Польське видання назвало чотири сценарії зустрічі Трампа і Путіна

Польське видання назвало чотири сценарії зустрічі Трампа і Путіна

Білий дім та Кремль готуються до саміту Дональда Трама та Володимира Путіна, який попередньо запланований на 16 липня у Гельсінкі.

На думку журналіста польського видання Defence24.pl Яцека Раубо, зустріч двох лідерів може розвинутися за чотирма ймовірними сценаріями. Автор статті описує кожен із них.

Так, Путін і Трамп на саміті в Гельсінкі можуть поставити на перше місце питання внутрішньої політики. В такому випадку два лідери розгорнуть після зустрічі стратегічну інформаційну кампанію, припускає кореспондент. Для Дональда Трампа цей захід стане козирем, який він зможе використовувати в суперечках з НАТО і торгових переговорах з ЄС (у першу чергу Німеччиною), а для росіян – кульмінацією небезпечної гри, яку вони почали з військових дій у Грузії та Україні, згодом втрутившись у громадянську війну в Сирії, нагадує Раубо. Москва покаже, що Вашингтон погодився повернутися до формату, за якого міжнародні відносини вибудовуються на зустрічах такого роду. За цього сценарію не варто очікувати ухвалення переломних рішень, угод та інших довгострокових домовленостей, йдеться у публікації.

Другий сценарій передбачає точкові угоди, незважаючи на які загальне тло американо-російських контактів залишиться конфронтаційним. Обидві країни досягнуть домовленостей з окремих питань у певних сферах, але визнають, що їхні основні інтереси в Європі розходяться, як це було в епоху холодної війни. Втілити в життя таку стратегію буде найпростіше, дійшовши згоди з питань Сирії та Ірану. Вашингтон може дозволити Москві залишити в Дамаску її призначенців (не обов'язково Асада), наполігши, щоб Кремль надав США та їхнім союзникам більше свободи в діях щодо Ірану. В Європі зберігся б статус-кво, а за її межами росіяни та американці почали б взаємодію, розмірковує автор матеріалу.

Третій сценарій, на відміну від другого, може припускати далекосяжні поступки з боку США на тих напрямках, які вважалися стратегічними. Йдеться про санкції щодо Росії, присутність військ у Східній і Центральній Європі або розподіл сфер впливу за межами європейського континенту, 
– пояснює польський журналіст.

Четвертий сценарій, на думку Раубо, є найбільш небезпечним: він має на увазі створення нового формату глобальних відносин, що спирається на двосторонню російсько-американську угоду. Ґрунтом для його появи готують як дії адміністрації Трампа (зустріч "Великої сімки", торгові суперечки з ЄС, криза навколо теми виділення 2% ВВП на оборону в рамках НАТО), так і Росії (застосування сили для пересування кордонів, підтримка сирійського режиму, проведення секретних операцій на території третіх країн). Сама зустріч в Гельсінкі може не носити переломного характеру, але вона стане першим кроком до нових домовленостей, які створять схему, що дозволяє не враховувати інтереси колишніх партнерів США. До того ж, може зрости ймовірність, нових агресивних дій з боку Росії на тих напрямках, на яких їй це дозволить адміністрація Трампа, робить висновок автор.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

"Мать и дитя" — сеть клиник репродуктивного здоровья
Не всем дано счастье быть родителями. Иногда супружеские пары живут годами в надежде родить ребенка, обследуются, лечатся от бесплодия и ничего не получается.
Сегодня, 13:35101
Доставка товаров из Польши
Все больше людей отдают предпочтение покупкам через интернет. Это очень удобно и выгодно. Чтобы найти необходимый товар, не нужно бегать по магазинам и ездить по городу, тратя время на дорогу
Вчера, 12:06131
Установка ГБО на «Хонду»
Все автолюбители, в том числе владельцы «Хонды», знают, что значительную часть расходов по обслуживанию транспортных средств составляют затраты на заправку
2-апр-2020, 19:53116
Ручки для межкомнатных дверей: виды и особенности
Чтобы выбрать оптимальный вариант ручек для дверей, особенно межкомнатных, нужно сперва хорошенько ориентироваться в их разновидностях и особенностях.
2-апр-2020, 19:45126
Какой уход за волосами выбрать
Волосы — это украшение человека. Для прекрасной половины человечества они являются самым дорогим аксессуаром. По внешнему виду волос можно судить о здоровье их обладателя.
2-апр-2020, 10:05115
С чего начать проектирование частного дома?
Советы о том, с чего начать проектирование частного дома.
31-мар-2020, 18:45300

События

В Украине за сутки выявили почти 130 случаев коронавируса
Общее количество случаев превысило 1200
Сегодня, 22:07286
Минздрав дал инструкцию по правильному ношению маски
Маску нужно менять каждые четыре часа и нельзя использовать повторно
Сегодня, 20:3380
В Чернобыльской зоне горит лес
Площадь лесного пожара составляет 20 гектаров
Сегодня, 18:5474
Находиться на улице без маски разрешил Кабмин
Ношение маски не обязательно, поскольку улица не является "общественным местом"
Сегодня, 16:48182
Коронавирус в Ухане нашли у 15% кошек
В ходе исследования ученые посетили приюты для животных, находящиеся в разных частях города.
Сегодня, 11:44180