ЄК запустила план захисних заходів від санкцій США проти Ірану

ЄК запустила план захисних заходів від санкцій США проти Ірану
Єврокомісія оприлюднила план захисних заходів від можливих санкцій США щодо Ірану. У п'ятницю запустили процедуру поновлення закону 1996 року, що була покликана блокувати наслідки нових обмежувальних заходів для європейських компаній.
Євросоюз приймав "блокуючий постанову" тільки один раз за всю історію свого існування - в листопаді 1996 року, як відповідь на екстериторіальні економічні санкції США проти Куби. У тому ж році міра поширилася на прийняті Вашингтоном обмеження проти Ірану і Лівії.
"Блокуючий закон" забороняє європейським компаніям дотримуватися екстериторіальні наслідки санкцій США; дозволяє стягувати збитки, що випливають з таких санкцій; зводить нанівець дію в ЄС будь-яких рішень іноземних судів, заснованих на санкції.
"Мета полягає в тому, щоб цей захід вступила в силу до 6 серпня 2018 року, коли набуде чинності перша партія санкцій США", - йдеться в пояснювальній записці до плану.
Крім того, ЄК усуне перешкоди для прийняття Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) рішень "в рамках бюджетних гарантій ЄС" про фінансування діяльності за межами ЄС в Ірані.
"Це дозволить ЄІБ підтримати інвестиції ЄС до Ірану і може бути корисно, зокрема, для малих і середніх компаній. Всі відповідні правила і процедури будуть застосовуватися до окремих фінансових операцій", - пояснили в Брюсселі.
ЄК також пропонує розробити банківські механізми, які дозволили б Ірану отримувати доходи, пов'язані з нафтою. Це може спрацювати в разі введення США санкцій проти європейських організацій, що беруть участь в "нафтових" угодах.
"Євротрійка" - Франція, Німеччина, Великобританія - і Іран домовилися розробити програму підтримки і зміцнення економічних зв'язків у відповідь на вихід США з угоди з ядерної угоді.
Вихід США з угоди
На початку травня американський лідер оголосив про вихід країни з угоди по атому і розпорядився негайно розпочати відновлення санкцій проти Ірану.
Під обмеження потраплять критично важливі сектори іранської економіки, включаючи енергетику, нафтохімію і фінанси.
У числі відновлених санкцій будуть і вторинні, тобто по відношенню до інших країн, які ведуть бізнес з Іраном. Один з головних питань - чи будуть союзники США ці вимоги виконувати.
Решта країн - гаранти угоди засудили рішення Трампа, вказавши на небезпечні наслідки

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)
Интересно, чем закончилось? Молодец пацан....
Константин (2019-11-10 15:27:34)
Ця новина була опублікована 6 років тому, але про неї забули...
Хантер (2019-11-09 18:47:55)
Да уж совсем не ждал... Какая неожиданность...
Олечка (2019-11-06 12:30:32)
А вот это очень хорошая новость...
Taras (2019-11-06 12:28:05)