ЄК запустила план захисних заходів від санкцій США проти Ірану

ЄК запустила план захисних заходів від санкцій США проти Ірану
Єврокомісія оприлюднила план захисних заходів від можливих санкцій США щодо Ірану. У п'ятницю запустили процедуру поновлення закону 1996 року, що була покликана блокувати наслідки нових обмежувальних заходів для європейських компаній.
Євросоюз приймав "блокуючий постанову" тільки один раз за всю історію свого існування - в листопаді 1996 року, як відповідь на екстериторіальні економічні санкції США проти Куби. У тому ж році міра поширилася на прийняті Вашингтоном обмеження проти Ірану і Лівії.
"Блокуючий закон" забороняє європейським компаніям дотримуватися екстериторіальні наслідки санкцій США; дозволяє стягувати збитки, що випливають з таких санкцій; зводить нанівець дію в ЄС будь-яких рішень іноземних судів, заснованих на санкції.
"Мета полягає в тому, щоб цей захід вступила в силу до 6 серпня 2018 року, коли набуде чинності перша партія санкцій США", - йдеться в пояснювальній записці до плану.
Крім того, ЄК усуне перешкоди для прийняття Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) рішень "в рамках бюджетних гарантій ЄС" про фінансування діяльності за межами ЄС в Ірані.
"Це дозволить ЄІБ підтримати інвестиції ЄС до Ірану і може бути корисно, зокрема, для малих і середніх компаній. Всі відповідні правила і процедури будуть застосовуватися до окремих фінансових операцій", - пояснили в Брюсселі.
ЄК також пропонує розробити банківські механізми, які дозволили б Ірану отримувати доходи, пов'язані з нафтою. Це може спрацювати в разі введення США санкцій проти європейських організацій, що беруть участь в "нафтових" угодах.
"Євротрійка" - Франція, Німеччина, Великобританія - і Іран домовилися розробити програму підтримки і зміцнення економічних зв'язків у відповідь на вихід США з угоди з ядерної угоді.
Вихід США з угоди
На початку травня американський лідер оголосив про вихід країни з угоди по атому і розпорядився негайно розпочати відновлення санкцій проти Ірану.
Під обмеження потраплять критично важливі сектори іранської економіки, включаючи енергетику, нафтохімію і фінанси.
У числі відновлених санкцій будуть і вторинні, тобто по відношенню до інших країн, які ведуть бізнес з Іраном. Один з головних питань - чи будуть союзники США ці вимоги виконувати.
Решта країн - гаранти угоди засудили рішення Трампа, вказавши на небезпечні наслідки

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-09-18
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Мужская зимняя куртка: разновидности и рекомендации по выбору от профессионалов
Какие существуют зимние куртки для мужчин и мальчиков, и на какие нюансы обратить внимание при выборе.
Вчера, 18:40103
ТОП-3 авторских столов из массива от компании Woodwerk
Сейчас на рынке мебельных изделий активно работает огромнейшее количество компаний-производителей, но когда речь заходит о действительно высококачественной и современной продукции, нельзя не упомянуть предприятие Woodwerk, имеющее богатейший опыт работы и производящей авторскую мебель высочайшего
Вчера, 13:1583
Лечение собак от паразитов
Чем опасно заражение собак паразитами, как их вывести
Вчера, 12:3185
С чем связаны проблемы в постели у мужчин
В статье вы сможете узнать основные причины снижения эректильной функции у мужчин и простые способы восстановления потенции.
Вчера, 11:511733
Мужские сумки – потребность в данном аксессуаре
Есть ли необходимость приобретать мужскую сумку?
17-сен-2020, 20:28105
Комфортные худи для женщин в Украине
Удобство худи проявляется как в универсальности фасона и возможности создания привлекательных спортивных образов, так и в практичности, связанной с обеспечением тепла, защитой от непогоды.
17-сен-2020, 14:52136

События

ДТП с автобусом произошло в Черновицкой области
В субботу ночью, 19 сентября, в Хотинском районе Черновицкой области столкнулись легковой автомобиль и пассажирский автобус.
Сегодня, 09:3949
О резком похолодании в Украине предупредили синоптики
В субботу, 19 сентября, в Украине ожидается резкое понижение температуры.
Сегодня, 09:3846
Тропический шторм "Бета" сформировался над Атлантикой
В Атлантическом океане сформировался тропический шторм "Бета".
Сегодня, 09:3642
Переговоры правительства Афганистана и "Талибан" оценил Трамп
Президент США Дональд Трамп заявил, что переговоры с "Талибаном" проходят успешно.
Сегодня, 09:3438
Статистика COVID-19  в Украине по состоянию на утро 19 сентября 2020
19 сентября (по состоянию на 9:00) в Украине 172 712 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19, из них 3516 летальных, 76754 пациентов выздоровело.
Сегодня, 09:08237
Прийти на заседание комитета Рады согласился Фокин
Заместитель главы украинской делегации в Трехсторонней контактной группе Витольд Фокин придет на заседание комитета Верховной рады по вопросам организации государственной власти.
Вчера, 21:2895