відбулося засідання двох профільних  комісій: з питань бюджету (голова Василь Кошеля)  і з питань  екології та використання природних ресурсів (голова – Оксана Біров). Відтак розглянуто пропоновані матеріали та проекти рішень до порядку денного четвертого пленарного засідання другої сесії, яке згідно з розпорядженням голови облради Михайла Рівіса заплановане на 17 березня  2016 року.
На комісії з питань  екології та використання природних ресурсів крайові парламентарі працювали, зважуючи кожну ініціативу розробників проектів. Найперше розглянули  профільні питання. Зокрема, внесення змін до Програми охорони навколишнього середовища  Закарпатської області  на 2016-2018 роки.
Як наголосив директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Рішко, зміни потрібні для стабілізації та поліпшення стану  навколишнього природного середовища на території області. «Адже природа  річ непередбачувана,  сказав він.  А Закарпаття  зона підвищеного ризику повеней і зсувів, тому ми повинні діяти, спираючись на попередні досвіди».
Пропоновані зміни стосувалися розділу фінансування заходів цієї Програми. Мова про збільшення її вартості, що дасть змогу серед іншого провести капітальний ремонт каналізаційних очисних споруд у с. Велика Бакта, що на Берегівщині, захистити від затоплення водами  р. Тиса  нижньої частини с. Крива Хустського району, врегулювати русло р. Мокрянка у с. Німецька Мокра Тячівського району, яка розливається від одноденної зливи, провести капітальний ремонт протизсувних споруд біля автодороги Свалява-Довге-Липча та біля дороги  Міжгір’я-Синевир. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів цієї Програми – 545 476,0 тис. грн.  У тому числі коштів обласного бюджету – 58 553,0 тис.грн., коштів районних, міських бюджетів – 82 670,0 тис.грн.
Зосереджено вивчали члени комісії і проект рішення про введення мораторію на вирубку лісів у межах природно-заповідного фонду нашої області, яке зініціював голова ОДА Геннадій Москаль. Простіше кажучи, пропонується тимчасово заборонити на території таких об’єктів фонду місцевого значення суцільні рубки усіх видів, у тому числі  суцільні санітарні, лісовідновні, рубки реконструкції тощо, бо вони спричиняють руйнування лісової екосистеми. Мораторій дозволить зберегти цінні лісові масиви, рідкісні види рослин і тварин. Зазначалось, що аналогічне рішення торік ухвалила Київська обласна рада.
Члени комісії також активно обговорили  та підтримали клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Катіон Інвест» щодо надання спецдозволу на користування надрами з метою видобування кам’яної солі Тереблянського родовища у Тячівському районі. Наголошувалось, що там працює серйозний англійський інвестор з екологічною картою, який вклав кошти, у т.ч. і в розбудову інфраструктури лікарні, шахти і т.д.
Уважно обговорено й низку інших  проектів рішень стосовно затвердження нових та внесення змін до діючих регіональних програм з розвитку системи охорони здоров’я, освіти, культури, туризму і курортів, транскордонного співробітництва, енергозбереження  тощо.
Джерело: прес-служба Закарпатської облради

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-12-08
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Разновидности оптических систем
Еще в Древней Греции стали использовать зеркала и линзы. Только действие их было ограниченное из-за свойств. Оптика с полноценными функциями (позволяющая видеть на далекие расстояния) появилась во времена Возрождения.
Вчера, 20:1089
Лучший строительный магазин в Киеве “Partner.UA”
Если необходимо приобрести инструменты и материалы для проведения капитального ремонта, строительства или просто для обустройства территории, необходимо посетить строительный магазин “Partner.UA”.
Вчера, 11:11116
Основные причины поломки техники CASE
Продукция американской компании CASE включает разнообразные модели экскаваторов, погрузчиков, бульдозеров и грейдеров. Из-за значительных нагрузок на рабочие механизмы в течение длительного периода времени техника CASE может выйти из строя и требовать ремонта.
Вчера, 11:08119
Препараты Anti-aging: Влияние медицинского питания на здоровье
Роль витаминов и БАДов поддержании здоровья и активного долголетия. Пробиотики и пребиотики: укрепление иммунитета и здоровья ЖКТ. Медицинское питание и формирование генетического потенциала.
7-дек-2021, 18:02159
Косметика для косметологов: качественно и недорого
Какую продукцию предлагает интернет-магазин "Френч Шоп". Почему стоит обращаться именно в эту компанию.
7-дек-2021, 12:51175
Как выбрать барабанные сепараторы для зернозаготовительного предприятия
Барабанные сепараторы входят в зерноочистительный комплекс оборудования современного зернозаготовительного предприятия. Машина предназначена для очистки (предварительной, первичной, вторичной) сырья, а также для его сортировки по важным техническим показателям (массе, форме).
7-дек-2021, 12:48156

События

Почему в мире заговорили, что штамм "Омикрон" положит конец пандемии
Омикрон-штамм коронавируса может оказаться не только доминирующим в мире, но и менее опасным, чем его предшественник - Дельта. 
Вчера, 20:29105
На окончание сертификации "Северного потока-2" уже весной надеются в МИД России
В Кремле рассчитывают, что сертификация российского газопровода "Северный поток-2" будет окончена в запланированный срок, то есть весной 2022 года.
Вчера, 20:2795
Задушившая ребенка харьковчанка объяснила свой поступок фразой "никто не мог бы позаботиться о нем, как я"
36-летняя харьковчанка, которая задушила своего двухлетнего сына и выпрыгнула из окна четвертого этажа, рассказала о следователям о причинах своего поступка.
Вчера, 20:12131
Из-за Омикрона в Великобритании хотят ввести паспорта вакцинации и отравить работников на удаленку
В Великобритании, где в ноябре обнаружили новый штамм коронавируса "омикрон", могут ввести новые карантинные ограничения.
Вчера, 17:28111
Секс до брака не самым серьезным грехом посчитал папа Римский Франциск
Глава католической церкви папа Франциск не считает секс вне брака "самым серьезным" грехом. Об этом понтифик сообщил журналистам во время брифинга, возвращаясь из поездки в Грецию, пишет Independent.
Вчера, 17:27110
Планку в $1200 превысила цена на газ в Европе
В среду, 8 декабря, цена газа в Европе снова поползла вверх и превысила отметку в 1200 долларов за тысячу кубометров на фоне угроз США в отношении российского газопровода "Северный поток -2".
Вчера, 15:04152