На Закарпатті знову земельний скандал, люди вийшли боронити території

На Закарпатті знову земельний скандал, люди вийшли боронити території
У громади села Ярок, що на Ужгородщині, виникла проблема з ділянкою поля, на якій місцеві жителі випасають корів. Чоловіки і жінки вийшли на пасовисько боронити його від техніки, що приїхала орати землю.
Зазначимо, що загальна площа сільської ради – 3 тис 759 га. З них – 1 751 га – землі Міністерства оборони (полігон), 538 га – землі ДП «Великолазівський», 552 га – землі громадян, 518 га – належить Лісгоспу.
Люди запевняють: «Двадцять років земля стояла, її ніхто не обробляв. Ми купували селітру, чистили поле від чагарнику, а типирь ун прийшов нашой забрати. Ми на ісьому польови корови пасеме вже роки, най іде орати в другой місто». 
Перемовини з керівником радгоспу ведуться ще з минулого року. Виявилося, що було піднято питання про роздержавлення цього підприємства, але у відповідних структурах воно не вирішено, мало того, немає жодної реакції. Від голови села також було направлено звернення до адміністрації радгоспу, що до вирішення питань на законному рівні, на рівні Міністерства аграрної політики, та за для спокою громади, почати обробляти землі в іншому місці. Також було запропоновано провести інвентаризацію земель, адже представлена карта, за її словами, не відповідає дійсності. Ентузіазм радгоспу Василь Буц, виконуючий обов’язки директора державного підприємства «Великолазівський» ознайомив присутніх із схемою розподілу землі, затвердженою ще попереднім головою, в державному акті також чітко прописане право на користування. Голова радгоспу визнав, що йому легше та вигідніше обробити цю ділянку, так як тут найменше перепон для проведення робіт. На інших ділянках – чагарник та дерева, які потрібно викорчовувати, більше часу піде на обробку землі, а коштів нема.
Громадою зібрано пакет документів, який буде затверджено на сесії сільської ради 25 березня й направлено в усі відповідні інстанції, для того, щоб якнайшвидше розглянули й вирішили питання переведення ряду земель із державної в комунальну власність.
Марія Кеслер, karpatskijobjektiv.com
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-13
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:08)