Смерть російських журналістів в Африці розсекретила плани Кремля?

Смерть російських журналістів в Африці розсекретила плани Кремля?
Загадкове вбивство трьох російських журналістів у Центральноафриканській Республіці не тільки проливає світло на роль найманців, які стали брудним інструментом Росії в її спробах завоювати статус "великої держави" на світовій арені. Стає очевидним і те, що Кремль намагається повернутися в Африку, яка за часів холодної війни була зоною протистояння Заходу і Сходу.
Москва покинула континент після 1991 року, коли СРСР розвалився, йдеться у статті The New York Times.
Загиблих журналістів звали Орхан Джемаль, Олександр Расторгуєв і Кирило Радченко. У колишній колонії Франції вони розслідували діяльність групи "Вагнер", яку заснував колишній російський офіцер розвідки і близький друг президента Володимира Путіна. 
Військова база в Беренго була першою точкою, яку відвідали загиблі журналісти, коли прибули в ЦАР. Їм не дозволили увійти, наказавши спочатку отримати дозвіл від Міністерства оборони африканської країни, однак видачі дозволу вони так і не добилися, тому вирішили вирушити в місто Сібю, де була інша база Росії і поблизу якої всіх трьох убили.
Троє російських журналістів, яких поховали в Москві 7 серпня, очевидно загинули в результаті навмисної атаки поблизу Сібю. Згідно з недавнім звітом ООН, російські військові "інструктори" розгорнули там свою базу, щоб нібито підтримати служби безпеки африканської країни. У МЗС РФ підтвердили, що відправили в ЦАР 175 таких "інструкторів", вказують автори публікації.
Єдиний свідок вбивства російських журналістів був схоплений і утримується урядом. Це лише посилює загадковість того, що сталося.
Багато чого не сходиться, – сказав дослідник Human Rights Watch Льюїс Мадж, який сам нещодавно їхав по тій же дорозі, на якій вбили росіян.
Російське МЗС зазвичай роздратовано коментує атаки проти громадян РФ за кордоном і вимагає відразу ж когось покарати. Але цього разу у відомстві висловили співчуття і звинуватили самих же жертв, зазначивши, що у них нібито не було офіційної акредитації, а в ЦАР вони приїхали як туристи, а не журналісти, зауважує NYT.
"Росія під керівництвом Путіна щосили намагається відновити свою присутність на втрачених територіях. І мова не тільки про Україну й інші пострадянські країни, а й далекі землі, такі як Сирія, а тепер ще й Африка. За часів холодної війни Кремль вів приховану війну проти Заходу на території від Сомалійського півострова до Мозамбіку та Анголи", – пояснюють кореспонденти.
Тепер дипломатичні і військові сліди Москви були помічені в інших африканських країнах, зокрема в Судані. Від його лідера Омара аль-Башира відвернувся Захід, але російський уряд став на його бік. У листопаді аль-Башир запропонував Путіну побудувати свою військову базу на узбережжі Червоного моря.
 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-03-30
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Путешествие с детьми: 4 лайфхака
Заграничное путешествие «взрослого» формата кардинально отличается от поездки с детьми. С ребенком не получится полноценно расслабиться, «оторваться» на полную катушку и посетить за несколько дней все местные достопримечательности
Сегодня, 09:0164
«Дарница» выделила 155 тысяч гривен на покупку оборудования, позволяющего выявить коронавирус
Компания «Дарница» приобрела для Киевской ГКБ №4 экспресс-анализатор, позволяющий провести первичное определение заражения SARS-CoV-2.
Сегодня, 08:5855
Системы оптимизации производства: почему сегодня без них – никуда
Для многих руководителей проектов получение эффективного производственного потока считается сложной задачей
27-мар-2020, 15:08187
Устройство домашней електропроводки
Внимание! Этот материал предоставлен исключительно для ознакомления — помните, что электричество может быть смертельно опасно
27-мар-2020, 14:45348
Лучшая база предложений по аренде офисов в разных районах Киева
Сервис A-office создан для облегчения поиска офисных помещений для бизнеса и личной деятельности
27-мар-2020, 14:39158
Качественное оборудование для баров от мировых производителей
Для запуска собственного бизнеса в сфере обслуживания потребуется немало сил, знаний и капиталовложений
27-мар-2020, 12:32129

События

Беларусь находится на пике заболеваемости коронавирусом - заявил Лукашенко
Лукашенко отметил, что каждую весну наступает пик заболеваемости
Сегодня, 14:0770
Мережко заявил что у России из-за кризиса нет иного выхода, как пытаться снять санкции
В Раде считают, что Россия будет усиливать давление на ключевые страны ЕС
Сегодня, 13:3050
В Киеве будут наказывать за нарушение карантина - штраф от 17 тыс. грн и уголовная ответственность
В КГГА отметили, что возможна уголовная ответственность
Сегодня, 13:0452
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 31.03 (состоянием на 10:00)
По данным Центра общественного здоровья Минздрава, по состоянию на 10:00 31 марта в Украине подтверждено 480 случаев COVID-19.
Сегодня, 11:44169
Трамп сообщил, что Россия отправила в США самолет с медицинским оборудованием
"Россия направила нам очень-очень большой самолет с медицинским оборудованием, и это очень здорово", — сказал Трамп, не вдаваясь в какие-либо подробности
Сегодня, 10:21110
В Москве 40% пациентов с коронавирусом на аппаратах ИВЛ оказались моложе 40 лет
По словам собеседника агентства, почти 40% пациентов с коронавирусом в Москве, которые находятся на искусственной вентиляции легких, моложе 40 лет
Сегодня, 09:0889