Медведчук зробив п'ять висновків за підсумками зустрічі Трампа і Путіна

Медведчук зробив п'ять висновків за підсумками зустрічі Трампа і Путіна
Зустріч президента Російської Федерації Володимира Путіна і президента США Дональда Трампа стала предметом широкого обговорення задовго до її проведення. Було смішно слухати прогнози і оцінки деяких українських політиків і особливо так званих експертів.

Коли вони міркували про звільнення політичних в'язнів, нібито підписання Путіним на зустрічі з Трампом указу про звільнення Олега Сенцова, про те, як Трамп на зустрічі висуне ультиматум Донбасом, оскільки цього від нього вимагає Україна ... Такі прогнози нічого, крім сміху, викликати не можуть . Але той факт, що вони взагалі звучали і обговорювалися, свідчить про катастрофічну деградацію зовнішньої політики України, яка перестала оперувати категоріями пріоритетів, цілей, завдань і ресурсів для їх виконання і звелася до принципу «вимагатимемо все у всіх і відразу - дивись, щось то і дадуть ».

Оцінку такому підходу дав Дональд Трамп, жодного разу не згадав Україну під час спілкування з пресою. І зовсім передбачувано, що дискусія велася про речі глобальні, з Україною практично ніяк не пов'язаних, адже лідери США і Росії обговорювали те, що цікаво і важливо для них, їхніх держав і проведеної ними політики.

Очевидно, що Сполучені Штати не будуть відстоювати інтереси Києва ні в питаннях мирного врегулювання на Сході України, ні в питаннях економіки, включаючи майбутній так званий транзит і використання української ГТС після 1 січня 2020 року.

Позиція США в питанні реалізації Мінських угод залишається незмінною: ці угоди повинні виконуватися, і їх виконання залежить не від Сполучених Штатів, які не збираються втручатися, а від прямих переговорів Києва, Луганська, Донецька і Москви. І американська, і російська сторона розуміють, що США не повинні підтримувати завищені претензії Києва в цих переговорах. Про позицію США в цьому питанні прекрасно інформовані і європейці. Буквально на днях голова Європейської ради Туск заявив: «У декількох бесідах зі мною президент Трамп не приховував, що відчуває менше захоплення щодо України ...» І Дональд Трамп, і Володимир Путін, очевидно, досягли в цьому питанні повної згоди, адже, коли президент РФ сказав, що Сполучені Штати могли б рішучіше наполягати на добросовісної реалізації Мінських домовленостей, президент США заперечувати проти цього не став.

Що стосується «Північного потоку - 2», то американський президент дав зрозуміти: Сполучені Штати будуть конкурувати з Російською Федерацією, тобто боротися за частку ринку за допомогою економічних інструментів, а не політичних заходів. А це означає, що «Північний потік - 2» практично нічого не загрожує.

Як наслідок, зростає реальна загроза газового транзиту через українську ГТС. Не можна виходити з того, що хтось змусить Росію перекачувати газ через Україну. Відповідь Путіна однозначний: цей транзит буде збережений в разі врегулювання спору господарюючих суб'єктів - «Газпрому» і «Нафтогазу» - в Стокгольмському арбітражному суді. Але особисто у мене є великі сумніви, що це станеться найближчим часом. Особливо якщо врахувати обмежену позицію і вкрай непрофесійну поведінку керівників НАК «Нафтогаз», які отримали ці посади тільки з міркувань постмайданної політичної доцільності і займаються, схоже, лише підвищенням цін на газ для українців і виплатою самим собі мільйонних премій. Тому я, як і два роки тому, вважаю, що необхідно вступити в переговори зі створення газотранспортного консорціуму, в якому братимуть участь Україна, Росія і країни Європейського Союзу або їх господарюючі суб'єкти. Це єдиний шлях, який дозволяє зберегти транзит і отримувати вигоду, використовуючи транзитні ресурси України. Ніяких інших шляхів немає, як немає і передумов для їх виникнення.

