У Сирії почала воювати нова приватна військова компанія - ЗМІ

У Сирії почала воювати нова приватна військова компанія - ЗМІ

 

Приватна військова компанія "Патріот", ймовірно, пов'язана з Міноборони РФ, як мінімум з весни 2018 року бере участь у бойових діях в Сирії.

Про це повідомляє "Дождь".

Про існування "Патріота" розповіли кілька джерел - співрозмовник на ринку охоронних послуг, офіцер Міноборони РФ і представники ветеранських організацій.

Також військова компанія разом із ПВК "Вагнера" згадується у зверненні до влади (є у розпорядженні "Дождя"), яке підписали генерал-полковник у відставці Леонід Івашов, голова міжнародної громадської організації "Честь и Родина" Володимир Петров і голова комітету "Загальноросійського офіцерського зібрання" Євгеній Шабаєв. Усі троє підтврдили "Дождю", що знають про існування ПВК "Патріот".

 

У заяві вимагається визначити правовий статус росіян, які пройшли бойові дії у складі ПВК.

"Документ найближчим часом планують надіслати у Генпрокуратуру, Верховний суд та президенту", - розповів Шабаєв.

"Автори заяви попереджають про майбутню кризу у ветеранському русі: до "Загальноросійського офіцерського зібрання" уже три роки надходять скарги від поранених в боях у Сирії, які не отримують "соціальну, реабілітаційну та економічну підтримку" від держави через відсутність правового статусу у співробітників ПВК", - пише "Дождь".

Співрозмовники в ветеранських структурах пов'язують нову ПВК з міністерством оборони.

"Туди в основному беруть професійних громадян, які, за нашою інформацією, до сих пір проходять службу в Міноборони", - розповів голова комітету "Загальноросійського офіцерського зібрання" Євгеній Шабаєв.

"Це і діючі фахівці Головного управління Генштабу, і військові юристи, і бійці Сил спеціальних операцій", - уточнив генерал-полковник Івашов.

Офіцер Міноборони, порівнюючи нову ПВК з "групою Вагнера", зазначив, що в "Патріоті" більше платять і краще ставлять бойові завдання. За даними Шабаєва, "у залежності від спеціалізації, зарплати можуть досягати від 400 тисяч до мільйона рублів. Робота займає місяць-два, більш тривалих контрактів тут не виникає".

Шабаєв припускає, що командири "Патріота" можуть отримувати відсоток від угод між ПВК і замовниками її послуг.

"Співрозмовник в ветеранських структурах розповів, що "Вагнер" і "Патріот" конкурували за отримання контракту, пов'язаного з охороною золотошукачів в Центральноафриканській республіці. За словами джерела, у результаті контракт дістався "Вагнеру".

Обидві військові компанії воюють і працюють в Сирії. "Якщо "Вагнер" частіше бере на себе бойові завдання, то "Патріот" більше займається охороною перших осіб", - підкреслює телеканал з посиланням на джерело.

У зверненні "Загальноросійського офіцерського зібрання" сказано, що "Патріот" - не єдина нова ПВК.

"Є інші компанії, які виходять на ринок, - точні їх назви ми не знаємо, але знаємо, що вони є в Лівії, Ємені, Судані, Брунеї. Зараз йде цілий комплекс консультацій щодо африканських країн", - заявив Шабаєв.

"Одна з ПВК, яка поки що не має назви, охороняє будівництво російської бази в Бурунді", - розповів співрозмовник. 200 фахівців - охорона, геологи, інженери, будівельники - координують свої дії з МЗС, Військово-космічними силами (ВКС) і ФСБ", - розповів співрозмовник у Мінборони.

"Про існування російського охоронного проекту в Бурунді згадував у розмові з "Дождем" і глава української ПВК Omega Consulting Group Андрій Кебкало", - повідомляє телеканал.

"Немає нічого дивного, що військові хотіли б виділитися, створити якісь компанії і почати заробляти на тому, до чого вони звикли. Але збфльшення кількості таких груп створює правовий хаос. Як це буде оформлено? У нас зараз ПВК немає.

Компанії оформляються як ФОПи, що займаються військовим консалтингом, і щось робити вони можуть тільки за кордоном", - прокоментував ситуацію Російської ради з міжнародних справ Антон Мардас.

Міністерство оборони РФ не відповіло на запит журналістів.


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-02-28
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
Вчера, 08:21127
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20205
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54208
Как правильно одеваться на рыбалку
Рыбалка – увлекательное занятие. Однако, если подобрать неправильную одежду, отдых может быть испорчен.
26-фев-2021, 15:07232
ТОП-3 лучших производителей теплых полов
В последнее время система электрического теплого пола пользуется огромнейшей популярностью и все чаще становиться лучшей альтернативой традиционного отопления.
26-фев-2021, 14:52238
Особливості підбору дитячих роликів в інтернет-магазині Rollerland
Раніше дитячі ролики були найбажанішим подарунком для хлопчиків та дівчаток віком від 6 до 15-17 років, але купити їх було дуже складно через високу вартість й відсутність на українському якісної екіпіровки.
26-фев-2021, 10:09235

События

Атака ЗЕботов. Как и за сколько виртуальная армия Зеленского хвалит президента в соцсетях
Власть воскресила свою виртуальную армию – ЗЕботов. На фоне падения рейтинга Владимира Зеленского все силы брошены на то, чтобы "отбеливать" президента в соцсетях, а параллельно травить критиков и оппонентов.
Вчера, 21:27109
Редкими болезнями в Украине болеют 5% населения
В Украине 5% населения страны имеют редкие болезни.
Вчера, 21:2391
Пьяный водитель под Ровно въехал в забор пансионата, есть погибшие
В Ровенской области произошло смертельное дорожно-транспортное происшествие.
Вчера, 21:2289
Впервые Трамп публично выступит после ухода с поста президента США
45-й президент США Дональд Трамп сегодня, 28 февраля, совершит первое публичное выступление с момента ухода с должности более месяца назад.
Вчера, 21:1989
Карантин в Украине снова ужесточают
Карантин в Украине ужесточен уже в двух регионах.
Вчера, 20:17110
Возможность импичмента президента страны не исключили в парламенте Армении
В парламенте Армении не исключили возможность импичмента президента Армена Саркисяна.
Вчера, 19:5888