Медведчук: Про яке підвищення ціни йдеться, якщо в Україні три чверті газу - власного видобутку?

Медведчук: Про яке підвищення ціни йдеться, якщо в Україні три чверті газу - власного видобутку?
На думку лідера Громадського руху «Український вибір - Право народу» Віктора Медведчука, в Україні є всі умови для серйозного зниження тарифів на газ для населення. Чому уряд наполягає на чергове підвищення, політик пояснив у своєму блозі.
«На початку травня 2018 року прем'єр заявив:« ... Ці всі розмови, що газ в Україні коштує 2,3 тис., - це все нісенітниця. Як може коштувати газ 3 тис. Грн, якщо його ціна на європейських хабах зараз в середньому $ 250 ?! Людей просто обманюють ». Безумовно, людей обманюють. І робить це сам КМУ на чолі з прем'єром », - вважає В. Медведчук.
Політик підкреслив: порівнювати ціни на російський газ на європейських хабах і реальну собівартість видобутку природного газу в Україні немає сенсу, тому що ця собівартість набагато нижче. «Здобиччю 75% українського газу займається державна компанія« Укргазвидобування ». Було б вкрай корисним, щоб її діяльність стала дійсно підзвітною українському суспільству. Тоді б ми дізналися реальну собівартість видобутку газу в країні. Тим більше що і сам прем'єр заявив, що енергосектор повинен бути прозорим і демонополізувати. Абсолютно вірно. Тільки це повинні бути не пропагандистські гасла, а реальні дії уряду. Чому це не робиться? Та тому, що тоді стало б абсолютно зрозуміло, що мова йде про абсолютно необґрунтоване підвищення тарифів на газ, що має всі ознаки державної афери, яка спрямована проти інтересів більшості громадян України », - пояснив В. Медведчук.
Він повідомив, що, за даними ПАТ «Укртрансгаз», в 2017 році Україна збільшила імпорт природного газу на 26,8% (на 2 млрд 971,7 млн ​​кубометрів) у порівнянні з 2016-м - до 14 млрд 50,1 млн кубометрів . «Питанням зростання імпорту природного газу в Україну при зниженні його споживання в країні повинні нарешті зайнятися компетентні органи. Видобуток природного газу в Україні в 2017-м збільшилася на 4,2% (на 838,2 млн кубометрів) у порівнянні з 2016 роком - до 20 млрд 825,3 млн кубометрів. Українським споживачам всіх категорій у 2017 році було транспортовано магістральними газопроводами 28,4 млрд кубометрів газу - на 6,3% менше, ніж в 2016-му. Таким чином, з 28,4 млрд кубометрів газу, спожитого українськими користувачами всіх категорій у 2017 році, 20,8 млрд кубометрів, тобто 73%, - це газ власного видобутку. Отже, і ціна газу на українському ринку на 73% повинна формуватися, виходячи з українських реалій, а не цін на європейських хабах, як би цього не хотілося газовим ділкам », - пояснив В.Медведчук.
Політик упевнений: уряду давно було пора зайнятися не нав'язуванням українцям надвисоких «європейських» цін, а забезпеченням прискореного зростання видобутку власного газу. «Як свідчать оперативні дані« Укртрансгазу », видобувні компанії в Україні демонструють зниження середньодобового видобутку природного газу п'ятий місяць поспіль. Видобуток держкомпаніями «Укргазвидобування» і «Укрнафта» в квітні 2018 го продовжила знижуватися - на 0,5% і 3,2% відповідно. Ось чому терміново потрібно зайнятися прем'єру, а не пропагандою необхідності введення ще більш високих цін на газ в Україні на догоду МВФ під виглядом запровадження ринкових цін на газ. Які ринкові ціни при відсутності газового ринку? Є всі умови для серйозного зниження тарифів на газ для населення. Гройсман ж готує їх чергове підвищення на 50% », - підсумував Віктор Медведчук.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-05-08
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать цветочную композицию в подарок
Казалось бы, что сложного в том, чтобы купить цветы в подарок? Каждый из нас, хотя бы единожды в жизни, сталкивался с таким вопросом.
7-мая-2021, 16:30140
Продвижение сайтов силами профессионалов
У каждой интернет-компании, которая намеревается через интернет добиться определенной выгоды или популярности, должно быть собственное представительство в сети.
7-мая-2021, 14:33174
Навіщо потрібні корпоративні подарунки
Від чого залежить успіх компанії? Ви маєте рацію, якщо скажете: «У правильної стратегії, бізнес-моделі, грамотного розвитку і т.д.». А що щодо гармонійних відносин в колективі, репутації і візуалізації бренду?
6-мая-2021, 14:48249
Как выгодно покупать товары для дома из Китая
Товары китайского производства пользуются огромнейшей популярностью, поскольку они доступны, качественны и представлены в широком разнообразии. Продукция из КНР успешно реализуется и на отечественном рынке и оптом, и в розницу, но зачем переплачивать, если можно заказать все необходимое
5-мая-2021, 13:41278
Страхование КАСКО – уходим от непредвиденных расходов
Приобретение нового автомобиля практически всегда сопровождается не только приятными ощущениями.
4-мая-2021, 11:48316
Оригиналы для Хонды
У каждого человека, наверняка существует период времени в его жизни, который он считает наивысшей точкой своих достижений или по крайней мере самым удачным периодом.
3-мая-2021, 19:54353

События

Декларацию о европерспективе Украины подписали Зеленский и президент Латвии
Президент Владимир Зеленский во время рабочей поездки в Луганскую область провел видеоконференцию с латвийским коллегой Эгилсом Левитсом.
Вчера, 21:1261
Призыв отказаться от права собственности на вакцины против Covid-19 поддержал Ватикан
Папа Римский Франциск I поддержал идею законодательного отказа от прав интеллектуальной собственности на вакцины против COVID-19.
Вчера, 21:0964
В США отыскали женщину, которая полгода выживала в дикой глуши
Американку случайно обнаружили благодаря рухнувшему поисковому дрону.
Вчера, 19:1185
Индия закрывается на полный локдаун после нового рекорда
Уже третьи сутки подряд в стране фиксируют более 400 тысяч новых случаев заболевания. Многие люди умирают, так и не дождавшись врачей.
Вчера, 19:04114
Аэропорт и больницы после письма о минировании проверяют в Киеве
В субботу, 8 мая, киевские правоохранители начали проверку ряда больниц и аэропорта из-за сообщения о минировании.
Вчера, 16:3288
Более миллиона человек присоединилось к онлайн-маршу памяти "Наш полк" телеканала "Интер"
К маршу памяти онлайн "Наш полк", который второй год подряд ко Дню Победы организовывает телеканал "Интер", присоединились уже более миллиона человек.
Вчера, 16:07135