Медведчук зробив п'ять висновків за підсумками зустрічі Трампа і Путіна

Медведчук зробив п'ять висновків за підсумками зустрічі Трампа і Путіна
Зустріч президента Російської Федерації Володимира Путіна і президента США Дональда Трампа стала предметом широкого обговорення задовго до її проведення. Було смішно слухати прогнози і оцінки деяких українських політиків і особливо так званих експертів.

Коли вони міркували про звільнення політичних в'язнів, нібито підписання Путіним на зустрічі з Трампом указу про звільнення Олега Сенцова, про те, як Трамп на зустрічі висуне ультиматум Донбасом, оскільки цього від нього вимагає Україна ... Такі прогнози нічого, крім сміху, викликати не можуть . Але той факт, що вони взагалі звучали і обговорювалися, свідчить про катастрофічну деградацію зовнішньої політики України, яка перестала оперувати категоріями пріоритетів, цілей, завдань і ресурсів для їх виконання і звелася до принципу «вимагатимемо все у всіх і відразу - дивись, щось то і дадуть ».

Оцінку такому підходу дав Дональд Трамп, жодного разу не згадав Україну під час спілкування з пресою. І зовсім передбачувано, що дискусія велася про речі глобальні, з Україною практично ніяк не пов'язаних, адже лідери США і Росії обговорювали те, що цікаво і важливо для них, їхніх держав і проведеної ними політики.

Очевидно, що Сполучені Штати не будуть відстоювати інтереси Києва ні в питаннях мирного врегулювання на Сході України, ні в питаннях економіки, включаючи майбутній так званий транзит і використання української ГТС після 1 січня 2020 року.

Позиція США в питанні реалізації Мінських угод залишається незмінною: ці угоди повинні виконуватися, і їх виконання залежить не від Сполучених Штатів, які не збираються втручатися, а від прямих переговорів Києва, Луганська, Донецька і Москви. І американська, і російська сторона розуміють, що США не повинні підтримувати завищені претензії Києва в цих переговорах. Про позицію США в цьому питанні прекрасно інформовані і європейці. Буквально на днях голова Європейської ради Туск заявив: «У декількох бесідах зі мною президент Трамп не приховував, що відчуває менше захоплення щодо України ...» І Дональд Трамп, і Володимир Путін, очевидно, досягли в цьому питанні повної згоди, адже, коли президент РФ сказав, що Сполучені Штати могли б рішучіше наполягати на добросовісної реалізації Мінських домовленостей, президент США заперечувати проти цього не став.

Що стосується «Північного потоку - 2», то американський президент дав зрозуміти: Сполучені Штати будуть конкурувати з Російською Федерацією, тобто боротися за частку ринку за допомогою економічних інструментів, а не політичних заходів. А це означає, що «Північний потік - 2» практично нічого не загрожує.

Як наслідок, зростає реальна загроза газового транзиту через українську ГТС. Не можна виходити з того, що хтось змусить Росію перекачувати газ через Україну. Відповідь Путіна однозначний: цей транзит буде збережений в разі врегулювання спору господарюючих суб'єктів - «Газпрому» і «Нафтогазу» - в Стокгольмському арбітражному суді. Але особисто у мене є великі сумніви, що це станеться найближчим часом. Особливо якщо врахувати обмежену позицію і вкрай непрофесійну поведінку керівників НАК «Нафтогаз», які отримали ці посади тільки з міркувань постмайданної політичної доцільності і займаються, схоже, лише підвищенням цін на газ для українців і виплатою самим собі мільйонних премій. Тому я, як і два роки тому, вважаю, що необхідно вступити в переговори зі створення газотранспортного консорціуму, в якому братимуть участь Україна, Росія і країни Європейського Союзу або їх господарюючі суб'єкти. Це єдиний шлях, який дозволяє зберегти транзит і отримувати вигоду, використовуючи транзитні ресурси України. Ніяких інших шляхів немає, як немає і передумов для їх виникнення.

