Медведчук зробив п'ять висновків за підсумками зустрічі Трампа і Путіна

Медведчук зробив п'ять висновків за підсумками зустрічі Трампа і Путіна
Зустріч президента Російської Федерації Володимира Путіна і президента США Дональда Трампа стала предметом широкого обговорення задовго до її проведення. Було смішно слухати прогнози і оцінки деяких українських політиків і особливо так званих експертів.

Коли вони міркували про звільнення політичних в'язнів, нібито підписання Путіним на зустрічі з Трампом указу про звільнення Олега Сенцова, про те, як Трамп на зустрічі висуне ультиматум Донбасом, оскільки цього від нього вимагає Україна ... Такі прогнози нічого, крім сміху, викликати не можуть . Але той факт, що вони взагалі звучали і обговорювалися, свідчить про катастрофічну деградацію зовнішньої політики України, яка перестала оперувати категоріями пріоритетів, цілей, завдань і ресурсів для їх виконання і звелася до принципу «вимагатимемо все у всіх і відразу - дивись, щось то і дадуть ».

Оцінку такому підходу дав Дональд Трамп, жодного разу не згадав Україну під час спілкування з пресою. І зовсім передбачувано, що дискусія велася про речі глобальні, з Україною практично ніяк не пов'язаних, адже лідери США і Росії обговорювали те, що цікаво і важливо для них, їхніх держав і проведеної ними політики.

Очевидно, що Сполучені Штати не будуть відстоювати інтереси Києва ні в питаннях мирного врегулювання на Сході України, ні в питаннях економіки, включаючи майбутній так званий транзит і використання української ГТС після 1 січня 2020 року.

Позиція США в питанні реалізації Мінських угод залишається незмінною: ці угоди повинні виконуватися, і їх виконання залежить не від Сполучених Штатів, які не збираються втручатися, а від прямих переговорів Києва, Луганська, Донецька і Москви. І американська, і російська сторона розуміють, що США не повинні підтримувати завищені претензії Києва в цих переговорах. Про позицію США в цьому питанні прекрасно інформовані і європейці. Буквально на днях голова Європейської ради Туск заявив: «У декількох бесідах зі мною президент Трамп не приховував, що відчуває менше захоплення щодо України ...» І Дональд Трамп, і Володимир Путін, очевидно, досягли в цьому питанні повної згоди, адже, коли президент РФ сказав, що Сполучені Штати могли б рішучіше наполягати на добросовісної реалізації Мінських домовленостей, президент США заперечувати проти цього не став.

Що стосується «Північного потоку - 2», то американський президент дав зрозуміти: Сполучені Штати будуть конкурувати з Російською Федерацією, тобто боротися за частку ринку за допомогою економічних інструментів, а не політичних заходів. А це означає, що «Північний потік - 2» практично нічого не загрожує.

Як наслідок, зростає реальна загроза газового транзиту через українську ГТС. Не можна виходити з того, що хтось змусить Росію перекачувати газ через Україну. Відповідь Путіна однозначний: цей транзит буде збережений в разі врегулювання спору господарюючих суб'єктів - «Газпрому» і «Нафтогазу» - в Стокгольмському арбітражному суді. Але особисто у мене є великі сумніви, що це станеться найближчим часом. Особливо якщо врахувати обмежену позицію і вкрай непрофесійну поведінку керівників НАК «Нафтогаз», які отримали ці посади тільки з міркувань постмайданної політичної доцільності і займаються, схоже, лише підвищенням цін на газ для українців і виплатою самим собі мільйонних премій. Тому я, як і два роки тому, вважаю, що необхідно вступити в переговори зі створення газотранспортного консорціуму, в якому братимуть участь Україна, Росія і країни Європейського Союзу або їх господарюючі суб'єкти. Це єдиний шлях, який дозволяє зберегти транзит і отримувати вигоду, використовуючи транзитні ресурси України. Ніяких інших шляхів немає, як немає і передумов для їх виникнення.

Зустріч Путіна і Трампа повинна стати холодним, протверезним душем для української влади. Не варто чекати, що хтось, крім нас самих, почне вирішувати проблеми України, що стосуються мирного врегулювання, геополітики, економіки. Пора припинити апелювати до інших країн, вимагаючи, щоб вони вплинули, підштовхнули, змусили когось почати діяти виключно в інтересах України.

Сьогодні очевидно, що з урахуванням інтересів Брюсселя і Вашингтона реалізовувати «хотілки», які кожен день народжуються в київських кабінетах, ніхто не стане. Україна пора зрозуміти і визнати це, тому що інші країни зрозуміли це давно і діють відповідно - виходячи зі своїх інтересів і можливостей.

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-14
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Что-то мотивация слабовата. Никакой дестабилизации не произошло да и не могло произойти. Так что надо придумать чего-нибудь другое....
Геннадий (2019-12-14 16:42:48)
Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)