Зустріч Путіна і Трампа повинна стати холодним, протверезним душем для української влади. Не варто чекати, що хтось, крім нас самих, почне вирішувати проблеми України, що стосуються мирного врегулювання, геополітики, економіки. Пора припинити апелювати до інших країн, вимагаючи, щоб вони вплинули, підштовхнули, змусили когось почати діяти виключно в інтересах України.

Сьогодні очевидно, що з урахуванням інтересів Брюсселя і Вашингтона реалізовувати «хотілки», які кожен день народжуються в київських кабінетах, ніхто не стане. Україна пора зрозуміти і визнати це, тому що інші країни зрозуміли це давно і діють відповідно - виходячи зі своїх інтересів і можливостей.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как проверить качество элитной и профессиональной косметики
Статья рассказывает о том, на что стоит обратить внимание при выборе и покупке натуральной элитной и профессиональной косметики.
11-июн-2021, 23:30159
Как упаковка изделий ручной работы влияет на продажи в 2021 году?
Узнаваемость продукции представляет собой весьма приоритетное направление для многих компаний. Они делают её не только визуальной привлекательной, но и оригинальной, чтобы потребитель всегда смог узнать изделия знакомого бренда среди другой продукции представленной на полках.
11-июн-2021, 15:03197
Автоклав электрический: от “А” до “Я”
Все реже украинцы покупают огневые автоклавы — с ними всегда велик риск прогадать. Или корпус под прямым воздействием огня начнет быстро портиться, или места между конфоркой и вытяжкой не хватит, или регулярное перетаскивание автоклава на плиту будет отнимать у вас все силы.
11-июн-2021, 14:51256
Элегантные платья в горошек
Для тогт, чтобы подчеркнуть свою женственность, стоит обратить на такой элемент гардероба, как платье. Всегда в моде остаются модели в горошек, которые подходят любой девушке. Самое главное - правильно выбрать размер и цвет. 
11-июн-2021, 14:47503
Поиск, выбор и проверка товара к покупке с Aliradar
Удобным сервисом, функционал которого позволяет делать покупки товаров из любой категории торговой площадки Алиэкспресс, является Aliradar.
11-июн-2021, 12:15180
Плюсы Android TV Box
Сейчас, когда мир приближается к цифровой эпохе, кабельное телевидение уступило место сайтам потокового вещания и другим сервисам, которые позволяют нам использовать Интернет для просмотра шоу и фильмов.
11-июн-2021, 11:39172

События

В МОЗ объяснили украинцам, как пережить грозу
В ближайшее время практически по всей Украине будут идти ливни.
Сегодня, 18:5947
Почти 2 миллиона человек в Украине заразились и болеют вирусными гепатитами В и С
В Украине более 1,3 млн человек инфицированы вирусным гепатитом С, еще у более 550 тысяч человек - вирусный гепатит В.
Сегодня, 18:5648
На трассе под Каховкой АТОшники бросились догонять полицейского и получили по пуле из "травмата"
В субботу, 12 июня, полицейский открыл стрельбу из травматического оружия на трассе "Одесса - Мелитополь - Чаплынка", в районе Каховки.
Сегодня, 18:5465
Газ для авто на украинских АЗС  подешевел на 10-30 копеек за литр
С 4 по 11 июня розничные сети, работающие в среднем и эконом-сегментах, снизили стоимость сжиженного газа в пределах 10–30 копеек за литр.
Сегодня, 18:4850
Разобраться, как Бузова попала на сцену МХАТ потребовал Зюганов
Лидер Коммунистической партии Российской Федерации Геннадий Зюганов потребовал, чтобы министерство культуры РФ разобралось с приглашением певицы Ольги Бузовой на роль в спектакле столичного МХАТ имени Горького.
Сегодня, 18:4666
За неделю количество зараженных коронавирусом в России возросло на 30%
Количество зараженных коронавирусом россиян за прошедшую неделю возросло приблизительно на 30%.
Сегодня, 15:4373