Зустріч Путіна і Трампа повинна стати холодним, протверезним душем для української влади. Не варто чекати, що хтось, крім нас самих, почне вирішувати проблеми України, що стосуються мирного врегулювання, геополітики, економіки. Пора припинити апелювати до інших країн, вимагаючи, щоб вони вплинули, підштовхнули, змусили когось почати діяти виключно в інтересах України.

Сьогодні очевидно, що з урахуванням інтересів Брюсселя і Вашингтона реалізовувати «хотілки», які кожен день народжуються в київських кабінетах, ніхто не стане. Україна пора зрозуміти і визнати це, тому що інші країни зрозуміли це давно і діють відповідно - виходячи зі своїх інтересів і можливостей.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Корпоративные мероприятия. Организационные вопросы и выбор площадки для проведения мероприятия
Каждый работодатель, несомненно, заботится о процветании возглавляемого им учреждения. Для этого сотрудники должны выполнять свои обязанности надлежащим образом и с полной отдачей. Намного проще, когда у сотрудников правильные отношения друг с другом.
Сегодня, 20:5735
Чому нікотинові паучі VELO не можна назвати «снюс»
18+ Цей продукт містить нікотин і викликає залежність. Тільки для повнолітніх осіб, які споживають нікотин.  Сьогодні багато з людей, які споживають нікотиновмісні продукти, шукають альтернативні способи для насичення організму нікотином.
Вчера, 19:50146
Черная пятница в Украине — отличная возможность обновить свой гардероб
Черная пятница в Украине — безумные скидки на оригинальные брендовые товары.
Вчера, 16:21122
Бренд Oksana Mukha: дизайнерские платья, покоряющие мир
Каждая женщина, планируя отправиться на торжество, прилагает немало усилий, чтобы выглядеть непревзойденно, обворожительно, стильно – в этом немалую роль играет удачно подобранное вечернее платье.
Вчера, 16:18158
LEDTECH: лучшая светодиодная продукция для вашего бизнеса
Светодиодная продукция, к которой, как правило, относят бегущие строки, медиа постеры, вывески, LED-экраны, табло и пр., является достаточно мощным инструментом для информирования потенциальных клиентов о тех или иных товарных предложениях и услугах, а также привлечения внимания проходящих мимо
26-ноя-2020, 15:18402
Холодильник вышел из строя. Что делать?
Попробуйте представить дом без холодильника. Правда, это сложно. Ведь благодаря этому устройству мы имеем возможность хранить наши продукты и пищу максимально долго – без потери их вкусовых и презентабельных качеств.
26-ноя-2020, 15:02183

События

Провел акцию памяти жертв Голодомора Нацкорпус в Киеве
В День памяти жертв Голодомора, 28 ноября, Национальный корпус провел акцию протеста перед посольством Российской Федерации в Киеве.
Сегодня, 20:5443
Карантин в канун Рождества ослабит Бельгия
Правительство Бельгии приняло решение ослабить карантинные ограничения в канун Рождества.
Сегодня, 20:5235
На обвинения во "внешнем управлении" Украиной ответили в посольстве США
Соединенные Штаты работают открыто и прозрачно в партнерстве с правительством Украины и по его просьбе.
Сегодня, 20:4732
Офис генпрокурора заявил что НАБУ не имело права требовать экстрадиции Бахматюка
В Генеральной прокуратуре отказались удовлетворить запрос НАБУ об экстрадиции украинского агробизнесмена Олега Бахматюка.
Сегодня, 18:2656
Сумму помощи Украине с 2014 года назвало посольство США
Соединенные Штаты Америки с 2014 года предоставили Украине помощи более чем на 4,1 млрд долларов как в области безопасности, так и вне ее.
Сегодня, 17:1778
В результате стрельбы в центре Днепра пострадали четыре человека
В результате конфликта в больницу доставлены четверо пострадавших.
Сегодня, 15:1074