Саакашвілі зізнався, що передбачив військовий конфлікт України та РФ ще десять років назад

Саакашвілі зізнався, що передбачив військовий конфлікт України та РФ ще десять років назад
Російсько-грузинський конфлікт, у кінцевому підсумку, стосувався не лише Грузії. Загалом млява міжнародна реакція на вторгнення та окупацію Абхазії та Південної Осетії заохочувала російський авантюризм у "ближньому зарубіжжі".
Про це у своїй статті для The Wall Street Journal, присвяченій 10 річниці початку російсько-грузинської війни, пише екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі.
Політик зауважує, що він разом із Лехом Качинським, покійним президентом Польщі, попереджали, що Україна стане наступною після Грузії ціллю Путіна.
Мало хто серйозно сприйняв це попередження у 2008 році. Шість років по тому наше передбачення збулося, – пригадує колишній грузинський лідер.
Задовго до свого класичного вторгнення в Грузію Росія відкрито підтримувала бойовиків-сепаратистів, організовувала кібератаки і використовувала дезінформацію для втручання у внутрішні справи суверенних держав, стверджує він. 
Найбільшою перемогою Путіна стало виявлення розколу на Заході. Багато європейських та американських політиків швидко і недвозначно засудили Росію, але лобісти, проплачені Кремлем, та західні уряди, які займаються вигідними енергетичними та оборонними угодами з Москвою, поклали провину за події 7 серпня 2008 року на Грузію, продовжує Саакашвілі. Путін і досі продовжує використовувати ці лінії розлому. Кремль фінансує "праві" та "ліві" маргінальні політичні рухи в Європі; у США дезінформація в соцмережах, яку проплачує РФ, провокує зрив цивілізованих суспільних дискусій, йдеться у публікації.
Захоплення грузинських регіонів і Криму мало на меті не просто територіальне розширення, вказує Саакашвілі. Росія створює і продовжує "заморожені конфлікти", щоб не допустити вступ в НАТО країн, які цього прагнуть. Державам, розташованим "на задвірках" РФ, таким як Грузія та Україна, варто запропонувати реалістичну "дорожню карту" для вступу в Північноатлантичний альянс, радить екс-президент Грузії.
ЄС і США не повинні поступатися в питанні санкцій, поки Росія не виведе війська з незаконно окупованих територій, повністю і без всяких умов. Захід має переваги перед Росією, але постійно відмовляється їх використовувати. Поки це триває, відлуння вторгнення в Грузію звучатиме голосніше і голосніше, – робить висновок Саакашвілі.
 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-04-04
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

"Мать и дитя" — сеть клиник репродуктивного здоровья
Не всем дано счастье быть родителями. Иногда супружеские пары живут годами в надежде родить ребенка, обследуются, лечатся от бесплодия и ничего не получается.
Вчера, 13:35136
Доставка товаров из Польши
Все больше людей отдают предпочтение покупкам через интернет. Это очень удобно и выгодно. Чтобы найти необходимый товар, не нужно бегать по магазинам и ездить по городу, тратя время на дорогу
3-апр-2020, 12:06140
Установка ГБО на «Хонду»
Все автолюбители, в том числе владельцы «Хонды», знают, что значительную часть расходов по обслуживанию транспортных средств составляют затраты на заправку
2-апр-2020, 19:53122
Ручки для межкомнатных дверей: виды и особенности
Чтобы выбрать оптимальный вариант ручек для дверей, особенно межкомнатных, нужно сперва хорошенько ориентироваться в их разновидностях и особенностях.
2-апр-2020, 19:45131
Какой уход за волосами выбрать
Волосы — это украшение человека. Для прекрасной половины человечества они являются самым дорогим аксессуаром. По внешнему виду волос можно судить о здоровье их обладателя.
2-апр-2020, 10:05119
С чего начать проектирование частного дома?
Советы о том, с чего начать проектирование частного дома.
31-мар-2020, 18:45314

События

Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 05.04 (состоянием на 10:00)
По данным Центра общественного здоровья, по состоянию на 10:00 5 апреля в Украине 1251 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19
Сегодня, 10:0860
Сколько на самом деле выявлено случаев коронавируса в Китае сегодня
В Китае за сутки выявили 30 случаев заражения коронавирусом
Сегодня, 09:40118
В Украине за сутки выявили почти 130 случаев коронавируса
Общее количество случаев превысило 1200
Вчера, 22:07454
Минздрав дал инструкцию по правильному ношению маски
Маску нужно менять каждые четыре часа и нельзя использовать повторно
Вчера, 20:33144
В Чернобыльской зоне горит лес
Площадь лесного пожара составляет 20 гектаров
Вчера, 18:54142